SILCONTEX SRL
CUI 15524607 · J2003000745263
SILCONTEX SRL are CUI 15524607, nr. de înregistrare J2003000745263, înmatriculată pe 17.06.2003. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 324.490 lei, profit net 166.711 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 324 mii lei · mediana 172 mii lei | 188% din mediană |
| Profit net | 167 mii lei · mediana 31 mii lei | 529% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 51.4% · mediana 23.7% | 217% din mediană |
| Cifră pe salariat | 162 mii lei · mediana 176 mii lei | 92% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 324.490 | 269.640 | 216.555 | 182.230 | 169.580 | 147.704 | 142.064 | 144.682 | 141.104 | 132.248 | 105.588 | 97.496 | 92.500 | 45.632 | 43.882 |
| Venituri totale | 325.386 | 269.996 | 216.855 | 182.230 | 178.580 | 165.704 | 142.194 | 144.694 | 141.104 | 132.248 | 105.589 | 97.498 | 92.501 | 45.632 | 43.882 |
| Cheltuieli totale | 153.651 | 156.520 | 190.775 | 132.747 | 119.049 | 110.538 | 61.550 | 60.077 | 58.422 | 72.191 | 59.093 | 58.299 | 46.014 | 29.018 | 29.626 |
| Profit / pierdere brută | 171.735 | 113.476 | 26.080 | 49.483 | 59.531 | 55.166 | 80.644 | 84.617 | 82.682 | 60.057 | 46.496 | 39.199 | 46.487 | 16.614 | 14.256 |
| Profit / pierdere netă | 166.711 | 110.777 | 23.911 | 47.661 | 57.834 | 53.723 | 79.222 | 83.170 | 81.271 | 58.734 | 43.324 | 36.275 | 43.714 | 15.245 | 12.939 |
| Active imobilizate | 1.494 | 2.391 | — | 10.589 | 23.295 | 36.002 | 48.707 | — | — | — | — | — | — | 485 | 1.662 |
| Active circulante | 220.094 | 179.815 | 112.429 | 396.610 | 449.756 | 407.363 | 341.241 | 308.743 | 245.710 | 166.971 | 106.801 | 64.041 | 34.435 | 21.449 | 18.536 |
| Creanțe | 189.426 | 56.855 | 45.754 | 285.886 | 283.935 | 25.732 | 23.732 | 23.592 | 28.633 | 24.088 | 12.114 | 11.876 | 9.773 | 15.942 | 15.680 |
| Casa și conturi la bănci | 30.668 | 122.960 | 66.675 | 110.724 | 165.821 | 381.631 | 317.509 | 285.151 | 217.077 | 142.883 | 94.687 | 52.165 | 24.662 | 5.507 | 2.856 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 240 | — | — | — | — | — | — | — | 574 |
| Datorii | 50.412 | 11.630 | 18.934 | 6.428 | 5.130 | 5.678 | 6.225 | 4.001 | 2.647 | 5.179 | 3.743 | 4.307 | 10.976 | 42.189 | 56.271 |
| Capitaluri proprii | 171.176 | 170.576 | 93.495 | 400.771 | 467.921 | 437.687 | 383.963 | 304.742 | 243.063 | 161.792 | 103.058 | 59.734 | 23.459 | -20.255 | -35.499 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.06.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SILCONTEX SRL |
| Nr. reg. com. | J2003000745263 |
| EUID | ROONRC.J2003000745263 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-06-17 |
| Sediu social | Str. Rodniciei, 19, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. RODNICIEI, NR.19, AP.14 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALCOM ZEUS SRL | aceeași clădire |
| LOXIA BIT TRADE SRL | aceeași clădire |
| NYCOLGYN SRL inactiv | aceeași clădire |
| STUDIOUL INEDIT SRL inactiv | aceeași clădire |
| 360 SERVICES SRL | 19 m |
| MOTO FAN SRL | 19 m |
| PRECUP 2 SRL | 19 m |
| ROMARCAR AGRO S.R.L. | 19 m |
| ARCHITECTURAL 3D DIMENSION S.R.L. inactiv | 31 m |
| MACORA SRL | 31 m |
| ANKYMA S.R.L. | 35 m |
| AUTOTRANSCOM SRL | 35 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25