DANY M.G. SRL
CUI 1626283 · J1992000724176
DANY M.G. SRL are CUI 1626283, nr. de înregistrare J1992000724176, înmatriculată pe 24.03.1992. Sediul social e în Comuna Pechea, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 172.346 lei, pierdere netă 18.643 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 172 mii lei · mediana 199 mii lei | 87% din mediană |
| Profit net | -19 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -10.8% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 172 mii lei · mediana 224 mii lei | 77% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 172.346 | 165.975 | 122.453 | 189.795 | 188.889 | 182.149 | 117.151 | 104.652 | 81.344 | 63.612 | 58.704 | 50.343 | 43.320 | 40.965 | 57.310 |
| Venituri totale | 172.593 | 167.717 | 122.453 | 190.785 | 188.889 | 182.495 | 117.889 | 106.293 | 81.347 | 63.612 | 58.705 | 56.987 | 43.320 | 40.965 | 57.310 |
| Cheltuieli totale | 189.510 | 176.645 | 137.529 | 205.404 | 157.326 | 152.751 | 125.109 | 122.085 | 92.923 | 72.839 | 64.317 | 53.383 | 46.635 | 44.159 | 60.992 |
| Profit / pierdere brută | -16.917 | -8.928 | -15.076 | -14.619 | 31.563 | 29.744 | -7.220 | -15.792 | -11.576 | -9.227 | -5.612 | 3.604 | -3.315 | -3.194 | -3.682 |
| Profit / pierdere netă | -18.643 | -10.606 | -16.301 | -16.526 | 30.029 | 28.521 | -8.399 | -16.854 | -12.391 | -10.500 | -7.388 | 1.894 | -4.498 | -3.194 | -3.682 |
| Active imobilizate | 0 | 2.779 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 38.835 | 42.791 | 34.884 | 14.840 | 34.380 | 36.478 | 26.216 | 22.211 | 32.885 | 37.253 | 34.637 | 30.505 | 35.465 | 38.970 | 31.179 |
| Stocuri | 38.496 | 33.832 | 29.497 | 12.325 | 31.552 | 35.626 | 25.874 | 15.987 | 29.741 | 36.518 | 32.904 | 30.500 | 35.385 | 37.073 | 30.625 |
| Creanțe | 119 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 304 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 533 |
| Casa și conturi la bănci | 220 | 8.959 | 5.387 | 2.515 | 2.828 | 852 | 38 | 6.224 | 3.144 | 735 | 1.733 | 5 | 80 | 1.895 | 21 |
| Datorii | 90.250 | 78.342 | 57.122 | 20.705 | 23.719 | 55.846 | 74.105 | 61.700 | 55.520 | 47.497 | 34.381 | 22.861 | 29.715 | 28.722 | 17.737 |
| Capitaluri proprii | -51.415 | -32.772 | -22.166 | -5.865 | 10.661 | -19.368 | -47.889 | -39.489 | -22.635 | -10.244 | 256 | 7.644 | 5.750 | 10.248 | 13.442 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.12.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DANY M.G. SRL |
| Nr. reg. com. | J1992000724176 |
| EUID | ROONRC.J1992000724176 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-03-24 |
| Sediu social | Str. Stejarului, 53, Com. Pechea, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, COM. PECHEA, STR. STEJARULUI, NR.53 |
| Telefon | 07477780238 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Galaţi
| 1625024 | VIO-VASI SRL |
| 1625199 | ORION SERVICE SRL |
| 1626208 | BOSTON SRL |
| 1626550 | ISTINA & C SRL |
| 1627190 | SANDIN SRL |
| 1627297 | EDEN SRL |
| 1627548 | LIBERTATEA SRL |
| 1627912 | COMRED SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25