ERNESTIN-IMPEX SRL
CUI 1683114 · J1991001349023
ERNESTIN-IMPEX SRL are CUI 1683114, nr. de înregistrare J1991001349023, înmatriculată pe 19.08.1991. Sediul social e în Municipiul Arad, jud. Arad. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7120. În 2025: cifră de afaceri 375.148 lei, profit net 39.631 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-12 | PRIMARIA MUNICIPIULUI REGHIN | Servicii de reparare si de intretinere a | 3 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 375 mii lei · mediana 172 mii lei | 218% din mediană |
| Profit net | 40 mii lei · mediana 31 mii lei | 126% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 10.6% · mediana 23.7% | 45% din mediană |
| Cifră pe salariat | 375 mii lei · mediana 176 mii lei | 213% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 375.148 | 363.083 | 383.318 | 308.541 | 294.396 | 259.991 | 275.909 | 258.175 | 247.205 | 209.133 | 197.823 | 199.385 | 180.995 | 137.705 | 133.918 |
| Venituri totale | 377.945 | 363.084 | 383.318 | 308.541 | 294.397 | 259.991 | 276.947 | 258.175 | 247.205 | 209.133 | 197.823 | 199.387 | 181.328 | 138.017 | 148.587 |
| Cheltuieli totale | 332.803 | 353.561 | 360.188 | 240.900 | 187.066 | 190.209 | 184.139 | 189.475 | 194.079 | 175.219 | 144.272 | 166.523 | 207.379 | 124.563 | 94.670 |
| Profit / pierdere brută | 45.142 | 9.523 | 23.130 | 67.641 | 107.331 | 69.782 | 92.808 | 68.700 | 53.126 | 33.914 | 53.551 | 32.864 | -26.051 | 13.454 | 53.917 |
| Profit / pierdere netă | 39.631 | 4.766 | 19.374 | 64.956 | 104.681 | 67.392 | 90.038 | 66.119 | 49.244 | 29.109 | 47.616 | 26.882 | -31.491 | 9.313 | 49.459 |
| Active imobilizate | 41.544 | 9.539 | 3.667 | 7.667 | 11.667 | 15.667 | 19.967 | 24.367 | 43.377 | 64.486 | 94.481 | 121.475 | 88.448 | 59.110 | 10.532 |
| Active circulante | 185.429 | 216.408 | 215.016 | 403.804 | 396.307 | 304.729 | 285.770 | 298.833 | 295.954 | 225.644 | 166.560 | 160.829 | 107.605 | 88.104 | 203.938 |
| Stocuri | 132.100 | 132.100 | 162.100 | 272.458 | 272.459 | 272.458 | 272.100 | 274.100 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 2.953 | 4.744 | 6.080 | 2.066 | 1.212 | 1.600 | 2.121 | 2.035 | 275.470 | 221.479 | 154.504 | 151.078 | 18.070 | 21.354 | 134.170 |
| Casa și conturi la bănci | 50.376 | 79.564 | 46.836 | 129.280 | 122.636 | 30.671 | 11.549 | 22.698 | 20.484 | 4.165 | 12.056 | 9.751 | 89.535 | 66.750 | 69.768 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 72.000 | — |
| Datorii | 19.165 | 41.103 | 17.953 | 13.811 | 15.269 | 12.372 | 12.473 | 9.974 | 12.224 | 12.267 | 12.287 | 81.166 | 21.796 | 13.467 | 14.316 |
| Capitaluri proprii | 207.808 | 184.844 | 200.730 | 397.660 | 392.705 | 308.024 | 293.264 | 313.226 | 327.107 | 277.863 | 248.754 | 201.138 | 174.257 | 205.747 | 200.154 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Tue Nov 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad |
| CAEN principal | 7120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ERNESTIN-IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1991001349023 |
| EUID | ROONRC.J1991001349023 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-08-19 |
| Sediu social | Str. Andrei Şaguna, 186-188, Mun. Arad, ARAD |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. ANDREI ŞAGUNA, NR.186-188 |
| Telefon | 0257284342 |
| Web | WWW.METROLOGIE-ERNESTIN.RO |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 5 GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADIVA IMPEX SRL | aceeași clădire |
| AKOREDE SAM SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALEXIS GASTRONOMIC SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALFA TAXI ELEGANT SRL | aceeași clădire |
| ALFA TRANSBLUE SRL | aceeași clădire |
| ANAMAR IMPEX A.M. SRL inactiv | aceeași clădire |
| ASTRAL GRUP SRL | aceeași clădire |
| BAGS AND GOODIES S.R.L. | aceeași clădire |
| BIOAVELLANE SRL | aceeași clădire |
| CABINET DR. POENARU MARIANA SRL | aceeași clădire |
| CENTRUL MEDICAL LASER SYSTEM SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7120 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Arad
| 1678142 | MULTICO SRL |
| 1696726 | ATELIER A SRL |
| 1713240 | B-ALEX SRL |
| 1723049 | NICA N.R. SRL |
| 14205537 | QUALITY CONSULT SRL |
| 14813232 | INTERVENŢII SRL |
| 15634332 | ROYAL STANDARDS CORPORATION SRL |
| 15978115 | CONPROEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25