SITAS SRL
CUI 15543013 · J2003001766122
SITAS SRL are CUI 15543013, nr. de înregistrare J2003001766122, înmatriculată pe 25.06.2003. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8569. În 2025: cifră de afaceri 290.530 lei, profit net 71.845 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 291 mii lei · mediana 105 mii lei | 276% din mediană |
| Profit net | 72 mii lei · mediana 7 mii lei | de 11× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 24.7% · mediana 10.2% | 242% din mediană |
| Cifră pe salariat | 145 mii lei · mediana 110 mii lei | 132% din mediană |
Comparat cu 19.637 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 290.530 | 262.126 | 222.180 | 146.300 | 117.760 | 80.139 | 67.999 | 80.165 | 77.400 | 72.835 | 55.655 | 47.203 | 49.663 | 26.622 | 27.856 |
| Venituri totale | 290.530 | 262.126 | 222.180 | 146.300 | 117.760 | 92.501 | 67.999 | 80.165 | 77.400 | 72.835 | 55.655 | 47.203 | 49.663 | 26.622 | 27.856 |
| Cheltuieli totale | 215.780 | 213.757 | 153.257 | 89.273 | 91.439 | 87.250 | 78.970 | 60.135 | 74.457 | 56.712 | 61.709 | 34.544 | 40.011 | 40.207 | 34.555 |
| Profit / pierdere brută | 74.750 | 48.369 | 68.923 | 57.027 | 26.321 | 5.251 | -10.971 | 20.030 | 2.943 | 16.123 | -6.054 | 12.659 | 9.652 | -13.585 | -6.699 |
| Profit / pierdere netă | 71.845 | 45.748 | 66.701 | 55.558 | 25.143 | 4.450 | -11.651 | 19.227 | 2.169 | 14.666 | -7.724 | 11.243 | 8.162 | -14.384 | -7.536 |
| Active imobilizate | 12.588 | 25.176 | 37.764 | — | — | 0 | 1.543 | 4.043 | 4.583 | 7.083 | 1.499 | 2.299 | 1.800 | — | 554 |
| Active circulante | 139.089 | 85.228 | 106.358 | 64.480 | 36.139 | 8.910 | 6.438 | 20.065 | 30.699 | 1.422 | 14.285 | 5.760 | 24.318 | 624 | 5.649 |
| Creanțe | 243 | 163 | 163 | 163 | 163 | 163 | 163 | 1.154 | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 138.846 | 85.065 | 106.195 | 64.317 | 35.976 | 8.747 | 6.275 | 18.911 | 30.699 | 1.422 | 14.285 | 5.760 | 24.318 | 624 | 5.649 |
| Cheltuieli în avans | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Datorii | 79.792 | 64.098 | 76.172 | 8.881 | 5.030 | 2.944 | 6.465 | 10.941 | 41.342 | 16.734 | 38.680 | 23.231 | 52.533 | 35.201 | 26.396 |
| Capitaluri proprii | 72.085 | 46.506 | 68.150 | 55.799 | 31.309 | 6.166 | 1.716 | 13.367 | -5.860 | -8.029 | -22.696 | -14.972 | -26.215 | -34.377 | -19.993 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.06.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 8569 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SITAS SRL |
| Nr. reg. com. | J2003001766122 |
| EUID | ROONRC.J2003001766122 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-06-25 |
| Sediu social | Str. Gheorghe Dima, 26, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. GHEORGHE DIMA, NR.26, AP.7 |
| Telefon | 449705 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGH FLOR BOT PRESTSERV SRL inactiv | aceeași clădire |
| OCCUPATIONAL HEALTH & SAFETY CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| OPACO IMPORT EXPORT SRL inactiv | aceeași clădire |
| P&D LOGISTIC S.R.L. | aceeași clădire |
| RESSO HILL SRL inactiv | aceeași clădire |
| STAR PROTECT CONSULT SRL inactiv | aceeași clădire |
| VILLAGE PRODUCTION SRL | aceeași clădire |
| BPT TRANS SRL | 42 m |
| RM ELECTRIC SRL | 42 m |
| TUPOTENCO S.R.L. inactiv | 42 m |
| AESTHETIC HIGHLIGHTS BY RP S.R.L. | 44 m |
| ARKA GROUP AC S.R.L. | 44 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 7112 | 2025 |
| 8560 | 2020 – 2024 |
| 8559 | 2011 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
CAEN autorizat (23)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25