QUABITAT SRL
CUI 16652299 · J2004001776089
QUABITAT SRL are CUI 16652299, nr. de înregistrare J2004001776089, înmatriculată pe 02.08.2004. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 1.266.033 lei, profit net 318.239 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,3 mil lei · mediana 124 mii lei | de 10× mediana |
| Profit net | 318 mii lei · mediana 17 mii lei | de 19× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 25.1% · mediana 19.4% | 129% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,3 mil lei · mediana 172 mii lei | 737% din mediană |
Comparat cu 55.834 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.266.033 | 1.212.536 | 1.300.441 | 1.193.375 | 1.016.234 | 947.809 | 661.928 | 438.704 | 330.621 | 601.482 | 1.389.181 | 1.480.018 | 1.378.228 | 1.394.571 | 1.223.532 |
| Venituri totale | 1.269.425 | 1.214.401 | 1.300.441 | 1.193.375 | 1.016.234 | 1.013.210 | 661.928 | 438.704 | 330.621 | 601.482 | 1.389.181 | 1.480.207 | 1.382.845 | 1.407.166 | 1.269.359 |
| Cheltuieli totale | 890.569 | 622.047 | 538.904 | 533.228 | 467.196 | 625.788 | 615.297 | 314.694 | 401.600 | 432.941 | 423.399 | 470.826 | 511.599 | 503.641 | 464.237 |
| Profit / pierdere brută | 378.856 | 592.354 | 761.537 | 660.147 | 549.038 | 387.422 | 46.631 | 124.010 | -70.979 | 168.541 | 965.782 | 1.009.381 | 871.246 | 903.525 | 805.122 |
| Profit / pierdere netă | 318.239 | 555.978 | 748.533 | 651.994 | 538.876 | 377.511 | 40.012 | 119.622 | -74.102 | 141.570 | 811.257 | 847.871 | 731.847 | 757.929 | 676.097 |
| Active imobilizate | 1.939.086 | 1.994.934 | 2.050.781 | 2.111.922 | 2.173.062 | 2.037.148 | 2.098.289 | 2.072.755 | 2.135.781 | 2.225.215 | 2.289.148 | 1.726.392 | 1.757.949 | 1.847.127 | 1.877.344 |
| Active circulante | 825.519 | 909.200 | 910.672 | 889.388 | 619.097 | 726.620 | 834.421 | 716.578 | 541.723 | 482.970 | 637.039 | 392.324 | 489.749 | 1.078.903 | 511.991 |
| Creanțe | 408.855 | 590.655 | 385.559 | 448.534 | 276.008 | 238.446 | 421.567 | 358.036 | 357.094 | 358.029 | 350.534 | 350.229 | 367.104 | 666.344 | 395.959 |
| Casa și conturi la bănci | 416.664 | 318.545 | 525.113 | 440.854 | 343.089 | 488.174 | 412.854 | 358.542 | 184.629 | 124.941 | 286.505 | 42.095 | 122.645 | 412.559 | 116.032 |
| Datorii | 238.672 | 284.391 | 480.296 | 1.088.382 | 168.272 | 173.494 | 219.946 | 116.582 | 124.375 | 80.954 | 140.526 | 138.624 | 155.476 | 636.355 | 857.589 |
| Capitaluri proprii | 2.525.933 | 2.619.743 | 2.481.157 | 1.912.928 | 2.623.887 | 2.590.274 | 2.712.764 | 2.672.751 | 2.553.129 | 2.627.231 | 2.785.661 | 1.980.092 | 2.092.222 | 2.289.675 | 1.531.746 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 2 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.08.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | QUABITAT SRL |
| Nr. reg. com. | J2004001776089 |
| EUID | ROONRC.J2004001776089 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-08-02 |
| Sediu social | Str. Brânduşelor, 84, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. BRÂNDUŞELOR, NR.84 |
| Telefon | 0733101 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| JUMP SOFTWARE METHOD S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LIKE MAGIC BUT BETTER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MIGIMA SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| NEXSALES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| PINK CUSTOMER SERVICE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ROMEAT CENTRUM S.R.L. | aceeași clădire |
| ROMEAT OPERATIONAL S.R.L. | aceeași clădire |
| SOLID OPERATIONAL S.R.L. | aceeași clădire |
| SURIE INVEST MANAGEMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| TRIAD GROUP SRL | aceeași clădire |
| ZENTRAKRAFT S.R.L. | aceeași clădire |
| ARIES TÂMPLĂRIE PVC SRL | 28 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2018 – 2025 |
| 4110 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Braşov
| 1087944 | COFETARIA JOLYANA SRL |
| 1088486 | COMAT SA |
| 1089007 | MIRIA SRL |
| 1090079 | IGIENA-SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA |
| 1090230 | ALDIVCOM SRL |
| 1090419 | CARPATEX SA |
| 1092193 | ROLL-ING SA |
| 1092517 | ELYSEEA DESIGN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08