STROESCU CO S.A.
CUI 16757635 · J2004000446251
STROESCU CO S.A. are CUI 16757635, nr. de înregistrare J2004000446251, înmatriculată pe 14.09.2004. Sediul social e în Sat Şovarna, Comuna Şovarna, jud. Mehedinţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 147. În 2025: cifră de afaceri 5.369.548 lei, profit net 189.014 lei, 40 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 5,4 mil lei · mediana 254 mii lei | de 21× mediana |
| Profit net | 189 mii lei · mediana 8 mii lei | de 25× mediana |
| Salariați | 40 · mediana 2 | de 20× mediana |
| Marjă netă | 3.5% · mediana 3.2% | 109% din mediană |
| Cifră pe salariat | 134 mii lei · mediana 214 mii lei | 63% din mediană |
Comparat cu 11.857 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.369.548 | 5.620.881 | 7.803.821 | 3.020.189 | 1.666.909 | 1.801.024 | 1.579.436 | 1.892.219 | 1.374.615 | 1.022.346 | 1.060.837 | 1.049.085 | 496.659 | 208.382 | 38.304 |
| Venituri totale | 6.593.732 | 6.740.690 | 8.450.443 | 3.188.865 | 2.014.884 | 2.859.015 | 2.870.236 | 1.977.461 | 2.384.186 | 1.690.551 | 1.089.667 | 1.191.118 | 975.807 | 208.382 | 54.433 |
| Cheltuieli totale | 6.378.515 | 6.367.796 | 7.675.723 | 2.723.211 | 1.951.090 | 2.127.947 | 2.300.332 | 1.785.201 | 2.092.264 | 1.603.662 | 896.551 | 1.166.466 | 931.377 | 201.918 | 65.586 |
| Profit / pierdere brută | 215.217 | 372.894 | 774.720 | 465.654 | 63.794 | 731.068 | 569.904 | 192.260 | 291.922 | 86.889 | 193.116 | 24.652 | 44.430 | 6.464 | -11.153 |
| Profit / pierdere netă | 189.014 | 328.012 | 626.822 | 440.146 | 49.619 | 702.428 | 554.063 | 173.337 | 278.378 | 86.889 | 193.116 | 24.652 | 44.430 | 6.464 | -11.153 |
| Active imobilizate | 4.260.750 | 3.987.302 | 2.801.828 | 1.639.207 | 1.532.646 | 1.608.274 | 1.726.403 | 1.723.397 | 1.777.754 | 1.777.460 | 2.126.811 | 2.120.431 | 2.004.028 | 1.914.116 | 1.914.116 |
| Active circulante | 4.658.724 | 4.415.332 | 3.205.557 | 1.650.150 | 921.769 | 1.023.755 | 1.199.829 | 1.616.352 | 917.376 | 989.974 | 1.123.380 | 815.607 | 904.886 | 700.094 | 284.780 |
| Stocuri | 1.545.140 | 1.730.400 | 954.888 | 609.296 | 474.701 | 591.221 | 545.756 | 693.688 | 454.725 | 366.837 | 581.266 | 244.644 | 319.432 | 300.340 | 87.941 |
| Creanțe | 3.053.613 | 2.561.477 | 2.158.494 | 942.025 | 384.789 | 311.350 | 635.534 | 742.204 | 417.187 | 582.448 | 458.035 | 501.516 | 539.873 | 397.197 | 194.795 |
| Casa și conturi la bănci | 59.971 | 123.455 | 92.175 | 98.829 | 62.279 | 121.184 | 18.539 | 180.460 | 45.464 | 40.689 | 84.079 | 69.447 | 45.581 | 2.557 | 2.044 |
| Datorii | 5.221.328 | 6.232.369 | 4.165.132 | 2.163.526 | 1.768.730 | 1.549.152 | 2.545.783 | 2.900.814 | 2.443.236 | 2.123.079 | 3.401.531 | 3.280.493 | 2.543.412 | 2.293.528 | 2.719.143 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 708.805 | 708.805 | 708.805 |
| Capitaluri proprii | 3.698.146 | 2.170.265 | 1.842.253 | 1.125.831 | 685.685 | 1.082.877 | 380.449 | 438.935 | 251.894 | 644.355 | -151.340 | -344.455 | -343.303 | -388.123 | -1.229.052 |
| Capital subscris vărsat | 1.590.000 | 90.000 | 90.000 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | — | 200 |
| Număr mediu de salariați | 40 | 43 | 38 | 15 | 10 | 10 | 12 | 9 | 10 | 9 | 10 | 8 | — | 3 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.09.2004 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Baia De Aramă |
| CAEN principal | 147 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STROESCU CO S.A. |
| Nr. reg. com. | J2004000446251 |
| EUID | ROONRC.J2004000446251 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 2004-09-14 |
| Sediu social | Str PRINCIPALĂ, 69, camera nr. 1, Sat Şovarna Com. Şovarna, MEHEDINŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. MEHEDINŢI, SAT ŞOVARNA COM. ŞOVARNA, STR PRINCIPALĂ, NR.69, CAMERA NR. 1 |
| Telefon | 0741777741 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 147 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (72)
Alte firme din Mehedinţi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25