POWER COMPUTERS INTERNATIONAL SRL
CUI 15949039 · J52/410/2017
POWER COMPUTERS INTERNATIONAL SRL are CUI 15949039, nr. de înregistrare J52/410/2017, înmatriculată pe 25.05.2017. Sediul social e în Sat Varlaam, Comuna Adunaţii-Copăceni, jud. Giurgiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4651. În 2025: cifră de afaceri 596.836 lei, profit net 90.184 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 597 mii lei · mediana 199 mii lei | 300% din mediană |
| Profit net | 90 mii lei · mediana 3 mii lei | de 32× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 15.1% · mediana 1.6% | 944% din mediană |
| Cifră pe salariat | 597 mii lei · mediana 224 mii lei | 267% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 596.836 | 717.362 | 687.567 | 925.465 | 917.752 | 847.147 | 741.913 | 447.882 | 365.975 | 43.823 | 33.787 | 11.728 | 11.592 | 13.669 | 165.330 |
| Venituri totale | 613.484 | 744.288 | 711.245 | 953.973 | 930.360 | 848.438 | 742.745 | 448.609 | 367.430 | 43.823 | 33.789 | 11.728 | 11.592 | 13.669 | 180.455 |
| Cheltuieli totale | 512.208 | 661.141 | 647.653 | 771.207 | 790.312 | 660.725 | 555.934 | 281.692 | 219.466 | 4.248 | 6.952 | 122.745 | 17.912 | 13.605 | 125.434 |
| Profit / pierdere brută | 101.276 | 83.147 | 63.592 | 182.766 | 140.048 | 187.713 | 186.811 | 166.917 | 147.964 | 39.575 | 26.837 | -111.017 | -6.320 | 64 | 55.021 |
| Profit / pierdere netă | 90.184 | 65.661 | 57.500 | 173.529 | 131.960 | 179.856 | 179.383 | 162.430 | 144.290 | 38.260 | 25.824 | -111.369 | -6.697 | 54 | 49.608 |
| Active imobilizate | 126.378 | 206.676 | 315.148 | 119.832 | 181.640 | 223.056 | 85.738 | 113.153 | — | — | — | — | — | 8.374 | 6.818 |
| Active circulante | 203.300 | 260.974 | 158.950 | 407.600 | 250.234 | 276.202 | 237.975 | 155.991 | 201.902 | 92.813 | 98.525 | 98.146 | 134.123 | 143.755 | 154.378 |
| Stocuri | 15.588 | 16.416 | 27.471 | 24.227 | 1.701 | 11.941 | 17.001 | 3.406 | 7.898 | — | — | — | — | 4.746 | 17.076 |
| Creanțe | 97.064 | 147.243 | 65.316 | 215.484 | 163.233 | 186.756 | 56.705 | 56.216 | 41.491 | 10.744 | 12.070 | 9.165 | 14.138 | 17.706 | 18.959 |
| Casa și conturi la bănci | 90.648 | 97.315 | 66.163 | 167.889 | 85.300 | 77.505 | 164.269 | 96.369 | 152.513 | 82.069 | 86.455 | 88.981 | 119.985 | 121.303 | 118.343 |
| Datorii | 220.540 | 370.030 | 317.211 | 332.100 | 117.530 | 170.510 | 81.660 | 106.474 | 57.372 | 68.804 | 112.775 | 138.220 | 62.828 | 74.137 | 83.258 |
| Venituri în avans | 18.594 | 31.719 | 55.156 | 21.563 | 32.812 | 44.062 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 90.544 | 65.901 | 101.731 | 173.769 | 281.532 | 284.686 | 242.053 | 162.670 | 144.530 | 24.009 | -14.250 | -40.074 | 71.295 | 77.992 | 77.938 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 25.05.2017 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Mihăileşti |
| CAEN principal | 4651 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | POWER COMPUTERS INTERNATIONAL SRL |
| Nr. reg. com. | J52/410/2017 |
| EUID | ROONRC.J52/410/2017 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-05-25 |
| Sediu social | Str. Câmpului, 13, PARTER, CAMERA 4, Sat Varlaam Com. Adunaţii-Copăceni, GIURGIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. GIURGIU, SAT VARLAAM COM. ADUNAŢII-COPĂCENI, STR. CÂMPULUI, NR.13, CAMERA 4, ET.PARTER |
| Telefon | 0726397852 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BURJ ORIGIN SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| DAN IMPORT EXPORT SRL inactiv | aceeași clădire |
| KALI MANUFACTURA S.R.L. | aceeași clădire |
| LIRA ART COMPANY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| POWER COMPUTERS CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| SENSO ART SRL inactiv | aceeași clădire |
| HAIROX SALON S.R.L. | 319 m |
| IMUNOSTIM FARM S.R.L. | 319 m |
| MONISOR CONSULT EXPERT S.R.L. | 319 m |
| CRISLORI MINIMARKET SRL inactiv | 380 m |
| VAMTAG TRANS S.R.L. | 380 m |
| APOLO ŞI ANDROMEDA SRL inactiv | 468 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4651 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Giurgiu
| 30583810 | INNOVATIVE INTELLIGENT SYSTEMS SRL |
| 36418781 | ZANT XPERT SRL |
| 42062491 | GLOBAL TRADE SYSTEMATIC ITC S.R.L. |
| 45172081 | SELL IT SMART S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-19 · ONRC: 2026-10-25