DENTALUX SRL
CUI 16726850 · J2004001801291
DENTALUX SRL are CUI 16726850, nr. de înregistrare J2004001801291, înmatriculată pe 01.09.2004. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 245.323 lei, profit net 69.179 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 245 mii lei · mediana 220 mii lei | 112% din mediană |
| Profit net | 69 mii lei · mediana 40 mii lei | 172% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 28.2% · mediana 22.2% | 127% din mediană |
| Cifră pe salariat | 245 mii lei · mediana 202 mii lei | 121% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 245.323 | 127.883 | 47.240 | 123.700 | 314.130 | 228.130 | 271.205 | 297.950 | 277.200 | 280.525 | 232.174 | 246.227 | 251.312 | 206.607 | 228.384 |
| Venituri totale | 245.350 | 127.891 | 55.510 | 123.745 | 314.130 | 228.130 | 271.205 | 297.950 | 277.200 | 280.525 | 232.199 | 249.227 | 251.318 | 206.618 | 228.414 |
| Cheltuieli totale | 165.017 | 120.473 | 43.224 | 112.854 | 291.306 | 260.787 | 294.936 | 293.911 | 282.679 | 270.306 | 236.062 | 232.093 | 230.825 | 230.423 | 222.044 |
| Profit / pierdere brută | 80.333 | 7.418 | 12.286 | 10.891 | 22.824 | -32.657 | -23.731 | 4.039 | -5.479 | 10.219 | -3.863 | 17.134 | 20.493 | -23.805 | 6.370 |
| Profit / pierdere netă | 69.179 | 6.339 | 10.587 | 9.654 | 19.683 | -34.940 | -26.444 | 1.059 | -8.251 | 7.413 | -10.828 | 9.657 | 13.130 | -23.805 | 3.997 |
| Active imobilizate | 33.353 | 19.103 | 21.865 | — | — | — | — | 12.090 | 20.835 | 29.580 | 38.325 | 47.070 | 55.535 | 63.156 | 70.777 |
| Active circulante | 86.940 | 21.707 | 32.847 | 10.090 | 2.123 | 3.283 | 14.215 | 28.736 | 18.474 | 17.700 | 783 | 16.912 | 20.636 | 16.013 | 52.185 |
| Stocuri | — | — | — | 90 | 194 | 349 | 218 | 194 | 140 | 140 | 90 | 264 | 198 | 192 | 121 |
| Creanțe | 6.527 | 1.462 | 11.376 | — | — | — | — | — | — | — | — | 45 | 1.354 | 37 | 37 |
| Casa și conturi la bănci | 80.413 | 20.245 | 21.471 | 10.000 | 1.929 | 2.934 | 13.997 | 28.542 | 18.334 | 17.560 | 693 | 16.603 | 19.084 | 15.784 | 52.027 |
| Datorii | 38.738 | 28.434 | 48.387 | 14.352 | 16.039 | 36.882 | 12.874 | 13.041 | 12.583 | 12.304 | 11.544 | 25.590 | 47.436 | 63.564 | 83.551 |
| Capitaluri proprii | 81.555 | 12.376 | 6.325 | -4.262 | -13.916 | -33.599 | 1.341 | 27.785 | 26.726 | 34.976 | 27.564 | 38.392 | 28.735 | 15.605 | 39.411 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 5 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.09.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DENTALUX SRL |
| Nr. reg. com. | J2004001801291 |
| EUID | ROONRC.J2004001801291 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-09-01 |
| Sediu social | Str. Finta, 16, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. FINTA, NR.16 |
| Telefon | 0244593053 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| OZONE BUSINESS CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| VAD CONSTRUCT INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACIS LEARNING S.R.L. | 19 m |
| CONTEXPERT ALMAPET S.R.L. | 19 m |
| A & C SOFT DRINKS & LOGISTIC S.R.L. | 78 m |
| FASTER SEAGULL'S SRL | 78 m |
| CRIS INVOICE CONSULTING S.R.L. | 80 m |
| RILIMAR SRL | 84 m |
| YOUR BEAUTY STUDIO S.R.L. inactiv | 85 m |
| DREAM MADE S.R.L. | 86 m |
| INSIGHT DESIGN S.R.L. inactiv | 90 m |
| GHERGHE INSTALMONT S.R.L. | 92 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Prahova
| 1323476 | CABI DENT SRL |
| 1330414 | ORTODENT SRL |
| 1331274 | IVCODENT SRL |
| 1344517 | MIHAELA NIŢU DENT SRL |
| 1345482 | DENTOVAL SRL |
| 1346860 | CHARMDENTAL ENACHESCU SNC |
| 1349590 | MICROPOLICLINICA SRL |
| 1353167 | ANCATIB SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25