LOGOTIP COPY CENTER SRL
CUI 16648328 · J04/1407/2004
LOGOTIP COPY CENTER SRL are CUI 16648328, nr. de înregistrare J04/1407/2004, înmatriculată pe 02.08.2004. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8219. În 2025: cifră de afaceri 1.242.864 lei, profit net 312.790 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-28 | UAT COMUNA SARATA | Servicii de fotocopiere (Rev.2) | 100 lei |
| 2024-06-25 | INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN BACAU | Stampile cu text (Rev.2) | 58 lei |
| 2024-06-12 | INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN BACAU | Stampile cu text (Rev.2) | 29 lei |
| 2024-06-10 | INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN BACAU | Stampile cu text (Rev.2) | 4 mii lei |
| 2024-04-17 | INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN BACAU | Stampile cu text (Rev.2) | 107 lei |
| 2024-03-15 | SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA BERESTI TAZLAU | Articole imprimate de papetarie, cu exce | 1 mii lei |
| 2024-03-08 | UAT COMUNA SARATA | Articole imprimate de papetarie, cu exce | 378 lei |
| 2024-02-22 | UAT COMUNA SARATA | Stampile cu text (Rev.2) | 167 lei |
| 2024-02-22 | UAT COMUNA SARATA | Imprimate la comanda (Rev.2) | 296 lei |
| 2024-02-21 | UAT COMUNA SARATA | Stampile cu text (Rev.2) | 325 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,2 mil lei · mediana 172 mii lei | 722% din mediană |
| Profit net | 313 mii lei · mediana 31 mii lei | 996% din mediană |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | 25.2% · mediana 23.6% | 107% din mediană |
| Cifră pe salariat | 178 mii lei · mediana 176 mii lei | 101% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.242.864 | 1.030.352 | 838.643 | 596.790 | 448.315 | 318.095 | 480.218 | 445.572 | 462.557 | 446.347 | 314.825 | 202.619 | 208.113 | 214.097 | 169.843 |
| Venituri totale | 1.340.212 | 1.035.066 | 838.645 | 596.791 | 448.316 | 330.030 | 482.434 | 445.642 | 462.557 | 446.347 | 318.085 | 202.619 | 247.120 | 214.097 | 170.008 |
| Cheltuieli totale | 990.136 | 762.150 | 733.827 | 573.316 | 440.424 | 332.757 | 440.499 | 428.491 | 434.144 | 418.736 | 306.319 | 249.479 | 199.669 | 210.661 | 206.734 |
| Profit / pierdere brută | 350.076 | 272.916 | 104.818 | 23.475 | 7.892 | -2.727 | 41.935 | 17.151 | 28.413 | 27.611 | 11.766 | -46.860 | 47.451 | 3.436 | -36.726 |
| Profit / pierdere netă | 312.790 | 245.897 | 95.835 | 19.229 | 3.498 | -5.842 | 37.111 | 12.695 | 24.615 | 22.996 | 11.766 | -52.954 | 40.437 | 3.436 | -36.726 |
| Active imobilizate | 741.930 | 732.331 | 359.384 | 361.449 | 255.101 | 222.926 | 211.833 | 193.283 | 163.155 | 176.901 | 156.677 | 82.580 | 94.484 | 73.996 | 51.847 |
| Active circulante | 493.155 | 385.803 | 179.506 | 267.330 | 213.245 | 146.843 | 89.227 | 78.333 | 69.611 | 117.816 | 167.676 | 132.160 | 116.588 | 74.214 | 98.993 |
| Stocuri | 1.055 | 25.805 | 61.453 | 184.536 | 141.407 | 84.031 | 16.764 | 31.640 | 34.556 | 92.189 | 102.923 | 100.246 | 80.612 | 48.091 | 66.651 |
| Creanțe | 192.872 | 296.436 | 58.108 | 67.489 | 66.388 | 49.728 | 70.811 | 40.555 | 23.301 | 19.724 | 55.301 | 26.506 | 35.041 | 24.682 | 28.915 |
| Casa și conturi la bănci | 299.228 | 63.562 | 59.945 | 15.305 | 5.450 | 13.084 | 1.652 | 6.138 | 11.754 | 5.903 | 9.452 | 5.408 | 935 | 1.441 | 3.427 |
| Cheltuieli în avans | — | 191 | 190 | 251 | 197 | 197 | 197 | 197 | 197 | 197 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 135.844 | 232.270 | 369.291 | 555.075 | 413.818 | 316.480 | 241.930 | 249.596 | 222.611 | 311.436 | 363.871 | 266.024 | 209.401 | 186.977 | 193.042 |
| Venituri în avans | 370.765 | 470.369 | — | — | — | 2.259 | 2.259 | 2.259 | 2.259 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 728.476 | 415.686 | 169.789 | 73.955 | 54.725 | 51.227 | 57.068 | 19.958 | 8.093 | -16.522 | -39.518 | -51.284 | 1.671 | -38.767 | -42.202 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 5 | 5 | 6 | 6 | 4 | 5 | 6 | 5 | 6 | 5 | 4 | 4 | 4 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.08.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 8219 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LOGOTIP COPY CENTER SRL |
| Nr. reg. com. | J04/1407/2004 |
| EUID | ROONRC.J04/1407/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-08-02 |
| Sediu social | Str. Cornişa Bistriţei, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CORNIŞA BISTRIŢEI, NR.6, BL.6, SC.A, ET.7, AP.29 |
| Telefon | 0234-510297 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 54U WEB DESIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADINA SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADLU BEST S.R.L. | aceeași clădire |
| ADPAM SRL | aceeași clădire |
| ALEXAND GLAM S.R.L. | aceeași clădire |
| ALICE DENTAL OFFICE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALIMENTARI TRADIZI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALINTECH SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALL - HIDRO PROIECT SRL | aceeași clădire |
| ALL METAL WORK S.R.L. | aceeași clădire |
| ALMIO TRADE SRL | aceeași clădire |
| ALVERNI SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8219 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (29)
Sunt 29 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bacău
| 2816189 | MATCOM SRL |
| 15904509 | TEHNO-COPY SRL |
| 17247502 | ELIFAM SRL |
| 21131734 | SMART-TEAM SRL |
| 24154180 | S & R CONTAB SRL |
| 26062600 | SILVACTE SRL |
| 28265822 | DAMARI FIDES SRL |
| 35153015 | GELIXA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08