FLORAQUA SRL
CUI 16720733 · J2004000676098
FLORAQUA SRL are CUI 16720733, nr. de înregistrare J2004000676098, înmatriculată pe 31.08.2004. Sediul social e în Municipiul Brăila, jud. Brăila. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9699. În 2025: cifră de afaceri 80.400 lei, profit net 47.076 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 80 mii lei · mediana 129 mii lei | 62% din mediană |
| Profit net | 47 mii lei · mediana 4 mii lei | de 13× mediana |
| Marjă netă | 58.6% · mediana 3.6% | de 16× mediana |
Comparat cu 30.787 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 80.400 | 68.081 | 53.870 | 25.395 | 28.760 | 28.787 | 28.770 | — | 19.630 | 8.650 | 1.610 | 1.130 | 540 | 8.475 | 0 |
| Venituri totale | 80.400 | 68.081 | 53.870 | 25.395 | 28.760 | 28.787 | 28.770 | 0 | 19.630 | 8.650 | 1.610 | 1.130 | 540 | 8.475 | 0 |
| Cheltuieli totale | 24.556 | 26.262 | 23.488 | 15.770 | 9.870 | 6.581 | 5.678 | — | 4.661 | 3.332 | 1.339 | 5.718 | 782 | 10.845 | 4.991 |
| Profit / pierdere brută | 55.844 | 41.819 | 30.382 | 9.625 | 18.890 | 22.206 | 23.092 | 0 | 14.969 | 5.318 | 271 | -4.588 | -242 | -2.370 | -4.991 |
| Profit / pierdere netă | 47.076 | 35.424 | 25.482 | 8.531 | 18.276 | 21.408 | 22.229 | 0 | 14.248 | 5.057 | 222 | -4.622 | -258 | -2.370 | -4.991 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 5.211 | 5.211 | 7.814 |
| Active circulante | 126.734 | 79.677 | 59.572 | 29.891 | 60.519 | 52.241 | 30.768 | — | 8.604 | 584 | 491 | 1.133 | 359 | 601 | 11 |
| Stocuri | 1.753 | 691 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 353 | — |
| Creanțe | 13.341 | 8.856 | — | — | 14.240 | 30.067 | 14.240 | — | — | — | — | 100 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 111.640 | 70.130 | 59.572 | 29.891 | 46.279 | 22.174 | 16.528 | — | 8.604 | 584 | 491 | 1.033 | 359 | 248 | 11 |
| Datorii | 668 | 548 | 4.486 | 287 | 206 | 203 | 138 | 0 | 203 | 6.431 | 11.394 | 12.258 | 12.073 | 12.057 | 11.700 |
| Capitaluri proprii | 126.066 | 79.129 | 55.086 | 29.604 | 60.313 | 52.038 | 30.630 | 0 | 8.401 | -5.847 | -10.903 | -11.125 | -6.503 | -6.245 | -3.875 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 14.08.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila |
| CAEN principal | 9699 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FLORAQUA SRL |
| Nr. reg. com. | J2004000676098 |
| EUID | ROONRC.J2004000676098 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-08-31 |
| Sediu social | Str. 13 Septembrie, 1, Mun. Brăila, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. 13 SEPTEMBRIE, NR.1, BL.URANUS, SC.3, AP.46 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACHIM PATRICK S.R.L. | aceeași clădire |
| BINFLO TRADE SRL inactiv | aceeași clădire |
| BYROR DRIVE SRL | aceeași clădire |
| ECLIPPSEALY S.R.L. | aceeași clădire |
| FLOWER MONEY S.R.L. | aceeași clădire |
| GRINEB S.R.L. | aceeași clădire |
| HAPSIM FASHION DESIGN S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LEFROLL TRADE S.R.L. | aceeași clădire |
| LENUDYNIS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MARIELA DECOR SRL | aceeași clădire |
| AUTOTRANSACT SRL | 171 m |
| BURSUCEL EVENT S.R.L. | 171 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2018 – 2025 |
| 9319 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (15)
Sunt 15 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Brăila
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25