RO-MA SIB COM S.R.L.
CUI 17348264 · J32/388/2005
RO-MA SIB COM S.R.L. are CUI 17348264, nr. de înregistrare J32/388/2005, înmatriculată pe 11.03.2005. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2025: cifră de afaceri 387.954 lei, pierdere netă 69.176 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 388 mii lei · mediana 199 mii lei | 195% din mediană |
| Profit net | -69 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -17.8% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 388 mii lei · mediana 224 mii lei | 173% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 387.954 | 368.847 | 355.404 | 389.163 | 366.415 | 358.483 | 333.648 | 363.146 | 286.872 | 357.465 | 294.157 | 192.895 | 201.054 | 245.356 | 362.564 |
| Venituri totale | 387.954 | 368.847 | 355.404 | 389.180 | 366.469 | 358.701 | 334.855 | 363.226 | 287.712 | 357.465 | 294.357 | 192.895 | 201.066 | 245.356 | 362.564 |
| Cheltuieli totale | 452.700 | 351.059 | 346.402 | 381.613 | 342.921 | 319.855 | 309.451 | 359.620 | 297.279 | 327.837 | 282.043 | 197.875 | 204.425 | 246.558 | 379.523 |
| Profit / pierdere brută | -64.746 | 17.788 | 9.002 | 7.567 | 23.548 | 38.846 | 25.404 | 3.606 | -9.567 | 29.628 | 12.314 | -4.980 | -3.359 | -1.202 | -16.959 |
| Profit / pierdere netă | -69.176 | 12.028 | 5.448 | 3.675 | 19.883 | 36.429 | 22.055 | -26 | -12.444 | 26.053 | 3.483 | -10.767 | -8.966 | -1.202 | -16.959 |
| Active imobilizate | 87.388 | 100.892 | 116.181 | 131.469 | 146.866 | 105.440 | 105.870 | 106.300 | 106.730 | 107.160 | 107.555 | 107.985 | 108.415 | 104.866 | 125.075 |
| Active circulante | 708.683 | 819.463 | 797.057 | 743.430 | 680.208 | 610.436 | 546.697 | 491.965 | 401.047 | 328.432 | 317.737 | 273.419 | 206.428 | 189.149 | 170.063 |
| Stocuri | 690.501 | 801.505 | 784.884 | 736.798 | 666.685 | 601.482 | 539.479 | 485.820 | 396.897 | 325.101 | 305.034 | 257.031 | 203.659 | 141.437 | 119.900 |
| Creanțe | 470 | 477 | 587 | 655 | 3.216 | 520 | 1.211 | 2.470 | 558 | — | 5.618 | 14.974 | 603 | 44.837 | 49.424 |
| Casa și conturi la bănci | 17.712 | 17.481 | 11.586 | 5.977 | 10.307 | 8.434 | 6.007 | 3.675 | 3.592 | 3.331 | 7.085 | 1.414 | 2.166 | 2.875 | 739 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | 2.410 |
| Datorii | 900.953 | 956.062 | 960.973 | 928.081 | 883.932 | 793.299 | 766.420 | 734.172 | 643.658 | 559.029 | 574.781 | 534.376 | 457.048 | 427.253 | 429.584 |
| Capitaluri proprii | -104.882 | -35.707 | -47.735 | -53.182 | -56.858 | -77.423 | -113.853 | -135.907 | -135.881 | -123.437 | -149.489 | -152.972 | -142.205 | -133.238 | -132.036 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | 2 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | — | 1 | 1 | 2 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Jun 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.03.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RO-MA SIB COM SRL |
| Nr. reg. com. | J32/388/2005 |
| EUID | ROONRC.J32/388/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-03-11 |
| Sediu social | Str. Paris, 9, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. PARIS, NR.9, AP.2 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| NET LINE SRL | aceeași clădire |
| PRODSIB-COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| VIITORUL SPORT AGREMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| VIITORUL SPORT CLUB S.R.L. | aceeași clădire |
| HERE2 HELP SRL | aceeași clădire |
| KEMMU - SIB SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| SMART IDEA SRL | 17 m |
| HUMAYUN SERV S.R.L. | 19 m |
| DARTAX H.R. S.R.L. | 32 m |
| BRIGHT DEVICES S.R.L. | 35 m |
| TNT ILIGHT S.R.L. | 35 m |
| SOTRACOM SRL | 55 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4719 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Sibiu
| 783492 | ADELINA SRL |
| 798868 | CRIVALY SRL |
| 804005 | WIENER SRL |
| 805868 | BERG SRL |
| 809894 | HATEG SRL |
| 812539 | CARPATI B & V SRL |
| 2456365 | CARMEN SRL |
| 2470157 | STEFI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25