ARMIS S.A.
CUI 1695070 · J02/84/1991
ARMIS S.A. are CUI 1695070, nr. de înregistrare J02/84/1991, înmatriculată pe 15.02.1991. Sediul social e în Municipiul Arad, jud. Arad. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3109. În 2025: cifră de afaceri 3.841 lei, pierdere netă 56.149 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 4 mii lei · mediana 254 mii lei | 2% din mediană |
| Profit net | -56 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -1461.8% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 94.198 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.841 | 0 | 0 | 2.176 | 2.545 | 6.266 | 1.612 | 3.074 | 6.665 | 20.475 | 7.563 | 7.369 | 66.853 | 202.024 | 115.483 |
| Venituri totale | 3.841 | 0 | 0 | 2.176 | 2.545 | 6.266 | 1.612 | 3.074 | 6.665 | 35.475 | 21.429 | 37.267 | 2.017.000 | 202.067 | 115.875 |
| Cheltuieli totale | 59.990 | 11.079 | 68.000 | — | — | 375 | 770 | 720 | 11.982 | 441.356 | 31.940 | 69.904 | 4.201.032 | 97.110 | 167.728 |
| Profit / pierdere brută | -56.149 | -11.079 | -68.000 | 2.176 | 2.545 | 5.891 | 842 | 2.354 | -5.317 | -405.881 | -10.511 | -32.637 | -2.184.032 | 104.957 | -51.853 |
| Profit / pierdere netă | -56.149 | -11.079 | -68.000 | 2.176 | 2.545 | 5.891 | 842 | 2.354 | -5.317 | -405.881 | -10.511 | -32.637 | -2.184.032 | 104.957 | -51.853 |
| Active imobilizate | 22.580 | 22.580 | 22.580 | 22.580 | 22.580 | 22.580 | 22.580 | 22.580 | 208.597 | 208.597 | 630.439 | 630.439 | 662.463 | 1.167.101 | 1.167.101 |
| Active circulante | 2.766.803 | 2.838.191 | 2.846.717 | 2.814.050 | 2.814.050 | 2.810.700 | 2.800.296 | 2.868.199 | 2.691.255 | 2.872.081 | 2.734.907 | 2.764.707 | 3.247.093 | 3.217.296 | 3.136.126 |
| Stocuri | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 26.591 | 158.288 | 159.973 |
| Creanțe | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.649.254 | 2.617.316 | 2.617.316 | 2.617.316 | 2.614.293 | 2.603.024 | 2.540.404 |
| Casa și conturi la bănci | 90.958 | 162.346 | 170.872 | 138.205 | 138.205 | 134.855 | 124.451 | 192.354 | 15.410 | 228.174 | 91.000 | 120.800 | 606.209 | 455.984 | 435.749 |
| Cheltuieli în avans | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 | 2.296 |
| Datorii | 5.021.839 | 5.021.839 | 5.021.839 | 5.021.839 | 5.021.839 | 5.021.839 | 5.021.839 | 4.843.203 | 4.843.203 | 4.843.203 | 4.843.203 | 4.843.202 | 4.843.202 | 2.341.924 | 2.365.710 |
| Capitaluri proprii | -2.230.160 | -2.158.772 | -2.150.246 | -2.182.913 | -2.182.913 | -2.186.263 | -2.196.667 | -1.950.128 | -1.941.055 | -1.760.229 | -1.475.561 | -1.445.760 | -931.350 | 2.044.769 | 1.939.813 |
| Capital subscris vărsat | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 | 587.789 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.02.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad |
| CAEN principal | 3109 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ARMIS SA |
| Nr. reg. com. | J02/84/1991 |
| EUID | ROONRC.J02/84/1991 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1991-02-15 |
| Sediu social | Str. Prof.Dr.Aurel Ardelean, 6, Mun. Arad, ARAD |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. PROF.DR.AUREL ARDELEAN, NR.6 |
| Telefon | 0257281061 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 3100 | 2025 |
| 3109 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Arad
| 1687078 | PINGUIN SRL |
| 1739690 | BONANZA SRL |
| 3219448 | EUROMOBILA SRL |
| 3368903 | MUSTATA & COMP SRL |
| 3517444 | ANSAN IMPEX SRL |
| 3861498 | TIMPLARIA ANDREI SRL |
| 4143577 | LIDAR IMPEX SRL |
| 4881566 | MOBIPROIECT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25