PREMIUM ACCOUNTING SRL
CUI 16530682 · J2004001124042
PREMIUM ACCOUNTING SRL are CUI 16530682, nr. de înregistrare J2004001124042, înmatriculată pe 18.06.2004. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 921.505 lei, profit net 542.223 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 922 mii lei · mediana 172 mii lei | 535% din mediană |
| Profit net | 542 mii lei · mediana 31 mii lei | de 17× mediana |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | 58.8% · mediana 23.7% | 248% din mediană |
| Cifră pe salariat | 154 mii lei · mediana 176 mii lei | 87% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 921.505 | 845.691 | 297.750 | 290.850 | 217.650 | 278.450 | 288.400 | 244.545 | 190.480 | 164.270 | 218.898 | 218.048 | 156.176 | 0 |
| Venituri totale | 921.505 | 845.692 | 297.750 | 290.850 | 217.650 | 300.950 | 292.900 | 244.545 | 190.480 | 165.183 | 229.518 | 218.049 | 167.044 | 0 |
| Cheltuieli totale | 358.938 | 292.741 | 102.776 | 150.768 | 158.274 | 164.426 | 163.847 | 151.013 | 144.787 | 132.211 | 158.005 | 120.667 | 49.106 | 0 |
| Profit / pierdere brută | 562.567 | 552.951 | 194.974 | 140.082 | 59.376 | 136.524 | 129.053 | 93.532 | 45.693 | 32.972 | 71.513 | 97.382 | 117.938 | 0 |
| Profit / pierdere netă | 542.223 | 533.318 | 192.056 | 137.230 | 57.350 | 133.970 | 126.168 | 91.086 | 43.789 | 31.330 | 64.939 | 90.840 | 112.926 | 0 |
| Active imobilizate | 34.071 | 35.707 | 36.239 | 42.364 | 48.489 | 54.614 | 60.739 | 66.864 | 72.989 | 79.114 | 85.240 | 91.365 | 97.490 | — |
| Active circulante | 566.186 | 545.510 | 163.294 | 113.298 | 151.656 | 219.687 | 275.847 | 141.801 | 46.478 | 57.098 | 180.103 | 151.371 | 96.403 | 200 |
| Creanțe | 476.421 | 470.672 | 142.056 | 51.456 | 44.771 | 48.580 | 47.286 | 52.009 | 36.777 | 30.477 | 12.667 | 16.779 | 7.800 | — |
| Casa și conturi la bănci | 89.765 | 74.838 | 21.238 | 61.842 | 106.885 | 171.107 | 228.561 | 89.792 | 9.701 | 26.621 | 167.436 | 134.592 | 88.603 | 200 |
| Datorii | 56.967 | 47.371 | 7.009 | 13.115 | 12.119 | 11.046 | 11.119 | 9.366 | 11.254 | 7.787 | 6.249 | 48.580 | 80.577 | 0 |
| Capitaluri proprii | 543.290 | 533.846 | 192.524 | 142.547 | 188.026 | 263.255 | 325.467 | 199.299 | 108.213 | 128.425 | 259.094 | 194.156 | 113.316 | 200 |
| Capital subscris vărsat | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 390 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 5 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 5 | 3 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 25.01.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PREMIUM ACCOUNTING SRL |
| Nr. reg. com. | J04/1124/2004 |
| EUID | ROONRC.J2004001124042 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-06-18 |
| Sediu social | Str. Mihai Viteazu, 8, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. MIHAI VITEAZU, NR.8, SC.A, ET.2 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALI-SEB SRL | aceeași clădire |
| AVY AUTOTRASPORTI S.R.L. | aceeași clădire |
| BRIACOM SERV S.R.L. | aceeași clădire |
| EDY WASH-TECH SRL inactiv | aceeași clădire |
| EL-DA SISTEM SRL inactiv | aceeași clădire |
| GLAD-SERV SRL | aceeași clădire |
| GROWTH IDEAS S.R.L. | aceeași clădire |
| HELEN CONSULTANT ÎN BROKERAJ S.R.L. | aceeași clădire |
| K.S.T. CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| LYLY EXPERT 20 SRL | aceeași clădire |
| PREMIUM ACCOUNTING GROUP SRL | aceeași clădire |
| PRO CASA REAL ESTATE SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (31)
Sunt 31 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Bacău
| 957874 | VANICA SRL |
| 986810 | MOICOM SRL |
| 2819975 | EGAL AUDIT SRL |
| 3412880 | TRAVEXPERT SRL |
| 4277471 | GEONIK EVICONT SRL |
| 5662173 | GEOPRIN CONSULTING SRL |
| 6699294 | LARN SRL |
| 6896377 | INFO CONT SERV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25