RINASCENTE SRL
CUI 17070760 · J2004001332335
RINASCENTE SRL are CUI 17070760, nr. de înregistrare J2004001332335, înmatriculată pe 22.12.2004. Sediul social e în Municipiul Vatra Dornei, jud. Suceava. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9621. În 2025: cifră de afaceri 132.503 lei, profit net 9.045 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 133 mii lei · mediana 129 mii lei | 103% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 4 mii lei | 247% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 6.8% · mediana 3.6% | 189% din mediană |
| Cifră pe salariat | 66 mii lei · mediana 112 mii lei | 59% din mediană |
Comparat cu 30.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 132.503 | 97.464 | 104.312 | 182.523 | 178.858 | 131.590 | 166.215 | 132.547 | 133.860 | 151.101 | 156.630 | 114.604 | 104.993 | 103.881 | 100.870 |
| Venituri totale | 134.406 | 98.374 | 107.608 | 184.938 | 189.788 | 140.691 | 166.215 | 132.547 | 133.860 | 151.101 | 156.675 | 115.039 | 104.993 | 104.992 | 100.871 |
| Cheltuieli totale | 124.017 | 101.421 | 140.187 | 187.883 | 214.068 | 109.913 | 136.152 | 121.768 | 98.961 | 116.562 | 135.290 | 121.195 | 113.567 | 104.384 | 99.933 |
| Profit / pierdere brută | 10.389 | -3.047 | -32.579 | -2.945 | -24.280 | 30.778 | 30.063 | 10.779 | 34.899 | 34.539 | 21.385 | -6.156 | -8.574 | 608 | 938 |
| Profit / pierdere netă | 9.045 | -4.031 | -33.654 | -4.728 | -26.178 | 29.561 | 28.401 | 9.454 | 33.560 | 33.028 | 16.686 | -9.594 | -11.502 | -133 | 772 |
| Active imobilizate | 19.738 | 20.109 | 15.048 | 18.178 | 22.228 | 28.795 | 32.474 | 36.153 | 39.833 | 43.512 | 47.192 | 56.341 | 25.066 | 25.613 | 26.160 |
| Active circulante | 30.004 | 23.277 | 27.308 | 21.646 | 18.160 | 144.004 | 113.405 | 80.359 | 66.500 | 65.322 | 24.417 | 37.522 | 62.492 | 34.060 | 27.543 |
| Stocuri | 21.141 | 18.780 | 15.655 | 14.134 | 8.174 | 19.519 | 13.334 | 15.588 | 13.559 | 6.491 | 2.149 | 20.326 | 47.436 | 22.519 | 22.932 |
| Creanțe | 718 | 348 | 162 | 1.915 | — | 94 | 85.539 | 236 | 236 | 236 | — | 6.167 | 6.167 | 6.167 | — |
| Casa și conturi la bănci | 8.145 | 4.149 | 11.491 | 5.597 | 9.986 | 124.391 | 14.532 | 64.535 | 52.705 | 58.595 | 22.268 | 11.029 | 8.889 | 5.374 | 4.611 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 3.304 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 52.307 | 54.996 | 49.935 | 13.749 | 12.889 | 8.817 | 11.457 | 10.491 | 9.766 | 45.827 | 41.631 | 80.570 | 64.671 | 25.283 | 19.181 |
| Capitaluri proprii | -2.565 | -11.610 | -7.579 | 26.075 | 30.803 | 163.982 | 134.422 | 106.021 | 96.567 | 63.007 | 29.978 | 13.293 | 22.887 | 34.390 | 34.522 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.12.2004 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei |
| CAEN principal | 9621 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RINASCENTE SRL |
| Nr. reg. com. | J2004001332335 |
| EUID | ROONRC.J2004001332335 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-12-22 |
| Sediu social | Str. MIHAIL SADOVEANU, 4, Mun. Vatra-Dornei, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. MIHAIL SADOVEANU, NR.4, BL.Z5, SC.C, AP.3 |
| Telefon | 0742080708 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADA CONNECT ENERGY SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| ALDABRA PRODEX SRL | aceeași clădire |
| ANCOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AXIDAVA GRUP SRL | aceeași clădire |
| BUCOVYNA RENT S.R.L. | aceeași clădire |
| DRACULACAMP ADVENTURE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ELISAVPROT 60 SRL | aceeași clădire |
| EVERBLOOM S.R.L. | aceeași clădire |
| GLOBALX S.R.L. | aceeași clădire |
| HIDROGREEN INSTAL S.R.L. | aceeași clădire |
| HINCEANU SOFTWARE S.R.L. | aceeași clădire |
| INTERMED CONSTRUCT QWERTY S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9602 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (19)
Sunt 19 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Suceava
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08