PRO CASA S.R.L.
CUI 16280470 · J2004000261391
PRO CASA S.R.L. are CUI 16280470, nr. de înregistrare J2004000261391, înmatriculată pe 25.03.2004. Sediul social e în Municipiul Focşani, jud. Vrancea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8553. În 2025: cifră de afaceri 109.050 lei, profit net 29.651 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 109 mii lei · mediana 105 mii lei | 104% din mediană |
| Profit net | 30 mii lei · mediana 7 mii lei | 439% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 27.2% · mediana 10.2% | 267% din mediană |
| Cifră pe salariat | 109 mii lei · mediana 110 mii lei | 99% din mediană |
Comparat cu 19.639 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 109.050 | 97.520 | 103.200 | 137.700 | 107.800 | 106.460 | 93.610 | 79.010 | 64.650 | 51.470 | 39.680 | 43.200 | 28.160 | 30.050 | 28.840 |
| Venituri totale | 129.394 | 97.521 | 106.092 | 137.700 | 119.685 | 106.460 | 93.610 | 79.010 | 64.650 | 51.470 | 42.180 | 53.100 | 28.160 | 46.650 | 118.840 |
| Cheltuieli totale | 98.603 | 86.022 | 88.772 | 87.800 | 83.457 | 65.468 | 79.999 | 53.900 | 46.060 | 39.133 | 34.690 | 68.214 | 36.547 | 46.740 | 46.189 |
| Profit / pierdere brută | 30.791 | 11.499 | 17.320 | 49.900 | 36.228 | 40.992 | 13.611 | 25.110 | 18.590 | 12.337 | 7.490 | -15.114 | -8.387 | -90 | 72.651 |
| Profit / pierdere netă | 29.651 | 10.523 | 16.288 | 48.523 | 35.050 | 39.927 | 12.674 | 24.320 | 17.941 | 10.791 | 6.224 | -15.114 | -9.189 | -90 | 72.651 |
| Active imobilizate | 50.375 | — | 0 | 1.333 | 5.333 | 8.400 | 15.200 | 24.317 | 15.343 | 23.703 | 32.063 | — | 0 | 1.478 | 12.053 |
| Active circulante | 13.510 | 34.579 | 62.151 | 56.589 | 38.286 | 53.801 | 4.975 | 14.983 | 7.202 | 5.983 | 3.983 | 1.315 | 906 | 3.898 | 3.910 |
| Stocuri | 707 | 410 | 410 | 410 | — | — | 115 | 11.687 | 3.950 | 3.385 | 3.385 | — | 0 | 3.386 | 3.386 |
| Creanțe | — | — | 20.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 13 |
| Casa și conturi la bănci | 12.803 | 34.169 | 41.741 | 56.179 | 38.286 | 53.801 | 4.860 | 3.296 | 3.252 | 2.598 | 598 | 1.315 | 906 | 512 | 511 |
| Datorii | 4.687 | 5.032 | 23.127 | 5.287 | 3.507 | 5.140 | 3.040 | 10.519 | 18.084 | 43.167 | 60.318 | 53.428 | 37.905 | 33.276 | 43.773 |
| Capitaluri proprii | 59.198 | 29.547 | 39.024 | 52.635 | 40.112 | 57.061 | 17.135 | 28.781 | 4.461 | -13.481 | -24.272 | -52.113 | -36.999 | -27.900 | -27.810 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | — | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.03.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 8553 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PRO CASA SRL |
| Nr. reg. com. | J39/261/2004 |
| EUID | ROONRC.J2004000261391 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-03-25 |
| Sediu social | Str. Carpaţi, 15, Mun. Focşani, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. CARPAŢI, NR.15, BL.15, AP.11 |
| Telefon | 0237228626 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| EPROM SERVICE SRL | 30 m |
| GLORIA SMART GROUP S.R.L. | 30 m |
| SPS VULTURU RECICLARE S.R.L. | 30 m |
| BALANDIS S.R.L. | 35 m |
| DENT LAND SRL | 35 m |
| ENERA GARDEN S.R.L. | 35 m |
| ERA.EVERDENE SRL | 35 m |
| ANAȘTEFI TEICOM S.R.L. | 40 m |
| CANTIANI SRL | 40 m |
| LEMORA S.R.L. | 40 m |
| ELECTRONICA PROFESIONALA SERVICE SRL | 41 m |
| GREEN CIRCLE CONNECT S.R.L. inactiv | 46 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8553 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Vrancea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25