MEDIA LIGHT SRL
CUI 16845010 · J33/1056/2004
MEDIA LIGHT SRL are CUI 16845010, nr. de înregistrare J33/1056/2004, înmatriculată pe 13.10.2004. Sediul social e în Municipiul Rădăuţi, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7312. În 2025: cifră de afaceri 304.089 lei, profit net 36.837 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 304 mii lei · mediana 172 mii lei | 177% din mediană |
| Profit net | 37 mii lei · mediana 31 mii lei | 117% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 12.1% · mediana 23.6% | 51% din mediană |
| Cifră pe salariat | 304 mii lei · mediana 176 mii lei | 173% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 304.089 | 226.412 | 231.583 | 289.309 | 226.764 | 227.229 | 140.883 | 70.963 | 65.563 | 40.257 | 49.013 | 33.687 | 27.561 | 20.967 | 24.130 |
| Venituri totale | 352.011 | 226.412 | 235.701 | 305.206 | 251.767 | 227.961 | 141.435 | 71.355 | 67.665 | 40.565 | 51.190 | 33.863 | 27.561 | 21.734 | 36.194 |
| Cheltuieli totale | 309.551 | 215.695 | 188.299 | 194.473 | 185.589 | 154.111 | 94.690 | 17.555 | 54.768 | 20.221 | 40.694 | 23.832 | 23.873 | 28.307 | 37.641 |
| Profit / pierdere brută | 42.460 | 10.717 | 47.402 | 110.733 | 66.178 | 73.850 | 46.745 | 53.800 | 12.897 | 20.344 | 10.496 | 10.031 | 3.688 | -6.573 | -1.447 |
| Profit / pierdere netă | 36.837 | 8.792 | 45.092 | 107.983 | 64.181 | 71.726 | 44.881 | 51.659 | 10.867 | 19.127 | 8.961 | 9.016 | 2.835 | -6.573 | -1.447 |
| Active imobilizate | 324.591 | 115.973 | 135.729 | 74.278 | 24.618 | 35.645 | 46.671 | 51.957 | 51.957 | 12.089 | 12.089 | 24.589 | 24.589 | 20.929 | 27.179 |
| Active circulante | 128.549 | 122.611 | 32.254 | 212.650 | 224.973 | 174.438 | 133.421 | 77.902 | 35.520 | 27.416 | 8.871 | 5.154 | 5.149 | 625 | 2.705 |
| Stocuri | 8.115 | 45.093 | 8.753 | 6.555 | 11.751 | 6.663 | 5.149 | 5.149 | 5.149 | 5.149 | 5.149 | 5.149 | 5.149 | — | 1.837 |
| Creanțe | 76.557 | 10.514 | 6.992 | 10.998 | 1.016 | 2.563 | 10.348 | — | — | 8.495 | 25 | — | — | 625 | 868 |
| Casa și conturi la bănci | 43.877 | 67.004 | 16.509 | 195.097 | 212.206 | 165.212 | 117.924 | 72.753 | 30.371 | 13.772 | 3.697 | 5 | — | — | — |
| Datorii | 294.419 | 116.700 | 33.478 | 47.515 | 23.423 | 23.095 | 35.665 | 30.313 | 39.590 | 2.485 | 3.067 | 20.811 | 29.822 | 24.473 | 26.231 |
| Capitaluri proprii | 158.721 | 121.884 | 134.505 | 239.413 | 226.168 | 186.988 | 144.427 | 99.546 | 47.887 | 37.020 | 17.893 | 8.932 | -84 | -2.919 | 3.653 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | 1 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.10.2004 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi |
| CAEN principal | 7312 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MEDIA LIGHT SRL |
| Nr. reg. com. | J33/1056/2004 |
| EUID | ROONRC.J33/1056/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-10-13 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 131, Mun. Rădăuţi, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.131 |
| Telefon | 0747949874 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGROMEC RADAUTI SA | aceeași clădire |
| ANDINI & CO INVESTMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| ATELIERELE ALEXANDRA S.R.L. | aceeași clădire |
| AVROM VILI SRL | aceeași clădire |
| AZET INVEST S.R.L. | aceeași clădire |
| BELLA CORAL S.R.L. | aceeași clădire |
| BUCOVINA KOSHER MILK S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CHRISTMAS EXPRES S.R.L. | aceeași clădire |
| CIDRON-LEX COM SRL | aceeași clădire |
| CONSTRUCTII GENERALE HALIP S.R.L. | aceeași clădire |
| COSADEL SRL | aceeași clădire |
| CRINUL-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7311 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Suceava
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08