NICOL COM SRL
CUI 16499587 · J32/893/2004
NICOL COM SRL are CUI 16499587, nr. de înregistrare J32/893/2004, înmatriculată pe 08.06.2004. Sediul social e în Sat Răşinari, Comuna Răşinari, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1012. În 2025: cifră de afaceri 130.791 lei, profit net 10.631 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 131 mii lei · mediana 254 mii lei | 51% din mediană |
| Profit net | 11 mii lei · mediana 7 mii lei | 142% din mediană |
| Marjă netă | 8.1% · mediana 3% | 270% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 130.791 | 226.078 | 298.109 | 217.582 | 169.023 | 309.026 | 249.290 | 301.714 | 287.724 | 99.819 | 62.886 | 65.063 | 92.827 | 110.278 | 84.390 |
| Venituri totale | 164.051 | 246.188 | 323.643 | 242.863 | 232.078 | 327.765 | 395.300 | 327.950 | 349.013 | 126.814 | 62.886 | 65.063 | 92.827 | 110.280 | 84.469 |
| Cheltuieli totale | 152.967 | 218.925 | 314.951 | 261.431 | 242.866 | 308.843 | 311.862 | 312.830 | 342.049 | 123.464 | 62.662 | 66.442 | 83.337 | 120.995 | 136.761 |
| Profit / pierdere brută | 11.084 | 27.263 | 8.692 | -18.568 | -10.788 | 18.922 | 83.438 | 15.120 | 6.964 | 3.350 | 224 | -1.379 | 9.490 | -10.715 | -52.292 |
| Profit / pierdere netă | 10.631 | 26.154 | 7.290 | -21.957 | -11.857 | 16.438 | 80.045 | 12.103 | 3.947 | 980 | -1.664 | -3.331 | 6.969 | -10.715 | -52.292 |
| Active imobilizate | 1.750 | 1.750 | 3.250 | 4.749 | — | 174 | 763 | 1.352 | 1.942 | 1.848 | 3.063 | 2.520 | 3.528 | 4.536 | 5.544 |
| Active circulante | 110.943 | 57.477 | 29.048 | 27.114 | 29.909 | 27.664 | 43.805 | 39.314 | 36.216 | 30.499 | 19.693 | 29.846 | 29.842 | 64.717 | 61.306 |
| Stocuri | 48.331 | 27.972 | 15.903 | 20.110 | 25.019 | 17.430 | 30.658 | 25.484 | 24.584 | 15.083 | 5.930 | 15.461 | 12.820 | 39.992 | 33.026 |
| Creanțe | 19.761 | 6.884 | — | — | 130 | 657 | 1.462 | 1.525 | 116 | 10.295 | 12.184 | 11.879 | 12.777 | 23.130 | 21.480 |
| Casa și conturi la bănci | 42.851 | 22.621 | 13.145 | 7.004 | 4.760 | 9.577 | 11.685 | 12.305 | 11.516 | 5.121 | 1.579 | 2.506 | 4.245 | 1.595 | 6.800 |
| Cheltuieli în avans | — | 0 | 1.349 | — | — | — | — | — | — | 60 | — | — | 12 | — | — |
| Datorii | 84.357 | 41.522 | 42.096 | 47.602 | 23.691 | 9.763 | 42.931 | 119.074 | 128.670 | 126.875 | 118.163 | 126.021 | 123.706 | 166.506 | 153.387 |
| Capitaluri proprii | 28.336 | 17.705 | -8.449 | -15.739 | 6.218 | 18.075 | 1.637 | -78.408 | -90.512 | -94.468 | -95.407 | -93.655 | -90.324 | -97.253 | -86.537 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.06.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 1012 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NICOL COM SRL |
| Nr. reg. com. | J32/893/2004 |
| EUID | ROONRC.J32/893/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-06-08 |
| Sediu social | Str. Sava P. Barcianu, 561, Sat Răşinari Com. Răşinari, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, SAT RĂŞINARI COM. RĂŞINARI, STR. ŞTEZII, NR.561 |
| Telefon | 0269558104 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4771 | 2025 |
| 4711 | 2024 |
| 4771 | 2023 |
| 4711 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Sibiu
Actualizat ANAF: 2026-10-15 · ONRC: 2026-10-25