MULTICAD SRL
CUI 15718310 · J27/1220/2003
MULTICAD SRL are CUI 15718310, nr. de înregistrare J27/1220/2003, înmatriculată pe 04.09.2003. Sediul social e în Municipiul Roman, jud. Neamţ. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 346.354 lei, pierdere netă 211.530 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-20 | MUNICIPIUL ROMAN | Servicii de arhitectura, de inginerie si | 600 lei |
| 2024-05-27 | CENTRUL DE INGRIJIRE SI ASISTENTA PENTRU PERSO | Servicii de topografie (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-05-27 | Comuna Ion Creanga (PRIMARIA COMUNA ION CREANG | Servicii de topografie (Rev.2) | 8 mii lei |
| 2024-05-27 | Comuna Ion Creanga (PRIMARIA COMUNA ION CREANG | Servicii de topografie (Rev.2) | 45 mii lei |
| 2024-05-27 | MUNICIPIUL ROMAN | Servicii de topografie (Rev.2) | 4 mii lei |
| 2024-05-27 | MUNICIPIUL ROMAN | Servicii de cadastru (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-05-27 | COMUNA TAMASENI | Servicii de cadastru (Rev.2) | 47 mii lei |
| 2024-04-29 | MUNICIPIUL ROMAN | Servicii de cadastru (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-04-29 | MUNICIPIUL ROMAN | Servicii de cadastru (Rev.2) | 3 mii lei |
| 2024-04-17 | MUNICIPIUL ROMAN | Servicii de arhitectura, de inginerie si | 600 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 346 mii lei · mediana 172 mii lei | 201% din mediană |
| Profit net | -212 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | -61.1% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 58 mii lei · mediana 176 mii lei | 33% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 346.354 | 609.171 | 488.289 | 189.430 | 353.683 | 302.290 | 145.486 | 271.526 | 166.063 | 218.077 | 210.807 | 487.837 | 185.779 | 472.971 | 329.035 |
| Venituri totale | 350.312 | 749.315 | 489.017 | 189.443 | 353.683 | 383.320 | 426.908 | 272.798 | 166.063 | 218.077 | 210.807 | 494.302 | 187.209 | 472.971 | 331.759 |
| Cheltuieli totale | 561.842 | 602.557 | 304.634 | 184.413 | 339.129 | 342.941 | 422.310 | 268.955 | 162.690 | 214.800 | 209.885 | 296.167 | 266.309 | 350.621 | 253.955 |
| Profit / pierdere brută | -211.530 | 146.758 | 184.383 | 5.030 | 14.554 | 40.379 | 4.598 | 3.843 | 3.373 | 3.277 | 922 | 198.135 | -79.100 | 122.350 | 77.804 |
| Profit / pierdere netă | -211.530 | 113.433 | 179.982 | 3.325 | 11.017 | 36.591 | 1.170 | 1.115 | 1.708 | 1.196 | 727 | 166.433 | -79.100 | 101.939 | 63.400 |
| Active imobilizate | 436.787 | 528.144 | 284.387 | 323.245 | 323.845 | 389.497 | 302.704 | 341.587 | 306.291 | 162.014 | 207.987 | 267.191 | 335.759 | 422.305 | 511.075 |
| Active circulante | 81.437 | 282.239 | 383.141 | 144.986 | 245.237 | 134.083 | 118.683 | 177.514 | 120.421 | 179.359 | 147.174 | 104.594 | 107.762 | 443.958 | 349.274 |
| Stocuri | 520 | — | — | — | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 31.588 | 66.680 | 79.857 | 20.512 | 49.677 | 36.141 | 78.867 | 82.568 | 91.833 | 28.331 | 56.649 | 44.563 | 28.215 | 404.844 | 283.521 |
| Casa și conturi la bănci | 49.329 | 215.559 | 303.284 | 124.474 | 195.560 | 97.942 | 39.616 | 94.746 | 28.388 | 150.828 | 90.525 | 60.031 | 79.547 | 39.114 | 65.753 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 168 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 611.622 | 692.950 | 100.624 | 81.309 | 185.485 | 150.999 | 85.398 | 184.450 | 93.008 | 9.378 | 28.161 | 45.512 | 283.681 | 630.812 | 731.966 |
| Capitaluri proprii | -93.398 | 117.433 | 566.904 | 386.922 | 383.597 | 372.581 | 335.989 | 334.819 | 333.704 | 331.995 | 327.000 | 326.273 | 159.840 | 235.451 | 128.383 |
| Capital subscris vărsat | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 4 | 3 | 5 | 5 | 7 | 6 | 5 | 4 | 6 | 8 | 7 | 8 | 11 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Sep 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.09.2003 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală ROMAN |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MULTICAD SRL |
| Nr. reg. com. | J27/1220/2003 |
| EUID | ROONRC.J27/1220/2003 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-09-04 |
| Sediu social | Str. Libertăţii, Mun. Roman, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. LIBERTĂŢII, BL.6, SC.D, ET.P, AP.40 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AC VISION MINUT S.R.L. | aceeași clădire |
| ACCESVASY AUTO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ACH CONT BIFUNCTIONAL SRL | aceeași clădire |
| ACTIV CONT SRL | aceeași clădire |
| ADY.CO TRANSPORT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| AGROROM SERV SRL | aceeași clădire |
| ALEXANDRA STUDIO 777 S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALT EXPERT CONSORT S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDRACOR BEAUTY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| APC OFFICE S.R.L. | aceeași clădire |
| ARC TEXTIL SRL inactiv | aceeași clădire |
| BASE PROIECT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7112 | 2015 – 2025 |
| 6831 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (115)
Sunt 115 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Neamţ
| 2039813 | GHILESCU CODREX S.R.L. |
| 2045467 | PEMORA SRL |
| 2863776 | TOPOSIM SRL |
| 2864682 | HARD ENGINEERING SRL |
| 3203611 | PROCONEX 2003 SRL |
| 3669400 | FLOREAN SINFLOR SRL |
| 3932246 | CIPRO GEOCON SRL |
| 4324980 | CARTIAND CONSULT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25