COBAROM SRL
CUI 16075085 · J2004000125042
COBAROM SRL are CUI 16075085, nr. de înregistrare J2004000125042, înmatriculată pe 23.01.2004. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8122. În 2025: cifră de afaceri 119.216 lei, profit net 36.598 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 119 mii lei · mediana 188 mii lei | 63% din mediană |
| Profit net | 37 mii lei · mediana 26 mii lei | 143% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 30.7% · mediana 15.2% | 202% din mediană |
| Cifră pe salariat | 119 mii lei · mediana 127 mii lei | 94% din mediană |
Comparat cu 43.045 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 119.216 | 122.375 | 123.549 | 129.668 | 106.010 | 31.725 | 85.052 | 96.445 | 116.028 | 113.657 | 111.097 | 109.989 | 97.696 | 106.037 | 102.227 |
| Venituri totale | 119.810 | 123.591 | 124.539 | 129.764 | 106.010 | 31.725 | 85.052 | 100.302 | 116.028 | 117.115 | 117.266 | 112.796 | 106.156 | 115.012 | 112.565 |
| Cheltuieli totale | 76.475 | 80.320 | 70.588 | 79.710 | 64.839 | 39.280 | 53.698 | 65.339 | 55.616 | 57.473 | 58.435 | 61.918 | 59.236 | 67.830 | 75.048 |
| Profit / pierdere brută | 43.335 | 43.271 | 53.951 | 50.054 | 41.171 | -7.555 | 31.354 | 34.963 | 60.412 | 59.642 | 58.831 | 50.878 | 46.920 | 47.182 | 37.517 |
| Profit / pierdere netă | 36.598 | 34.040 | 45.233 | 46.239 | 38.055 | -8.429 | 28.802 | 33.960 | 59.252 | 56.693 | 55.313 | 47.494 | 43.389 | 39.558 | 31.339 |
| Active imobilizate | 158.086 | 163.750 | 168.946 | 174.138 | 179.803 | 185.466 | 193.110 | 201.150 | 209.518 | 209.409 | 218.949 | 225.583 | 234.415 | 255.634 | 275.206 |
| Active circulante | 64.585 | 79.287 | 75.235 | 61.336 | 69.522 | 34.077 | 37.646 | 34.513 | 36.295 | 39.758 | 152.199 | 310.473 | 295.395 | 289.594 | 261.181 |
| Creanțe | 732 | 498 | 15.035 | 17.044 | 16.616 | 17.876 | 16.336 | 17.287 | 16.436 | 17.956 | 17.965 | 17.141 | 25.694 | 27.010 | 22.796 |
| Casa și conturi la bănci | 63.853 | 78.789 | 60.200 | 44.292 | 52.906 | 16.201 | 21.310 | 17.226 | 19.859 | 21.802 | 134.234 | 293.332 | 269.701 | 262.584 | 238.385 |
| Cheltuieli în avans | — | 0 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 | 1.011 |
| Datorii | 56.478 | 79.679 | 77.875 | 68.162 | 69.824 | 78.097 | 80.881 | 80.630 | 65.488 | 71.401 | 194.763 | 9.865 | 8.099 | 9.069 | 10.014 |
| Venituri în avans | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 | 41.933 |
| Capitaluri proprii | 124.260 | 121.425 | 125.384 | 126.390 | 138.579 | 100.524 | 108.953 | 114.111 | 139.403 | 136.844 | 135.463 | 485.269 | 480.789 | 495.237 | 485.451 |
| Capital subscris vărsat | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 400.000 | 400.000 | 400.000 | 400.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.01.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 8122 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COBAROM SRL |
| Nr. reg. com. | J2004000125042 |
| EUID | ROONRC.J2004000125042 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-01-23 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 25, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.25, SC.D |
| Telefon | 0744568762 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.O. DESIGN STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| AGROMAR EUROTRADE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALEGO S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDO-ELECTRIC S.R.L. | aceeași clădire |
| ART AMBIANCE SERVICE INTERIOR S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTECH DESIGN SRL | aceeași clădire |
| BRANDING DIGITAL STRATEGY S.R.L. | aceeași clădire |
| CAMBRIDGE HOUSE S.R.L. | aceeași clădire |
| CARP SPEDITION MARFĂ S.R.L. | aceeași clădire |
| CARPTRANSCOM SRL | aceeași clădire |
| COFIN CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| DUŢU TRANS-CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 6820 | 2016 – 2025 |
| 8121 | 2015 |
| 8122 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (26)
Sunt 26 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
| 15463933 | BAIKAL SRL |
| 16297898 | NYG 2004 SRL |
| 22177918 | BEST CLEAN PREST SRL |
| 24092583 | SMART CLEAN SRL |
| 24506090 | FIRST CLEANER SRL |
| 29338523 | MAX CLEAN COM SRL |
| 29418800 | BOGLOR MIXT SRL |
| 30680685 | POPICĂ COŞAR S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25