RUTIER CONS SRL
CUI 17428398 · J2005000588271
RUTIER CONS SRL are CUI 17428398, nr. de înregistrare J2005000588271, înmatriculată pe 30.03.2005. Sediul social e în Municipiul Piatra Neamţ, jud. Neamţ. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 143.900 lei, profit net 84.994 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-24 | Comuna Gircina | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 9 mii lei |
| 2024-04-30 | Comuna Gircina | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 4 mii lei |
| 2023-11-23 | Comuna Gircina | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 28 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 144 mii lei · mediana 172 mii lei | 84% din mediană |
| Profit net | 85 mii lei · mediana 31 mii lei | 270% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 59.1% · mediana 23.7% | 249% din mediană |
| Cifră pe salariat | 144 mii lei · mediana 176 mii lei | 82% din mediană |
Comparat cu 103.074 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 143.900 | 128.600 | 120.600 | 61.300 | 68.760 | 101.940 | 39.100 | 5.480 | 30.520 | 28.903 | 54.811 | 16.117 | 61.500 | 213.394 | 51.877 |
| Venituri totale | 144.353 | 128.668 | 120.684 | 61.373 | 68.805 | 101.957 | 39.105 | 7.892 | 30.528 | 28.923 | 54.832 | 16.168 | 61.675 | 213.457 | 51.881 |
| Cheltuieli totale | 41.013 | 38.407 | 99.124 | 23.123 | 20.820 | 25.668 | 13.956 | 23.272 | 28.820 | 56.068 | 63.695 | 77.770 | 59.614 | 143.084 | 25.130 |
| Profit / pierdere brută | 103.340 | 90.261 | 21.560 | 38.250 | 47.985 | 76.289 | 25.149 | -15.380 | 1.708 | -27.145 | -8.863 | -61.602 | 2.061 | 70.373 | 26.751 |
| Profit / pierdere netă | 84.994 | 74.815 | 20.887 | 37.114 | 45.922 | 73.362 | 23.947 | -15.587 | 792 | -27.800 | -10.507 | -62.086 | 215 | 63.971 | 25.195 |
| Active imobilizate | — | — | 2.998 | 5.158 | 1.990 | 2.949 | 2.760 | 2.796 | 4.044 | 5.292 | 12.763 | 14.395 | 18.693 | 4.770 | — |
| Active circulante | 134.701 | 140.792 | 202.197 | 166.288 | 138.210 | 103.168 | 38.321 | 32.477 | 48.311 | 35.390 | 54.747 | 29.169 | 105.392 | 120.454 | 40.086 |
| Stocuri | — | — | 0 | 472 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 55.454 | 34.110 | 47.120 | 15.272 | 7.296 | 5.808 | 7.234 | 789 | 5.965 | 3.860 | 4.960 | 11.877 | 23.129 | 49.908 | 4.425 |
| Casa și conturi la bănci | 79.247 | 106.682 | 155.077 | 150.544 | 130.914 | 97.360 | 31.087 | 31.688 | 42.346 | 31.530 | 49.787 | 17.292 | 82.263 | 70.546 | 35.661 |
| Datorii | 49.466 | 20.975 | 66.775 | 34.780 | 10.047 | 21.886 | 30.212 | 48.351 | 49.845 | 38.964 | 37.992 | 3.540 | 21.974 | 23.329 | 2.162 |
| Venituri în avans | — | — | 1.026 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 85.235 | 119.817 | 137.394 | 136.666 | 130.153 | 84.231 | 10.869 | -13.078 | 2.510 | 1.718 | 29.518 | 40.024 | 102.111 | 101.895 | 37.924 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Oct 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.03.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RUTIER CONS SRL |
| Nr. reg. com. | J2005000588271 |
| EUID | ROONRC.J2005000588271 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-03-30 |
| Sediu social | Str. Sportului, 10A, Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. SPORTULUI, NR.10A |
| Telefon | 0728994276 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| OFFICE ASA CONSULTING SRL | 22 m |
| POSH PROD SRL | 38 m |
| SIMBOL ADVERTISING SRL | 39 m |
| MEGABITE DENTISTRY CENTRE S.R.L. | 48 m |
| AIMAN TFT S.R.L. | 100 m |
| BATETASTATURA S.R.L. | 109 m |
| MEDSERV SRL | 109 m |
| PLATINUM INVEST SRL inactiv | 109 m |
| AUTOMEL RENT A CAR S.R.L. inactiv | 116 m |
| ARLES SRL | 124 m |
| BIO TECH SERVICES SRL inactiv | 124 m |
| PRESS CAFFE AMA SRL | 124 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (25)
Alte firme din Neamţ
| 2039813 | GHILESCU CODREX S.R.L. |
| 2045467 | PEMORA SRL |
| 2863776 | TOPOSIM SRL |
| 2864682 | HARD ENGINEERING SRL |
| 3203611 | PROCONEX 2003 SRL |
| 3669400 | FLOREAN SINFLOR SRL |
| 3932246 | CIPRO GEOCON SRL |
| 4324980 | CARTIAND CONSULT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25