MARCOS CONSTRUCT SRL
CUI 17479529 · J52/205/2005
MARCOS CONSTRUCT SRL are CUI 17479529, nr. de înregistrare J52/205/2005, înmatriculată pe 12.04.2005. Sediul social e în Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, jud. Giurgiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4521. În 2025: cifră de afaceri 153.394 lei, profit net 117.133 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 153 mii lei · mediana 221 mii lei | 69% din mediană |
| Profit net | 117 mii lei · mediana 19 mii lei | 627% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 76.4% · mediana 9.3% | 822% din mediană |
| Cifră pe salariat | 77 mii lei · mediana 141 mii lei | 54% din mediană |
Comparat cu 112.124 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 153.394 | 147.040 | 278.904 | 100.475 | 285.055 | 245.631 | 275.669 | 352.923 | 277.930 | 152.146 | 204.605 | 245.643 | 118.313 | 80.760 |
| Venituri totale | 283.317 | 162.395 | 278.904 | 100.475 | 285.055 | 245.631 | 275.669 | 352.923 | 292.297 | 152.146 | 204.605 | 245.643 | 118.321 | 80.763 |
| Cheltuieli totale | 163.408 | 169.045 | 191.248 | 167.965 | 162.590 | 199.244 | 242.894 | 175.962 | 158.333 | 171.654 | 156.386 | 167.555 | 127.563 | 130.195 |
| Profit / pierdere brută | 119.909 | -6.650 | 87.656 | -67.490 | 122.465 | 46.387 | 32.775 | 176.961 | 133.964 | -19.508 | 48.219 | 78.088 | -9.242 | -49.432 |
| Profit / pierdere netă | 117.133 | -8.080 | 84.923 | -68.364 | 119.842 | 43.978 | 30.019 | 173.432 | 131.000 | -21.029 | 40.593 | 65.593 | -12.579 | -55.110 |
| Active imobilizate | 125.393 | 106.852 | 126.967 | 127.222 | 127.312 | 129.983 | 129.831 | 130.406 | 97.407 | 61.435 | 54.473 | 54.766 | 55.059 | 56.401 |
| Active circulante | 271.626 | 164.435 | 192.719 | 610.185 | 722.955 | 602.663 | 569.197 | 519.227 | 308.168 | 210.163 | 254.731 | 203.520 | 132.586 | 143.277 |
| Stocuri | 29.433 | 29.433 | 29.433 | 29.433 | 29.433 | 29.433 | 26.730 | 24.427 | 20.768 | 16.688 | 12.443 | 5.145 | 1.381 | — |
| Creanțe | 148.768 | 130.231 | 124.116 | 95.963 | 95.938 | 94.470 | 93.167 | 76.741 | 99.728 | 75.244 | 75.334 | 69.390 | 63.200 | 64.351 |
| Casa și conturi la bănci | 93.425 | 4.771 | 39.170 | 484.789 | 597.584 | 478.760 | 449.300 | 418.059 | 187.672 | 118.231 | 166.954 | 128.985 | 68.005 | 78.926 |
| Cheltuieli în avans | 4.213 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 4.062 | 5.395 | 4.032 | 4.062 |
| Datorii | 132.706 | 96.178 | 136.497 | 639.141 | 127.985 | 130.206 | 140.566 | 121.190 | 50.564 | 47.587 | 64.165 | 55.172 | 48.761 | 48.265 |
| Venituri în avans | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 | 4.032 |
| Capitaluri proprii | 264.494 | 175.139 | 183.219 | 98.296 | 722.312 | 602.470 | 558.492 | 528.473 | 355.041 | 224.041 | 245.069 | 204.477 | 138.884 | 151.443 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | — | 4 | 5 | 8 | 4 | 7 | 4 | 8 | 12 | 14 | 5 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.04.2005 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale |
| CAEN principal | 4521 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARCOS CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J52/205/2005 |
| EUID | ROONRC.J52/205/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-04-12 |
| Sediu social | Sat Stoeneşti Com. Floreşti-Stoeneşti, GIURGIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. GIURGIU, SAT STOENEŞTI COM. FLOREŞTI-STOENEŞTI |
| Telefon | 0246270520 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4120 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Giurgiu
| 1282481 | SANDRU SRL |
| 1284164 | FASHION TRIUMPH SRL |
| 1288778 | HIDROMAT CONSTRUCT SRL |
| 1292973 | ELGIVIAL SRL |
| 4434185 | VLADI SRL |
| 5901866 | SANDANALEX SRL |
| 14356505 | LES CONSTRUCT SRL |
| 15765877 | DOMUS CONSTRUCT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25