L & D catering & cantine SRL
CUI 16946006 · J2004018702402
L & D catering & cantine SRL are CUI 16946006, nr. de înregistrare J2004018702402, înmatriculată pe 16.11.2004. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 6, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5622. În 2025: cifră de afaceri 4.686.531 lei, profit net 204.376 lei, 16 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-07 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 334 mii lei |
| 2024-05-07 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 317 mii lei |
| 2024-01-31 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 547 mii lei |
| 2024-01-31 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 576 mii lei |
| 2024-01-05 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 172 mii lei |
| 2024-01-05 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 163 mii lei |
| 2023-11-06 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 4,2 mil lei |
| 2023-11-06 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 4,4 mil lei |
| 2023-11-06 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 317 mii lei |
| 2023-11-06 | Administratia Scolilor Sector 6 | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 334 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 4,7 mil lei · mediana 166 mii lei | de 28× mediana |
| Profit net | 204 mii lei · mediana 1 mii lei | de 158× mediana |
| Salariați | 16 · mediana 2 | 800% din mediană |
| Marjă netă | 4.4% · mediana 1% | 440% din mediană |
| Cifră pe salariat | 293 mii lei · mediana 131 mii lei | 223% din mediană |
Comparat cu 55.576 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.686.531 | 7.270.260 | 6.760.487 | 5.693.204 | 3.925.226 | 3.585.123 | 3.796.342 | 3.806.423 | 3.321.043 | 3.042.743 | 2.908.635 | 3.276.468 | 4.173.738 | 4.282.759 | 5.528.005 |
| Venituri totale | 4.728.764 | 7.270.995 | 6.790.440 | 5.693.207 | 3.925.226 | 3.586.047 | 3.796.342 | 3.896.986 | 3.322.495 | 3.046.893 | 3.008.818 | 3.276.727 | 4.174.336 | 4.290.016 | 5.593.353 |
| Cheltuieli totale | 4.479.570 | 5.993.906 | 6.358.947 | 4.587.150 | 3.386.685 | 3.599.323 | 3.679.903 | 3.422.704 | 3.118.713 | 2.727.700 | 2.401.777 | 2.701.879 | 2.146.888 | 2.623.123 | 4.940.995 |
| Profit / pierdere brută | 249.194 | 1.277.089 | 431.493 | 1.106.057 | 538.541 | -13.276 | 116.439 | 474.282 | 203.782 | 319.193 | 607.041 | 574.848 | 2.027.448 | 1.666.893 | 652.358 |
| Profit / pierdere netă | 204.376 | 1.098.953 | 386.096 | 1.054.014 | 499.288 | -49.137 | 78.476 | 435.312 | 142.672 | 264.985 | 507.244 | 432.670 | 1.703.023 | 1.565.209 | 652.358 |
| Active imobilizate | 2.670.418 | 2.739.390 | 2.868.826 | 3.256.424 | 3.199.741 | 3.230.446 | 2.866.304 | 2.870.625 | 2.551.167 | 2.646.620 | 2.225.916 | 2.276.098 | 2.666.260 | 2.731.072 | 3.085.300 |
| Active circulante | 2.252.055 | 2.430.279 | 1.724.041 | 1.291.204 | 723.664 | 448.581 | 763.858 | 753.988 | 417.862 | 1.066.055 | 2.321.974 | 2.798.122 | 2.826.415 | 1.608.688 | 915.032 |
| Stocuri | 14.184 | 31.206 | 46.354 | 31.917 | 21.365 | 13.584 | 21.043 | 18.507 | 15.944 | 13.843 | 12.362 | 10.864 | 10.610 | 20.894 | 7.716 |
| Creanțe | 1.333.531 | 1.061.425 | 1.100.889 | 689.012 | 695.932 | 411.867 | 713.182 | 684.515 | 354.014 | 831.277 | 2.064.996 | 2.484.097 | 2.666.585 | 1.454.903 | 658.544 |
| Casa și conturi la bănci | 904.340 | 1.337.648 | 576.798 | 570.275 | 6.367 | 23.130 | 29.633 | 50.966 | 47.904 | 220.935 | 244.616 | 303.161 | 149.220 | 132.891 | 248.772 |
| Datorii | 1.063.250 | 292.600 | 749.958 | 764.729 | 1.194.519 | 1.449.430 | 1.351.427 | 1.424.354 | 1.204.082 | 508.400 | 439.600 | 1.473.374 | 2.324.499 | 2.874.607 | 4.100.388 |
| Capitaluri proprii | 3.859.223 | 4.877.069 | 3.842.909 | 3.782.899 | 2.728.886 | 2.229.597 | 2.278.735 | 2.200.259 | 1.764.947 | 3.204.275 | 4.108.290 | 3.600.846 | 3.168.176 | 1.465.153 | -100.056 |
| Capital subscris vărsat | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.400 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 |
| Număr mediu de salariați | 16 | 22 | 23 | 21 | 19 | 19 | 20 | 20 | 20 | 18 | 19 | 20 | 22 | 26 | 35 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jul 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.11.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 5622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | L & D catering & cantine SRL |
| Nr. reg. com. | J2004018702402 |
| EUID | ROONRC.J2004018702402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-11-16 |
| Sediu social | Prl. Ghencea, 107C, Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. PRELUNGIREA GHENCEA, NR.107C |
| Telefon | 0212214927 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5622 | 2025 |
| 5629 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25