DENTRICE TM SRL
CUI 17485237 · J35/1279/2005
DENTRICE TM SRL are CUI 17485237, nr. de înregistrare J35/1279/2005, înmatriculată pe 14.04.2005. Sediul social e în Municipiul Timişoara, jud. Timiş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 177.360 lei, profit net 16.121 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 177 mii lei · mediana 220 mii lei | 81% din mediană |
| Profit net | 16 mii lei · mediana 40 mii lei | 40% din mediană |
| Marjă netă | 9.1% · mediana 22.2% | 41% din mediană |
Comparat cu 38.019 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 177.360 | 155.120 | 120.110 | 115.616 | 120.054 | 87.854 | 117.105 | 109.110 | 92.375 | 65.125 | 65.260 | 58.745 | 52.978 | 48.887 | 37.177 |
| Venituri totale | 177.360 | 155.121 | 120.110 | 115.617 | 120.054 | 87.854 | 117.905 | 113.610 | 92.375 | 65.125 | 65.260 | 58.761 | 52.978 | 48.894 | 39.309 |
| Cheltuieli totale | 155.918 | 142.302 | 107.021 | 98.591 | 96.349 | 69.975 | 104.761 | 79.907 | 70.866 | 58.625 | 62.091 | 59.402 | 56.535 | 51.688 | 40.236 |
| Profit / pierdere brută | 21.442 | 12.819 | 13.089 | 17.026 | 23.705 | 17.879 | 13.144 | 33.703 | 21.509 | 6.500 | 3.169 | -641 | -3.557 | -2.794 | -927 |
| Profit / pierdere netă | 16.121 | 8.165 | 11.888 | 15.985 | 22.971 | 16.821 | 11.965 | 32.567 | 20.585 | 4.732 | 1.211 | -2.404 | -5.000 | -2.794 | -927 |
| Active imobilizate | 1.653 | 10.280 | 18.908 | 27.535 | 36.921 | 47.065 | 57.209 | 57.332 | — | — | 5.981 | 17.587 | 29.193 | 40.799 | 52.669 |
| Active circulante | 27.723 | 19.084 | 11.020 | 3.828 | 1.927 | 7.109 | 5.737 | 22.988 | 83.878 | 15.228 | 14.795 | 15.383 | 15.039 | 11.428 | 10.554 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 19.599 | 15.795 | 13.925 | 13.074 | 13.443 | 12.875 | 10.686 | 9.942 |
| Creanțe | 13.770 | 5.165 | 3.849 | 1.320 | 1 | 1.881 | 5 | 94 | 68.005 | 27 | 26 | 26 | 61 | 463 | 342 |
| Casa și conturi la bănci | 13.953 | 13.919 | 7.171 | 2.508 | 1.926 | 5.228 | 5.732 | 3.295 | 78 | 1.276 | 1.695 | 1.914 | 2.103 | 279 | 270 |
| Datorii | 12.655 | 20.599 | 17.440 | 14.770 | 15.269 | 32.816 | 58.409 | 87.748 | 123.873 | 75.808 | 86.089 | 99.494 | 108.352 | 111.347 | 119.550 |
| Capitaluri proprii | 16.721 | 8.765 | 12.488 | 16.593 | 23.579 | 21.358 | 4.537 | -7.428 | -39.995 | -60.580 | -65.313 | -66.524 | -64.120 | -59.120 | -56.327 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.04.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DENTRICE TM SRL |
| Nr. reg. com. | J35/1279/2005 |
| EUID | ROONRC.J35/1279/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-04-14 |
| Sediu social | Bld. Liviu Rebreanu, 190, SAD 3, Mun. Timişoara, TIMIŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, BLD. LIVIU REBREANU, NR.190, SAD 3, ET.P |
| Telefon | 0723358497 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AIR MAG HVAC S.R.L. | aceeași clădire |
| IT AIR PRINT S.R.L. | aceeași clădire |
| KIYAN S.R.L. | aceeași clădire |
| L&A ILLUSTRATION S.R.L. | aceeași clădire |
| M.G.M. DESIGN SRL | aceeași clădire |
| MANEA CAB S.R.L. | aceeași clădire |
| MATRIX INOVATION COMPANY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MERCIOAGRI S.R.L. | aceeași clădire |
| PERFORMANCE NETWORK BY DOCTORS SRL | aceeași clădire |
| PREMIUM DENTIS S.R.L. | aceeași clădire |
| ROUTEDESIGN SRL | aceeași clădire |
| RUM TRANS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (26)
Sunt 26 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Timiş
| 1616107 | TEHNO DENTA S.R.L. |
| 1801368 | VITA DENT SRL |
| 1812367 | DINADENT SRL |
| 1817305 | HERSTOM SRL |
| 1819314 | SANODENT SRL |
| 1820580 | LASER MED - DENT TODEA S.R.L. |
| 1824701 | DR. STRATUL SRL |
| 1825740 | STOMA-RO-VA-DENT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-15 · ONRC: 2026-10-25