ZENITH RESOURCES S.R.L.
CUI 15748434 · J2003012502403
ZENITH RESOURCES S.R.L. are CUI 15748434, nr. de înregistrare J2003012502403, înmatriculată pe 17.09.2003. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 620. În 2025: cifră de afaceri 189.791 lei, pierdere netă 276.581 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 190 mii lei · mediana 158 mii lei | 120% din mediană |
| Profit net | -277 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -145.7% · mediana 36.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 95 mii lei · mediana 221 mii lei | 43% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 189.791 | 175.292 | 226.284 | 557.490 | 243.062 | 232.620 | 544.650 | 698.451 | 1.208.890 | 1.458.703 | 1.792.520 | 1.560.035 | 1.273.013 | 940.275 | 0 |
| Venituri totale | 192.147 | 175.340 | 226.427 | 605.817 | 243.190 | 232.903 | 545.187 | 698.582 | 1.211.300 | 1.505.329 | 1.932.766 | 1.649.669 | 1.372.544 | 2.699.183 | 8.570.394 |
| Cheltuieli totale | 467.767 | 547.639 | 308.768 | 595.901 | 544.307 | 637.396 | 918.628 | 1.218.654 | -2.022.517 | 1.571.207 | 1.433.347 | 1.467.004 | 3.274.017 | 7.418.064 | 18.539.581 |
| Profit / pierdere brută | -275.620 | -372.299 | -82.341 | 9.916 | -301.117 | -404.493 | -373.441 | -520.072 | 3.233.817 | -65.878 | 499.419 | 182.665 | -1.901.473 | -4.718.881 | -9.969.187 |
| Profit / pierdere netă | -276.581 | -372.299 | -82.341 | 9.916 | -301.117 | -404.493 | -373.441 | -526.838 | 3.233.817 | -65.878 | 499.419 | 182.665 | -1.901.473 | -4.718.881 | -9.969.187 |
| Active imobilizate | 1.607.737 | 1.379.348 | 1.368.616 | 1.383.570 | 1.564.506 | 1.674.366 | 2.048.688 | 2.514.536 | 3.963.560 | 4.211.266 | 3.682.171 | 3.742.605 | 1.050.286 | 2.897.855 | 1.057.063 |
| Active circulante | 60.800 | 235.427 | 357.728 | 413.693 | 212.729 | 399.853 | 428.375 | 333.108 | 122.484 | 105.744 | 2.883.849 | 1.968.840 | 944.876 | 966.514 | 566.787 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 491.729 |
| Creanțe | 16.738 | 107.633 | 63.485 | 121.810 | 95.986 | 261.834 | 335.890 | 302.786 | 121.537 | 105.512 | 2.868.784 | 1.957.607 | 923.359 | 922.284 | 37.393 |
| Casa și conturi la bănci | 44.062 | 127.794 | 294.243 | 291.883 | 116.743 | 138.019 | 92.485 | 30.322 | 947 | 232 | 15.065 | 11.233 | 21.517 | 44.230 | 37.665 |
| Cheltuieli în avans | 3.418 | 3.059 | 200 | 158 | 158 | 155 | 167 | 186 | — | — | — | — | 0 | 27 | 2.667 |
| Datorii | 353.827 | 24.897 | 28.186 | 15.611 | 10.251 | 4.301 | 4.114 | 3.252 | 0 | 3.475.063 | 5.666.530 | 5.320.045 | 1.795.980 | 1.772.765 | 60.673.525 |
| Provizioane | 67.587 | 65.814 | 65.006 | 66.117 | 61.366 | 63.180 | 61.731 | 59.752 | 52.688 | 43.919 | 35.583 | 26.913 | 14.942 | 5.918 | 9.288 |
| Capitaluri proprii | 1.250.541 | 1.527.123 | 1.633.352 | 1.715.693 | 1.705.776 | 2.006.893 | 2.411.385 | 2.784.826 | 4.033.356 | 798.028 | 863.907 | 364.487 | 184.240 | 2.085.713 | -59.056.296 |
| Capital subscris vărsat | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.863.400 | 65.861.890 | 65.861.890 | 65.861.890 | 65.861.890 | 65.861.890 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | — | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.10.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 620 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ZENITH RESOURCES S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2003012502403 |
| EUID | ROONRC.J2003012502403 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-09-17 |
| Sediu social | Bld. Mareşal Alexandru Averescu, 15B-15C, COD POSTAL 011455, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD MAREŞAL ALEXANDRU AVERESCU, NR.15B-15C, COD POSTAL 011455, ET.1 |
| Telefon | 0213192550 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| COMTRADE DISTRIBUTION CD S.R.L. | aceeași clădire |
| FLIGHTDECK S.R.L. | aceeași clădire |
| INTERMEDICAS PARTNERS SRL | aceeași clădire |
| MV GENERAL AUTOMOTIVE S.R.L. | aceeași clădire |
| PITAGORA OLD SCHOOL S.R.L. | aceeași clădire |
| PROGRAM TRAVEL S.R.L. | aceeași clădire |
| RAFFLES ENERGY SRL | aceeași clădire |
| ROGALSKI DAMASCHIN PUBLIC RELATIONS SRL | aceeași clădire |
| SORRY MOM EU S.R.L. | aceeași clădire |
| CELILO GROUP MEDIA INC.PORTLAND - SUCURSALA BUCURESTI inactiv | 32 m |
| CLINICANA SRL inactiv | 32 m |
| TRIUMF COM SRL inactiv | 39 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 620 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
CAEN autorizat (14)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25