Porr Construct SRL
CUI 16601724 · J2004011341404
Porr Construct SRL are CUI 16601724, nr. de înregistrare J2004011341404, înmatriculată pe 15.07.2004. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 1.991.406.586 lei, profit net 206.505.071 lei, 1.434 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-07 | DRUMURI SI PODURI SA SIBIU | Asfalt (Rev.2) | 11 mii lei |
| 2024-06-07 | COMUNA BECICHERECU MIC | Lucrari de constructii de drumuri (Rev.2 | 9,0 mil lei |
| 2024-06-05 | Comuna Seitin | Lucrari de drumuri (Rev.2) | 10 mil lei |
| 2024-06-04 | JUDETUL TIMIS | Lucrari de constructii de drumuri (Rev.2 | 16 mil lei |
| 2024-05-29 | COMUNA SICULA (PRIMARIA) | Lucrari de drumuri (Rev.2) | 4,8 mil lei |
| 2024-05-17 | Comuna Blandiana | Lucrari de constructii de drumuri (Rev.2 | 6,4 mil lei |
| 2024-05-15 | PRIMARIA AGNITA | Lucrari de drumuri (Rev.2) | 3,6 mil lei |
| 2024-05-14 | DRUMURI SI PODURI SA SIBIU | Asfalt (Rev.2) | 35 mii lei |
| 2024-05-13 | Comuna Pesac | Lucrari de drumuri (Rev.2) | 7,7 mil lei |
| 2024-05-07 | COMUNA SANTANDREI (PRIMARIA) | Lucrari de drumuri (Rev.2) | 550 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,0 mld lei · mediana 221 mii lei | de 9.015× mediana |
| Profit net | 207 mil lei · mediana 19 mii lei | de 11.067× mediana |
| Salariați | 1.434 · mediana 2 | de 717× mediana |
| Marjă netă | 10.4% · mediana 9.3% | 112% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,4 mil lei · mediana 141 mii lei | 984% din mediană |
Comparat cu 112.336 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.991.406.586 | 2.410.035.549 | 1.747.675.174 | 1.251.719.899 | 736.419.926 | 845.480.193 | 446.222.347 | 551.091.298 | 378.465.306 | 206.418.206 | 353.567.776 | 85.127.932 | 77.623.412 | 148.080.032 | 233.349.059 |
| Venituri totale | 1.888.032.640 | 2.277.240.452 | 1.733.861.262 | 1.298.704.371 | 826.918.539 | 869.651.079 | 541.931.557 | 495.678.653 | 561.655.000 | 396.160.746 | 396.155.540 | 166.721.578 | 60.814.520 | 151.877.507 | 294.334.798 |
| Cheltuieli totale | 1.635.844.408 | 2.051.466.709 | 1.651.774.877 | 1.303.320.935 | 804.816.591 | 841.616.212 | 520.772.643 | 452.538.182 | 595.905.924 | 385.588.880 | 391.570.869 | 157.568.272 | 67.322.039 | 151.483.562 | 340.630.298 |
| Profit / pierdere brută | 252.188.232 | 225.773.743 | 82.086.385 | -4.616.564 | 22.101.948 | 28.034.867 | 21.158.914 | 43.140.471 | -34.250.924 | 10.571.866 | 4.584.671 | 9.153.306 | -6.507.519 | 393.945 | -46.295.500 |
| Profit / pierdere netă | 206.505.071 | 186.590.061 | 62.593.845 | -6.885.153 | 18.494.642 | 23.483.157 | 16.694.315 | 39.991.591 | -34.250.924 | 8.188.202 | 4.584.671 | 9.153.306 | -6.507.519 | 393.945 | -46.295.500 |
| Active imobilizate | 379.736.776 | 352.632.042 | 277.910.329 | 148.467.542 | 118.775.669 | 94.994.187 | 64.235.437 | 30.534.686 | 23.218.805 | 21.165.380 | 20.935.073 | 11.586.364 | 12.720.289 | 16.908.243 | 18.317.690 |
| Active circulante | 1.576.992.856 | 976.145.584 | 903.841.307 | 832.909.189 | 797.748.917 | 731.480.820 | 610.595.319 | 492.710.269 | 473.646.195 | 321.009.364 | 314.780.659 | 238.784.167 | 130.467.159 | 177.289.095 | 201.542.126 |
| Stocuri | 386.966.357 | 65.005.600 | 234.168.135 | 283.315.134 | 192.207.175 | 106.329.483 | 114.548.038 | 95.969.550 | 166.129.609 | 127.043.627 | 117.190.597 | 84.775.852 | 18.458.221 | 113.632.470 | 148.803.707 |
| Creanțe | 385.441.480 | 261.054.361 | 307.336.594 | 207.146.132 | 253.434.427 | 471.147.590 | 428.765.165 | 304.060.143 | 277.739.208 | 121.605.961 | 57.351.066 | 110.992.715 | 80.484.662 | 45.349.284 | 44.776.989 |
| Casa și conturi la bănci | 804.585.019 | 650.085.623 | 362.336.578 | 342.447.923 | 352.107.315 | 154.003.747 | 67.282.116 | 92.680.576 | 29.777.378 | 72.359.776 | 140.238.996 | 43.015.600 | 31.524.276 | 18.307.341 | 7.961.430 |
| Cheltuieli în avans | 4.950.928 | 7.762.020 | 6.935.712 | 2.525.006 | 5.700.407 | 3.254.014 | 2.400.804 | 446.209 | 652.388 | 647.289 | 872.704 | 912.567 | 116.872 | 224.600 | 519.152 |
| Datorii | 1.134.276.601 | 575.170.058 | 849.308.886 | 741.843.894 | 652.676.423 | 581.690.927 | 553.753.397 | 417.519.454 | 470.607.658 | 311.209.067 | 309.196.849 | 225.388.983 | 124.024.899 | 168.293.786 | 220.842.755 |
| Venituri în avans | 80.079.706 | 231.408.411 | 2.481.637 | 1.444.632 | 2.832.882 | 538.148 | 439.469 | 96.373 | 132.513 | 168.653 | — | — | — | — | — |
| Provizioane | 143.597.117 | 82.998.113 | 46.676.222 | 12.986.452 | 7.703.776 | 4.982.892 | 4.068.677 | 3.799.635 | 9.410.190 | 2.289.823 | 3.449.497 | 6.923.066 | 9.461.678 | 9.802.890 | 18.604.896 |
| Capitaluri proprii | 603.727.136 | 446.963.064 | 290.220.603 | 227.626.759 | 259.011.912 | 242.517.054 | 118.970.017 | 102.275.702 | 17.367.027 | 29.154.490 | 23.942.090 | 18.971.049 | 9.817.743 | 16.325.262 | -19.068.683 |
| Capital subscris vărsat | 150.918.530 | 150.918.530 | 150.918.530 | 150.918.530 | 150.918.530 | 150.918.530 | 50.854.650 | 50.854.650 | 39.200.000 | 16.000.000 | 16.000.000 | 16.000.000 | 16.000.000 | 94.500.000 | 59.500.000 |
| Număr mediu de salariați | 1.434 | 1.684 | 1.539 | 1.133 | 899 | 813 | 468 | 321 | 280 | 236 | 224 | 171 | 147 | 226 | 258 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.10.2010 |
| Organ fiscal | Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | Porr Construct SRL |
| Nr. reg. com. | J2004011341404 |
| EUID | ROONRC.J2004011341404 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-07-15 |
| Sediu social | Bld. Dimitrie Pompeiu, 5-7, SPATIUL A, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, BLD DIMITRIE POMPEIU, NR.5-7, SPATIUL A, ET.3 |
| Telefon | 0723475706 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.M. BAU CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| ACTUAL LOOK S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADS HUB S.R.L. | aceeași clădire |
| AGRO INVESTMENTS MOLDOVA SRL | aceeași clădire |
| AKIRAMENAI S.R.L. | aceeași clădire |
| AL FAHD CONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALKALOID BUCHAREST S.R.L. | aceeași clădire |
| ALLTECH FACILITY SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| ALTITUDE INVESTMENT COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| AMIRA DIGITAL VENTURES S.R.L. | aceeași clădire |
| AMV SPECIAL TRADING SRL inactiv | aceeași clădire |
| APPGREAT EU S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4100 | 2025 |
| 4120 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (144)
Sunt 144 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (48)
Alte firme din Bucureşti
| 353 | I.C.S.I.M. S.R.L. |
| 17487 | BOG 'ART SRL |
| 22157 | CASIMO SRL |
| 23748 | E-ONE HOLDING S.R.L. |
| 25870 | SIMHOUSE SRL |
| 26140 | GIBB TECHNOLOGIES SRL |
| 29511 | DEA & DLX INVEST SRL |
| 325134 | UNICON SA |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12