TRANSTAX SRL
CUI 15974121 · J24/1379/2003 · radiată
TRANSTAX SRL are CUI 15974121, nr. de înregistrare J24/1379/2003, înmatriculată pe 08.12.2003. Sediul social e în Municipiul Baia Mare, jud. Maramureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2023: cifră de afaceri 25.345 lei, pierdere netă 62.305 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 25 mii lei · mediana 158 mii lei | 16% din mediană |
| Profit net | -62 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -245.8% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 25 mii lei · mediana 175 mii lei | 15% din mediană |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 25.345 | 158.304 | 191.460 | 156.543 | 226.103 | 131.561 | 135.512 | 92.846 | 59.093 | 105.599 | 52.732 | 36.105 | 33.442 |
| Venituri totale | 30.345 | 174.004 | 222.698 | 186.984 | 241.915 | 132.061 | 135.512 | 92.846 | 59.753 | 105.599 | 52.732 | 36.105 | 33.442 |
| Cheltuieli totale | 92.346 | 146.388 | 154.039 | 110.270 | 123.751 | 104.699 | 83.808 | 48.093 | 72.395 | 49.072 | 55.899 | 55.831 | 56.906 |
| Profit / pierdere brută | -62.001 | 27.616 | 68.659 | 76.714 | 118.164 | 27.362 | 51.704 | 44.753 | -12.642 | 56.527 | -3.167 | -19.726 | -23.464 |
| Profit / pierdere netă | -62.305 | 27.146 | 68.659 | 75.735 | 116.233 | 26.046 | 49.384 | 42.014 | -14.441 | 53.475 | -3.167 | -19.726 | -23.464 |
| Active imobilizate | 78.522 | 0 | 7.406 | 17.281 | 27.157 | 3.066 | 6.412 | 56 | 56 | 28.944 | 28.944 | 27.555 | 27.555 |
| Active circulante | 16.092 | 41.722 | 100.800 | 217.928 | 154.911 | 89.173 | 61.357 | 13.521 | 1.445 | 1.288 | 2.830 | 2.614 | 2.340 |
| Stocuri | 0 | 0 | 7.030 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 0 | 0 | 100 | 7.481 | 100 | — | — | — | — | — | 13 | 2.044 | 2.132 |
| Casa și conturi la bănci | 16.092 | 41.722 | 93.670 | 210.447 | 154.811 | 89.173 | 61.357 | 13.521 | 1.445 | 1.288 | 2.817 | 570 | 208 |
| Datorii | 121.802 | 6.606 | 7.561 | 5.898 | 2.492 | 4.395 | 5.972 | 1.164 | 31.102 | 45.392 | 100.409 | 95.636 | 75.635 |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 2.676 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -27.188 | 35.116 | 97.969 | 229.311 | 179.576 | 87.844 | 61.797 | 12.413 | -29.601 | -15.160 | -68.635 | -65.467 | -45.740 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 22.05.2025 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TRANSTAX SRL |
| Nr. reg. com. | J24/1379/2003 |
| EUID | ROONRC.J24/1379/2003 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-12-08 |
| Sediu social | Str. Păltinişului, 90, Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. PĂLTINIŞULUI, NR.90, AP.3 |
| Telefon | 0741364400 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BEST ŞERDAN C & D SRL inactiv | aceeași clădire |
| MANNI MDM MAMMUT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| MWP SRL | aceeași clădire |
| NICO&TIBI FAST CLEAN S.R.L. | aceeași clădire |
| SD KRYSTADOINA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BOBY ALL FIX S.R.L. inactiv | 45 m |
| CLICK UNHAS S.R.L. | 45 m |
| CONSTRUCT BATIMOR SRL inactiv | 45 m |
| NORDNICTRUC TRANS SRL | 45 m |
| RBY ROAD RUNNER SRL inactiv | 45 m |
| SERVICE CRIS & JON S.R.L. | 45 m |
| SOC SEC MEDICAL SRL | 45 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Maramureş
| 2195847 | GETAX SA |
| 2203109 | SZEKO SRL |
| 2217023 | TRANSPORT-ARDELEAN SNC |
| 2224543 | SUSANI SRL |
| 2952288 | L.E.C.-BERNI SRL |
| 2952300 | BOBIMOT SRL |
| 3360624 | NICULINA-PETRUS S.R.L. |
| 5308169 | KOLPOS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25