DA-KAR SRL
CUI 17128200 · J14/15/2005 · radiată
DA-KAR SRL are CUI 17128200, nr. de înregistrare J14/15/2005, înmatriculată pe 18.01.2005. Sediul social e în Municipiul Sfântu Gheorghe, jud. Covasna. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7739. În 2022: cifră de afaceri 7.195 lei, pierdere netă 9.374 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 7 mii lei · mediana 188 mii lei | 4% din mediană |
| Profit net | -9 mii lei · mediana 26 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -130.3% · mediana 15.2% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 43.050 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.195 | 20.774 | 7.892 | 28.233 | 8.951 | 29.407 | 15.524 | 6.443 | 21.597 | 36.459 | 20.461 | 26.586 |
| Venituri totale | 7.196 | 20.775 | 7.892 | 28.233 | 8.951 | 29.407 | 15.524 | 6.443 | 21.709 | 36.459 | 20.489 | 27.206 |
| Cheltuieli totale | 16.354 | 21.933 | 11.220 | 26.615 | 16.948 | 37.822 | 24.502 | 19.495 | 27.197 | 36.252 | 32.166 | 35.612 |
| Profit / pierdere brută | -9.158 | -1.158 | -3.328 | 1.618 | -7.997 | -8.415 | -8.978 | -13.052 | -5.488 | 207 | -11.677 | -8.406 |
| Profit / pierdere netă | -9.374 | -1.780 | -3.552 | 771 | -8.265 | -9.036 | -9.444 | -13.245 | -6.137 | -786 | -11.677 | -8.406 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 251 | 251 | — | — | 516 | 1.151 |
| Active circulante | 7.055 | 11.625 | 13.231 | 17.130 | 11.305 | 11.117 | 9.667 | 12.798 | 8.234 | 12.686 | 6.817 | 14.581 |
| Stocuri | 5.248 | 3.453 | 6.273 | 6.294 | 8.717 | 6.129 | 5.694 | 9.130 | 5.940 | 3.312 | 4.475 | 6.059 |
| Creanțe | 1.233 | 58 | 938 | 851 | 2.347 | 1.485 | 2.665 | 3.085 | 1.579 | 835 | 2.198 | 1.865 |
| Casa și conturi la bănci | 574 | 8.114 | 6.020 | 9.985 | 241 | 3.503 | 1.308 | 583 | 715 | 8.539 | 144 | 6.657 |
| Datorii | 71.131 | 66.327 | 66.153 | 66.500 | 61.446 | 52.993 | 42.758 | 36.444 | 18.384 | 16.699 | 10.560 | 7.282 |
| Capitaluri proprii | -64.076 | -54.702 | -52.922 | -49.370 | -50.141 | -41.876 | -32.840 | -23.395 | -10.150 | -4.013 | -3.227 | 8.450 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 26.04.2024 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna |
| CAEN principal | 7739 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DA-KAR SRL |
| Nr. reg. com. | J14/15/2005 |
| EUID | ROONRC.J14/15/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-01-18 |
| Sediu social | Str. Crângului, 9, Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA |
| Domiciliu fiscal | JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. CRÂNGULUI, NR.9, BL.3, AP.2 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| "MEDHAN" SRL | aceeași clădire |
| "PROD.COMERT ALSA" SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALHO TRADE EXIM SRL inactiv | aceeași clădire |
| EMSAGROUP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FICI SRL inactiv | aceeași clădire |
| FINEDENTAL C S.R.L. | aceeași clădire |
| FORMO SRL inactiv | aceeași clădire |
| H CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| HESMON SRL inactiv | aceeași clădire |
| ICABO SRL inactiv | aceeași clădire |
| IMPROMAR SRL | aceeași clădire |
| IOCRIS IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7739 | 2012 – 2022 |
| 9609 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Covasna
| 14526359 | TIREX SRL |
| 15975348 | PROSECO SRL |
| 41797193 | SOLID BEST GENERATOR S.R.L. |
| 49553399 | RENTR S.R.L. |
| 52149928 | J&B WATER S.R.L. |
| 52158420 | WEEGO RENTAL S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-11-05 · ONRC: 2026-10-25