MAUR CONSULT SRL
CUI 17396172 · J17/643/2005
MAUR CONSULT SRL are CUI 17396172, nr. de înregistrare J17/643/2005, înmatriculată pe 23.03.2005. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2025: cifră de afaceri 29.098 lei, profit net 4.196 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 29 mii lei · mediana 158 mii lei | 18% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 5 mii lei | 80% din mediană |
| Marjă netă | 14.4% · mediana 3.2% | 450% din mediană |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 29.098 | 54.416 | 59.959 | 62.056 | 50.543 | 38.611 | 33.682 | — | 4.500 | 18.000 | 18.000 | 20.850 | 24.000 | 21.500 |
| Venituri totale | 29.098 | 54.416 | 59.959 | 62.056 | 50.543 | 59.955 | 33.682 | 0 | 4.500 | 18.000 | 18.000 | 20.850 | 24.000 | 21.500 |
| Cheltuieli totale | 24.122 | 50.181 | 33.903 | 46.564 | 31.773 | 71.924 | 37.993 | 7.863 | 10.013 | 11.818 | 12.738 | 14.244 | 17.936 | 17.104 |
| Profit / pierdere brută | 4.976 | 4.235 | 26.056 | 15.492 | 18.770 | -11.969 | -4.311 | -7.863 | -5.513 | 6.182 | 5.262 | 6.606 | 6.064 | 4.396 |
| Profit / pierdere netă | 4.196 | 3.591 | 21.970 | 14.832 | 17.852 | -12.747 | -5.321 | -7.863 | -5.648 | 5.642 | 4.722 | 6.041 | 5.094 | 3.692 |
| Active imobilizate | — | — | 0 | 8.904 | 22.260 | 35.615 | 32.819 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Active circulante | 7.372 | 21.776 | 36.662 | 853 | 2.679 | 5.854 | 6.811 | 5.791 | 8.904 | 22.371 | 16.729 | 15.407 | 9.575 | 4.276 |
| Stocuri | 11 | — | 0 | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Creanțe | 844 | 625 | 0 | — | — | 5.555 | 5.555 | 5.555 | 8.555 | 11.700 | 5.000 | 1.500 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 6.517 | 21.151 | 36.662 | 853 | 2.679 | 299 | 1.256 | 236 | 349 | 10.671 | 11.729 | 13.907 | 9.575 | 4.276 |
| Datorii | 1.900 | 1.500 | 1.227 | 7.330 | 37.344 | 71.726 | 57.160 | 18.000 | 13.251 | 135 | 135 | 3.535 | 3.745 | 3.540 |
| Capitaluri proprii | 5.472 | 20.276 | 35.435 | 2.427 | -12.405 | -30.257 | -17.530 | -12.209 | -4.347 | 22.236 | 16.594 | 11.872 | 5.830 | 736 |
| Capital subscris vărsat | 220 | 220 | — | 220 | 220 | 220 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 0 | 0 | — | 1 | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.03.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MAUR CONSULT SRL |
| Nr. reg. com. | J17/643/2005 |
| EUID | ROONRC.J17/643/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-03-23 |
| Sediu social | Bld. Traian Vuia, 3, cam.2, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, BLD. TRAIAN VUIA, NR.3, CAM.2, BL.N9, SC.2, ET.4, AP.47 |
| Telefon | 0236498169 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CAMY CREATIVE HAIR S.R.L. | aceeași clădire |
| GAMAYACI SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| GAMON DELURA S.R.L. | aceeași clădire |
| HABITECH NORD S.R.L. | aceeași clădire |
| LAJOURNE SRL inactiv | aceeași clădire |
| MG ACADEMICS S.R.L. | aceeași clădire |
| MYRCODNL S.R.L. | aceeași clădire |
| TEZEU REAL ASSOCIATION S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| UCALORIROXI S.R.L. | aceeași clădire |
| ZAFITRANS EVA SI YANIS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BEBEAUTY S.R.L. | 37 m |
| ESENȚA NATUROPATICĂ S.R.L. | 37 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4932 | 2017 – 2025 |
| 7022 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (15)
Sunt 15 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Galaţi
| 1633051 | MIIA-TOUR SRL |
| 1641534 | RELUX SRL |
| 5997691 | MIREL ISABELA SRL |
| 6467103 | C.C.ENTERPRISE SRL |
| 14085902 | ALVIOSIM SRL |
| 14732642 | DIDA INTERNATIONAL SRL |
| 14761907 | FELODIANA SRL |
| 15457605 | PROCOSMIC HOUSE SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25