TARA CREATOR S.R.L.
CUI 16503 · J2021000100235
TARA CREATOR S.R.L. are CUI 16503, nr. de înregistrare J2021000100235, înmatriculată pe 11.01.2021. Sediul social e în Oraş Pantelimon, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7312. În 2025: cifră de afaceri 278.151 lei, profit net 7.018 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 278 mii lei · mediana 172 mii lei | 162% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 31 mii lei | 22% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 2.5% · mediana 23.7% | 11% din mediană |
| Cifră pe salariat | 278 mii lei · mediana 176 mii lei | 158% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 278.151 | 369.674 | 303.459 | 341.079 | 309.435 | 239.827 | 248.146 | 270.460 | 326.517 | 288.943 | 425.675 | 515.898 | 715.927 | 704.749 |
| Venituri totale | 278.151 | 369.674 | 303.459 | 341.079 | 309.435 | 239.827 | 366.129 | 270.460 | 326.517 | 289.802 | 415.187 | 528.286 | 721.703 | 704.749 |
| Cheltuieli totale | 268.408 | 311.508 | 347.875 | 330.942 | 324.239 | 273.052 | 355.621 | 350.240 | 275.538 | 212.743 | 344.046 | 625.911 | 632.792 | 692.577 |
| Profit / pierdere brută | 9.743 | 58.166 | -44.416 | 10.137 | -14.804 | -33.225 | 10.508 | -79.780 | 50.979 | 77.059 | 71.141 | -97.625 | 88.911 | 12.172 |
| Profit / pierdere netă | 7.018 | 50.681 | -47.298 | 6.794 | -17.779 | -35.651 | 6.847 | -82.485 | 47.334 | 75.567 | 71.141 | -97.625 | 83.000 | 8.800 |
| Active imobilizate | 576.397 | 599.920 | 618.970 | 649.062 | 733.065 | 779.385 | 825.761 | 831.086 | 926.878 | 964.122 | 976.364 | 990.425 | 1.006.357 | 579.006 |
| Active circulante | 773.475 | 795.308 | 722.813 | 712.576 | 595.085 | 571.814 | 591.484 | 583.000 | 614.366 | 542.118 | 396.912 | 280.277 | 203.253 | 247.943 |
| Stocuri | 161.869 | 161.869 | 145.556 | 102.532 | 90.249 | 100.236 | 105.884 | 88.528 | 83.407 | 108.062 | 147.063 | 178.943 | 139.761 | 200.291 |
| Creanțe | 496.249 | 586.042 | 561.999 | 575.974 | 460.450 | 459.702 | 474.743 | 477.799 | 529.559 | 433.782 | 359.104 | 239.236 | 197.889 | 191.782 |
| Casa și conturi la bănci | 115.357 | 47.397 | 15.258 | 34.070 | 44.386 | 11.876 | 10.857 | 16.673 | 1.400 | 274 | -109.255 | -137.902 | -134.397 | -144.130 |
| Cheltuieli în avans | — | 12.937 | 26.601 | 5.322 | — | 7.577 | 116 | 5.634 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 660.170 | 575.482 | 586.382 | 534.935 | 534.299 | 547.146 | 579.415 | 573.518 | 618.324 | 630.654 | 573.258 | 541.825 | 383.108 | 521.385 |
| Venituri în avans | — | — | — | 2.725 | — | — | -9.335 | 5.767 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 689.702 | 832.683 | 782.002 | 829.300 | 793.851 | 811.630 | 847.281 | 840.435 | 922.920 | 875.586 | 800.018 | 728.877 | 826.502 | 305.564 |
| Capital subscris vărsat | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 6 | 12 | 14 | 14 | 13 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 08.01.2021 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 7312 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TARA CREATOR S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J23/100/2021 |
| EUID | ROONRC.J2021000100235 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2021-01-11 |
| Sediu social | Str. Sfântu Calinic, 9, Orş. Pantelimon, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. SFÂNTU CALINIC, NR.9 |
| Telefon | 0213506466 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7312 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (16)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25