FORTA L&A SRL
CUI 16361850 · J2004000689261
FORTA L&A SRL are CUI 16361850, nr. de înregistrare J2004000689261, înmatriculată pe 22.04.2004. Sediul social e în Sat Band, Comuna Band, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7810. În 2025: cifră de afaceri 7.800 lei, profit net 631 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 8 mii lei · mediana 188 mii lei | 4% din mediană |
| Profit net | 631 lei · mediana 26 mii lei | 2% din mediană |
| Marjă netă | 8.1% · mediana 15.2% | 53% din mediană |
Comparat cu 43.055 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.800 | 6.600 | 9.260 | 1.220 | 7.094 | 3.850 | 70.786 | 115.786 | 69.892 | 76.453 | 42.289 | 16.820 | 9.441 | 14.917 | 31.322 |
| Venituri totale | 14.457 | 6.600 | 9.260 | 1.635 | 7.094 | 3.850 | 70.787 | 115.786 | 69.892 | 76.453 | 43.475 | 16.820 | 9.441 | 14.917 | 46.974 |
| Cheltuieli totale | 13.708 | 6.244 | 7.596 | 14.103 | 19.976 | 21.124 | 54.544 | 61.216 | 30.636 | 18.727 | 24.608 | 5.866 | 7.159 | 6.627 | 17.405 |
| Profit / pierdere brută | 749 | 356 | 1.664 | -12.468 | -12.882 | -17.274 | 16.243 | 54.570 | 39.256 | 57.726 | 18.867 | 10.954 | 2.282 | 8.290 | 29.569 |
| Profit / pierdere netă | 631 | 306 | 1.256 | -12.517 | -13.092 | -17.385 | 14.120 | 51.097 | 37.160 | 55.432 | 17.562 | 10.449 | 1.999 | 7.842 | 28.160 |
| Active imobilizate | — | 1.668 | 3.569 | 6.282 | 1.727 | 3.563 | 6.191 | 12.382 | 18.574 | 24.765 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 17.921 | 20.081 | 22.333 | 17.637 | 37.100 | 105.058 | 120.182 | 54.803 | 94.166 | 68.688 | 54.723 | 37.789 | 45.000 | 44.475 | 36.164 |
| Stocuri | — | — | — | — | 14.687 | 14.064 | 13.197 | 12.857 | 12.857 | 12.839 | 12.535 | 14.060 | 14.060 | 14.904 | 13.339 |
| Creanțe | 17.581 | 17.583 | 17.583 | 17.583 | 22.352 | 22.612 | 35.412 | 19.460 | 19.547 | 19.493 | 11.824 | 23.612 | 23.612 | 23.434 | 21.995 |
| Casa și conturi la bănci | 340 | 2.498 | 4.750 | 54 | 61 | 68.382 | 71.573 | 22.486 | 61.762 | 36.356 | 30.364 | 117 | 7.328 | 6.137 | 830 |
| Cheltuieli în avans | 1.451 | 1.426 | 1.140 | 1.532 | 905 | 281 | 384 | — | 72 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 15.505 | 19.939 | 23.892 | 23.557 | 10.974 | 60.531 | 61.000 | 15.848 | 19.980 | 37.781 | 11.140 | 11.767 | 29.427 | 30.901 | 30.432 |
| Capitaluri proprii | 3.867 | 3.236 | 3.150 | 1.894 | 28.758 | 48.371 | 65.757 | 51.337 | 92.832 | 55.672 | 43.583 | 26.022 | 15.573 | 13.574 | 5.732 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 1 | — | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.04.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 7810 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FORTA L&A SRL |
| Nr. reg. com. | J2004000689261 |
| EUID | ROONRC.J2004000689261 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-04-22 |
| Sediu social | Str. Livezii, 2, Sat Band Com. Band, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, SAT BAND COM. BAND, STR. LIVEZII, NR.2 |
| Telefon | 0740375911 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7810 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (23)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08