Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

GENICOM S.R.L.

CUI 165459 · J03/1972/1991 · faliment

cu contul HoReCaOS, sau pe email

GENICOM S.R.L. are CUI 165459, nr. de înregistrare J03/1972/1991, înmatriculată pe 21.11.1991. Sediul social e în Municipiul Piteşti, jud. Argeş. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4120. În 2014: cifră de afaceri 2.568.914 lei, profit net 8.986 lei, 10 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

0/10
Semnale serioase de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-6 Procedură în curs: faliment
-4 Inactivă fiscal — TVA nedeductibilă la facturile primite
-1 Cifra de afaceri a scăzut 52% față de anul anterior
+1 10 salariați
+2 Profitabilă, cu capitaluri pozitive
+1 Activă de 35 ani

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 2,6 mil lei · mediana 221 mii lei de 12× mediana
Profit net 9 mii lei · mediana 19 mii lei 48% din mediană
Salariați 10 · mediana 2 500% din mediană
Marjă netă 0.3% · mediana 9.3% 3% din mediană
Cifră pe salariat 257 mii lei · mediana 141 mii lei 182% din mediană

Comparat cu 112.325 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 2,6 mil lei
2011: 9,6 mil lei 112012: 6,9 mil lei 122013: 5,4 mil lei 132014: 2,6 mil lei 14
Profit net 9 mii lei
2011: 42 mii lei 112012: 44 mii lei 122013: 35 mii lei 132014: 9 mii lei 14
Salariați 10
2011: 16 112012: 15 122013: 16 132014: 10 14
Bilanț detaliat · 4 ani (lei)
Indicator2014201320122011
Cifra de afaceri netă2.568.9145.364.9046.933.3459.639.275
Venituri totale2.592.0337.361.1759.413.83910.416.586
Cheltuieli totale2.581.6737.319.2539.361.25510.366.217
Profit / pierdere brută10.36041.92252.58450.369
Profit / pierdere netă8.98635.21444.17142.310
Active imobilizate540.481645.0391.788.7931.933.150
Active circulante6.296.2459.079.51210.002.5207.579.400
Stocuri4.899.1525.991.0654.555.4112.110.047
Creanțe908.2432.180.3235.084.4374.886.138
Casa și conturi la bănci488.850908.124362.672583.215
Cheltuieli în avans15.980421.108451.993144.953
Datorii4.676.7497.982.68910.312.0657.732.084
Venituri în avans4.000—5.63043.979
Capitaluri proprii2.171.9572.162.9701.925.6111.881.440
Capital subscris vărsat1.409.2001.409.2001.409.2001.409.200
Număr mediu de salariați10161516

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVAnu
Inactiv fiscalINACTIV
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 21.11.1991
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
CAEN principal4120
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCGENICOM SRL
Nr. reg. com.J03/1972/1991
EUIDROONRC.J03/1972/1991
Formă juridicăSRL
Înmatriculare1991-11-21
Sediu socialCal. Craiovei, Mun. Piteşti, ARGEŞ
Domiciliu fiscalJUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, CAL. CRAIOVEI, BL.24, SC.C, AP.7
Telefon0729387540
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de stradă · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Firme active în apropieredistanță
A&C INTERNATIONAL ROAD CARGO SRL aceeași clădire
A46 AVENUE S.R.L. aceeași clădire
ACCESIBIL COMPANION SRL inactiv aceeași clădire
ACCOUNTBOT S.R.L. aceeași clădire
ACVILA EXPERT SUNY SRL inactiv aceeași clădire
ADM DENTOTAL LABORATORY SRL aceeași clădire
ADM EURO DENTAL LABORATORY SRL aceeași clădire
ADVERSUS ART SRL inactiv aceeași clădire
AICI SUCCESUL DUMNEAVOASTRĂ SRL aceeași clădire
AIM DECO CONCEPT S.R.L. aceeași clădire
ALEJANDRA A&M LOGISTIC S.R.L. aceeași clădire
ALEX MARIO TRANS SPEDITION S.R.L. aceeași clădire

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

41202011 – 2014

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (527)

Sunt 527 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.

123852 TUDOSE DUMITRA ASOCIATIE FAMILIALA
129740 IPECIM SRL
129790 PRINT SRL
130183 VIC SRL
130221 ROSTEXIM SRL
130370 LUNCA & CO SNC
130515 NICOLTEX POPA SNC
130582 IOANA SRL
130655 DINESCU D.H.I. SRL
130680 TAMISA SRL
130876 CORSO IMPEX SRL
131553 NARCIS C. SRL

CAEN autorizat (37)

0111011301240125012601270128012901304120421142214222429943114312431343214322432943314332433343344339439143994651465246734674681068207732773395119512

Alte firme din Argeş

129170 APARTAMENTUL SA
134401 IZOCON SRL
135164 SILVER TRADING SRL
137238 I.C.M.A. SRL
139980 MICON SRL
141387 PULS YELLOW SRL
146317 NETTY IMPEX SRL
167379 COREM SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12