SABISOFT SRL
CUI 16260511 · J08/583/2004
SABISOFT SRL are CUI 16260511, nr. de înregistrare J08/583/2004, înmatriculată pe 19.03.2004. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7022. În 2025: cifră de afaceri 59.600 lei, profit net 40.221 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 60 mii lei · mediana 124 mii lei | 48% din mediană |
| Profit net | 40 mii lei · mediana 17 mii lei | 242% din mediană |
| Marjă netă | 67.5% · mediana 19.4% | 348% din mediană |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 59.600 | 102.200 | 173.298 | 12.000 | — | — | 1.800 | 4.398 | 5.772 | 5.767 | 9.827 | 4.518 | 7.798 | 8.330 | 11.011 |
| Venituri totale | 60.025 | 102.435 | 173.515 | 12.000 | 0 | 0 | 1.800 | 4.398 | 6.392 | 5.768 | 9.827 | 4.518 | 8.658 | 8.330 | 11.011 |
| Cheltuieli totale | 12.281 | 58.857 | 92.860 | 2.937 | — | 1.579 | 1.481 | 3.511 | 8.578 | 5.488 | 10.999 | 2.745 | 4.199 | 78.306 | 7.455 |
| Profit / pierdere brută | 47.744 | 43.578 | 80.655 | 9.063 | 0 | -1.579 | 319 | 887 | -2.186 | 280 | -1.172 | 1.773 | 4.459 | -69.976 | 3.556 |
| Profit / pierdere netă | 40.221 | 36.491 | 66.650 | 8.710 | 0 | -1.579 | 265 | 755 | -2.359 | 107 | -1.468 | 1.638 | 4.229 | -70.099 | 2.974 |
| Active imobilizate | 2.502 | 1.175 | 6.733 | 6.708 | — | — | — | — | — | — | — | 1.798 | 1.798 | 4.971 | 8.350 |
| Active circulante | 74.780 | 93.102 | 72.052 | 11.386 | 2.015 | 2.015 | 3.528 | 4.085 | 3.364 | 6.542 | 6.073 | 5.142 | 3.869 | 2.601 | 48.251 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 998 | — | 1.294 | 1.294 | 3.292 | 3.291 | — | — |
| Creanțe | 64.179 | 21.850 | 8.400 | 4.000 | — | — | — | 372 | 69 | — | — | 127 | — | 1.548 | 1.420 |
| Casa și conturi la bănci | 10.601 | 71.252 | 63.652 | 7.386 | 2.015 | 2.015 | 3.528 | 2.715 | 3.295 | 5.248 | 4.779 | 1.723 | 578 | 1.053 | 46.831 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 184 | — | — | 67 | — | 11 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 36.821 | 57.546 | 1.409 | 7.553 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 | 852 | 660 | 59 | 1.254 | 22.407 | 1.340 |
| Capitaluri proprii | 40.461 | 36.731 | 77.376 | 10.725 | 2.015 | 2.015 | 3.595 | 4.085 | 3.330 | 5.690 | 5.413 | 6.881 | 4.413 | -14.835 | 55.261 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.03.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 7022 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SABISOFT SRL |
| Nr. reg. com. | J08/583/2004 |
| EUID | ROONRC.J08/583/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-03-19 |
| Sediu social | Str. Soarelui, 4 A, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. SOARELUI, NR.4 A, BL.202, SC.B, AP.2 |
| Telefon | 0268332054 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2 JOI BRASOV S.R.L. | aceeași clădire |
| COSTADES SRL inactiv | aceeași clădire |
| DINAMIC HOUSE SRL | aceeași clădire |
| LEND TEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| SOFTWARE ALLIANCE GRUP SRL BUCURESTI SUCURSALA BRASOV | aceeași clădire |
| XOOB STUDIO S.R.L. | 16 m |
| ALX RENOVE S.R.L. | 17 m |
| AXO URBAN TRANS S.R.L. | 17 m |
| C.H.R. AUTO ASIG S.R.L. | 17 m |
| CASCAD SRL inactiv | 17 m |
| CHR OFFICE S.R.L. | 17 m |
| COMPANIA HOF SRL | 17 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7022 | 2023 – 2025 |
| 5829 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (20)
Alte firme din Braşov
| 1094585 | ICAR SRL |
| 1095181 | BRITROM SRL |
| 1097620 | CORONA SRL |
| 1107820 | SIMBOL SRL |
| 1114453 | INTERFERENCE SRL |
| 1131454 | TRASAL SRL |
| 3215870 | KONSTRUKTION SERVICE SRL |
| 3260463 | PRECOT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-16 · ONRC: 2026-10-25