FINHOUSE SRL
CUI 15624487 · J2003001440086
FINHOUSE SRL are CUI 15624487, nr. de înregistrare J2003001440086, înmatriculată pe 28.07.2003. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 156.551 lei, profit net 5.992 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 157 mii lei · mediana 221 mii lei | 71% din mediană |
| Profit net | 6 mii lei · mediana 19 mii lei | 32% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 3.8% · mediana 9.3% | 41% din mediană |
| Cifră pe salariat | 78 mii lei · mediana 141 mii lei | 55% din mediană |
Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 156.551 | 140.482 | 127.874 | 107.179 | 93.695 | 165.840 | 208.762 | 83.560 | 57.607 | 81.517 | 64.680 | 52.745 | 36.914 | 81.199 | 38.275 |
| Venituri totale | 156.551 | 140.482 | 127.874 | 107.179 | 93.695 | 165.840 | 208.762 | 83.560 | 57.607 | 81.517 | 64.680 | 52.745 | 36.914 | 81.199 | 38.275 |
| Cheltuieli totale | 148.993 | 131.864 | 115.806 | 103.321 | 90.311 | 181.256 | 204.237 | 80.736 | 50.099 | 76.157 | 40.496 | 27.990 | 34.186 | 72.931 | 36.413 |
| Profit / pierdere brută | 7.558 | 8.618 | 12.068 | 3.858 | 3.384 | -15.416 | 4.525 | 2.824 | 7.508 | 5.360 | 24.184 | 24.755 | 2.728 | 8.268 | 1.862 |
| Profit / pierdere netă | 5.992 | 7.213 | 10.789 | 2.786 | 2.446 | -17.076 | 2.434 | 1.988 | 6.961 | 4.545 | 22.232 | 23.173 | 1.620 | 6.944 | 1.565 |
| Active circulante | 14.097 | 19.215 | 19.977 | 15.928 | 13.210 | 3.321 | 42.969 | 14.882 | 24.587 | 10.840 | 5.007 | 7.308 | 10.327 | 9.250 | 14.651 |
| Creanțe | 4.704 | 8.552 | 6.835 | — | — | — | — | — | — | 486 | — | 6.570 | 6.570 | 9.170 | 12.550 |
| Casa și conturi la bănci | 9.393 | 10.663 | 13.142 | 15.928 | 13.210 | 3.321 | 42.969 | 14.882 | 24.587 | 10.354 | 5.007 | 738 | 3.757 | 80 | 2.101 |
| Datorii | 11.168 | 22.278 | 30.253 | 36.994 | 37.062 | 29.618 | 52.210 | 26.636 | 38.329 | 31.543 | 30.256 | 54.834 | 81.027 | 81.570 | 93.915 |
| Capitaluri proprii | 2.929 | -3.063 | -10.276 | -21.066 | -23.852 | -26.297 | -9.241 | -11.754 | -13.742 | -20.703 | -25.249 | -47.526 | -70.700 | -72.320 | -79.264 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed May 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.07.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FINHOUSE SRL |
| Nr. reg. com. | J2003001440086 |
| EUID | ROONRC.J2003001440086 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-07-28 |
| Sediu social | Str. Brânduşelor, 88, uscătorie, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. BRÂNDUŞELOR, NR.88, USCĂTORIE, BL.1, SC.B, ET.PARTER |
| Telefon | 0744320745 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FAN-WINNER SRL | aceeași clădire |
| HIDE HOUSE SRL inactiv | aceeași clădire |
| LEPEX PRODCOMSERV SRL | aceeași clădire |
| MEDEXPERT VISION 2018 S.R.L. | aceeași clădire |
| STAND PLASTIC ADVERTISING SRL | aceeași clădire |
| STEBRA INTERMED SRL inactiv | aceeași clădire |
| DENTALAND ORTHO S.R.L. inactiv | 19 m |
| KRONEST PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. | 19 m |
| M.H. COLREC SRL inactiv | 19 m |
| JUMP SOFTWARE METHOD S.R.L. inactiv | 36 m |
| LIKE MAGIC BUT BETTER S.R.L. inactiv | 36 m |
| MIGIMA SERVICES S.R.L. | 36 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4100 | 2025 |
| 4120 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Braşov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08