BUANCA EXIM SRL
CUI 16717282 · J2004000802381
BUANCA EXIM SRL are CUI 16717282, nr. de înregistrare J2004000802381, înmatriculată pe 27.08.2004. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 34.371 lei, profit net 6.702 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 34 mii lei · mediana 158 mii lei | 22% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 5 mii lei | 128% din mediană |
| Marjă netă | 19.5% · mediana 3.2% | 609% din mediană |
Comparat cu 94.315 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 34.371 | 36.833 | 1.830 | 23.962 | 50.670 | 53.796 | 64.742 | 28.688 | 21.934 | 11.594 | 13.183 | 13.193 | 13.499 | 15.601 | 25.555 |
| Venituri totale | 34.262 | 36.833 | 1.830 | 23.962 | 57.670 | 53.796 | 64.742 | 29.688 | 21.934 | 11.594 | 13.183 | 13.193 | 13.499 | 15.901 | 25.555 |
| Cheltuieli totale | 26.264 | 12.553 | 17.530 | 26.203 | 37.450 | 35.490 | 46.217 | 19.341 | 11.403 | 14.053 | 22.456 | 23.933 | 22.101 | 21.473 | 25.153 |
| Profit / pierdere brută | 7.998 | 24.280 | -15.700 | -2.241 | 20.220 | 18.306 | 18.525 | 10.347 | 10.531 | -2.459 | -9.273 | -10.740 | -8.602 | -5.572 | 402 |
| Profit / pierdere netă | 6.702 | 20.473 | -15.700 | -2.960 | 19.770 | 17.695 | 17.877 | 9.767 | 9.873 | -2.807 | -9.668 | -11.136 | -9.007 | -6.049 | -364 |
| Active imobilizate | — | — | 972 | 12.639 | 24.306 | 7.222 | 13.889 | — | — | — | — | 708 | 3.542 | 6.375 | 140 |
| Active circulante | 30.511 | 25.313 | 11.538 | 15.625 | 7.078 | 4.752 | 1.744 | 11.542 | 568 | 253 | 416 | 92 | 744 | 1.094 | 1.748 |
| Stocuri | 2.113 | 1.535 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Creanțe | 512 | — | — | — | — | — | — | 2.137 | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 27.886 | 23.778 | 11.538 | 15.625 | 7.078 | 4.752 | 1.744 | 9.405 | 568 | 253 | 416 | 92 | 744 | 1.094 | 1.748 |
| Datorii | 500 | 2.118 | 0 | 54 | 213 | 574 | 21.928 | 35.714 | 34.506 | 44.064 | 41.420 | 32.136 | 24.485 | 18.661 | 7.031 |
| Capitaluri proprii | 30.011 | 23.195 | 12.510 | 28.210 | 31.171 | 11.400 | -6.295 | -24.172 | -33.938 | -43.811 | -41.004 | -31.336 | -20.199 | -11.192 | -5.143 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jul 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 02.06.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BUANCA EXIM SRL |
| Nr. reg. com. | J2004000802381 |
| EUID | ROONRC.J2004000802381 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-08-27 |
| Sediu social | Str. Republicii, 5A, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. REPUBLICII, NR.5A |
| Telefon | 0744347408 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BOMARIS IMPEX SRL | aceeași clădire |
| IMAR-TRANS SRL | 20 m |
| FELIS MED SRL | 26 m |
| SMAL GROUP SRL | 26 m |
| FREE MOTO CRUISERS S.R.L. | 41 m |
| ILEROM PROFESIONAL TV SRL inactiv | 41 m |
| LA MIU PAULA S.R.L. | 41 m |
| MARAMED SRL | 41 m |
| MIRIDOM CONSTRUCT S.R.L. inactiv | 41 m |
| IANCU TRANS IMPEX S.R.L. | 54 m |
| ADITUF VL TAXI S.R.L. | 64 m |
| ALEX TERMICE SRL | 64 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4933 | 2025 |
| 4932 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Vâlcea
| 1470515 | MINI BAR LA IONICA SRL |
| 1474576 | WOLIMPEX SRL |
| 2534846 | STINAL SRL |
| 2989031 | TUDORIN SRL |
| 4065010 | MONEG SRL |
| 4608427 | GAGEANU I SRL |
| 4767600 | ROGIM SRL |
| 5565596 | LAUREL SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25