BIG CONSTRUCT S.R.L.
CUI 15966749 · J32/1568/2003
BIG CONSTRUCT S.R.L. are CUI 15966749, nr. de înregistrare J32/1568/2003, înmatriculată pe 04.12.2003. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4120. În 2025: cifră de afaceri 454.996 lei, profit net 145.212 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 455 mii lei · mediana 221 mii lei | 206% din mediană |
| Profit net | 145 mii lei · mediana 19 mii lei | 778% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 31.9% · mediana 9.3% | 343% din mediană |
| Cifră pe salariat | 227 mii lei · mediana 141 mii lei | 161% din mediană |
Comparat cu 112.124 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 454.996 | 227.192 | 234.773 | 610.844 | 482.378 | 558.588 | 756.211 | 166.206 | 186.965 | 54.457 | 131.375 | 216.750 | 95.149 | 138.101 | 31.300 |
| Venituri totale | 454.996 | 227.192 | 234.773 | 611.115 | 482.378 | 558.588 | 756.211 | 166.298 | 186.965 | 55.557 | 131.375 | 216.926 | 95.913 | 141.456 | 37.425 |
| Cheltuieli totale | 299.140 | 238.270 | 237.296 | 401.042 | 326.011 | 310.562 | 328.858 | 165.334 | 178.480 | 85.438 | 132.503 | 199.099 | 143.499 | 139.506 | 78.421 |
| Profit / pierdere brută | 155.856 | -11.078 | -2.523 | 210.073 | 156.367 | 248.026 | 427.353 | 964 | 8.485 | -29.881 | -1.128 | 17.827 | -47.586 | 1.950 | -40.996 |
| Profit / pierdere netă | 145.212 | -13.350 | -4.519 | 204.084 | 151.639 | 242.444 | 419.791 | -4.025 | 2.998 | -31.515 | -5.069 | 11.319 | -50.457 | 1.075 | -40.996 |
| Active imobilizate | 2.267 | 5.750 | 8.918 | 11.512 | 8.396 | 5.214 | 3.274 | — | — | — | — | — | — | 8.618 | 21.224 |
| Active circulante | 182.258 | 39.002 | 77.290 | 230.640 | 167.869 | 271.076 | 485.039 | 51.186 | 69.529 | 64.356 | 109.070 | 122.799 | 134.831 | 198.543 | 159.023 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 17.077 | 55.961 | 56.189 | 55.961 | 55.961 | 65.333 | 60.865 | 66.229 |
| Creanțe | 3.354 | 15.864 | 3.370 | 171.986 | 4.466 | 1.758 | 1.786 | 1.843 | 2.409 | 7.244 | 24.215 | 24.124 | 46.883 | 71.461 | 28.481 |
| Casa și conturi la bănci | 178.904 | 23.138 | 73.920 | 58.654 | 163.403 | 269.318 | 483.253 | 32.266 | 11.159 | 923 | 28.894 | 42.714 | 22.615 | 66.217 | 64.313 |
| Datorii | 52.423 | 57.862 | 36.803 | 37.828 | 24.386 | 33.606 | 68.282 | 12.774 | 5.092 | 2.917 | 6.116 | 14.777 | 11.127 | 33.000 | 7.161 |
| Capitaluri proprii | 132.102 | -13.110 | 49.405 | 204.324 | 151.879 | 242.684 | 420.031 | 38.412 | 64.437 | 61.439 | 102.954 | 108.022 | 123.704 | 174.161 | 173.086 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | 1 | — | 1 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.12.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BIG CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J32/1568/2003 |
| EUID | ROONRC.J32/1568/2003 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-12-04 |
| Sediu social | Str. Lungă, 69A, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. LUNGĂ, NR.69A, SC.A, ET.1, AP.4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ATV FUN TIME S.R.L. | aceeași clădire |
| CARACATITA SRL | aceeași clădire |
| CEP VISION BEAUTY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CLEVER MOB S.R.L. | aceeași clădire |
| CLINMED SIB S.R.L. | aceeași clădire |
| CONCRETE GROUP SIB S.R.L. | aceeași clădire |
| CONSULTING RM SIB S.R.L. | aceeași clădire |
| DARIANA IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| DARIUS SI DAVID TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| DENTAL IMAGE SRL | aceeași clădire |
| ELEGANCE EN VOGUE SRL inactiv | aceeași clădire |
| IANA-CONSULT SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4120 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Sibiu
| 787460 | CONCEFA SA |
| 787966 | CONFORT-CONSTRUCTII SRL |
| 790139 | ICA SRL |
| 792733 | INSIB SRL |
| 800380 | PIEROL SRL |
| 802020 | SIMONT SA |
| 808961 | ARDEAL IMPEX SRL |
| 812385 | ROMCONS IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25