MENTENANTA AMC SRL
CUI 16200854 · J10/201/2004
MENTENANTA AMC SRL are CUI 16200854, nr. de înregistrare J10/201/2004, înmatriculată pe 03.03.2004. Sediul social e în Municipiul Buzău, jud. Buzău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 3320. În 2025: cifră de afaceri 122.001 lei, pierdere netă 66.902 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 122 mii lei · mediana 254 mii lei | 48% din mediană |
| Profit net | -67 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | -54.8% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 122 mii lei · mediana 162 mii lei | 75% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 122.001 | 107.167 | 749.600 | 1.025.862 | 229.793 | 329.886 | 286.688 | 907.478 | 352.100 | 449.329 | 292.921 | 192.094 | 234.079 | 404.750 | 467.685 |
| Venituri totale | 122.001 | 110.543 | 774.444 | 1.039.992 | 229.793 | 329.886 | 289.637 | 915.719 | 352.113 | 449.329 | 292.921 | 192.387 | 234.079 | 404.750 | 467.723 |
| Cheltuieli totale | 187.683 | 297.903 | 486.485 | 503.907 | 328.636 | 242.762 | 285.740 | 733.040 | 327.367 | 333.108 | 428.161 | 219.124 | 213.426 | 260.099 | 371.561 |
| Profit / pierdere brută | -65.682 | -187.360 | 287.959 | 536.085 | -98.843 | 87.124 | 3.897 | 182.679 | 24.746 | 116.221 | -135.240 | -26.737 | 20.653 | 144.651 | 96.162 |
| Profit / pierdere netă | -66.902 | -188.465 | 280.215 | 525.685 | -101.141 | 81.034 | 1.001 | 173.522 | 14.572 | 102.741 | -135.240 | -32.509 | 16.715 | 119.476 | 79.035 |
| Active imobilizate | 52.696 | 53.084 | 46.417 | 46.766 | 48.838 | 64.902 | 82.408 | 102.941 | 23.755 | 35.701 | 47.815 | 60.664 | 78.638 | 33.746 | 51.693 |
| Active circulante | 69.170 | 65.243 | 705.805 | 632.371 | 861.933 | 249.927 | 240.701 | 223.377 | 359.131 | 296.761 | 441.235 | 387.395 | 287.390 | 301.234 | 276.146 |
| Stocuri | 20.417 | — | — | — | 223.718 | 41.577 | 5.529 | 300 | 162.642 | 145.795 | 160.710 | 121.994 | 25 | 2.226 | 37 |
| Creanțe | 5.381 | 16.712 | 146.288 | 116.943 | 67.371 | 25.890 | 78.389 | 7.944 | 59.892 | 32.855 | 50.356 | 18.669 | 65.105 | 103.534 | 58.356 |
| Casa și conturi la bănci | 43.372 | 48.531 | 559.517 | 515.428 | 570.844 | 182.460 | 156.783 | 215.133 | 136.597 | 118.111 | 230.169 | 246.732 | 222.260 | 195.474 | 217.753 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 115.698 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 2.795 |
| Datorii | 95.530 | 25.089 | 110.519 | 92.865 | 791.795 | 67.112 | 156.426 | 60.637 | 406.424 | 254.874 | 514.203 | 131.347 | 16.807 | 2.474 | 117.604 |
| Capitaluri proprii | 26.336 | 93.238 | 641.703 | 586.272 | 118.976 | 247.717 | 166.683 | 265.681 | 92.160 | 77.588 | -25.153 | 316.712 | 349.221 | 332.506 | 213.030 |
| Capital subscris vărsat | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 4 | 3 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.03.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău |
| CAEN principal | 3320 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MENTENANTA AMC SRL |
| Nr. reg. com. | J10/201/2004 |
| EUID | ROONRC.J10/201/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-03-03 |
| Sediu social | Str. MESTEACĂNULUI NR.10-PUNCT TERMIC, Mun. Buzău, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. MESTEACĂNULUI NR.10-PUNCT TERMIC |
| Telefon | 0744873750 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3320 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (14)
Alte firme din Buzău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25