PROMPT CURIER S.R.L.
CUI 17516104 · J26/759/2005
PROMPT CURIER S.R.L. are CUI 17516104, nr. de înregistrare J26/759/2005, înmatriculată pe 21.04.2005. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 5320. În 2022: cifră de afaceri 212.334 lei, profit net 191.457 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 212 mii lei · mediana 158 mii lei | 134% din mediană |
| Profit net | 191 mii lei · mediana 5 mii lei | de 37× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 90.2% · mediana 3.2% | de 28× mediana |
| Cifră pe salariat | 212 mii lei · mediana 175 mii lei | 122% din mediană |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 212.334 | 524.282 | 631.849 | 998.789 | 1.016.942 | 802.885 | 787.238 | 566.862 | 471.196 | 422.432 | 433.842 | 57.917 |
| Venituri totale | 438.922 | 528.477 | 679.471 | 1.000.765 | 1.016.946 | 802.912 | 787.238 | 566.862 | 471.196 | 422.432 | 433.842 | 62.362 |
| Cheltuieli totale | 240.015 | 514.028 | 636.172 | 949.019 | 979.585 | 749.788 | 759.534 | 527.868 | 414.305 | 415.140 | 393.667 | 69.851 |
| Profit / pierdere brută | 198.907 | 14.449 | 43.299 | 51.746 | 37.361 | 53.124 | 27.704 | 38.994 | 56.891 | 7.292 | 40.175 | -7.489 |
| Profit / pierdere netă | 191.457 | 9.617 | 36.504 | 41.746 | 27.191 | 42.965 | 22.129 | 32.454 | 47.317 | 6.125 | 33.984 | -7.489 |
| Active imobilizate | 7.822 | 38.799 | 66.154 | 116.289 | 114.096 | 164.404 | 45.391 | 69.956 | 64.724 | 88.064 | 116.673 | 139.202 |
| Active circulante | 282.769 | 388.798 | 509.232 | 442.775 | 262.637 | 222.652 | 126.915 | 110.002 | 37.911 | 30.207 | 65.064 | 46.152 |
| Stocuri | 18.219 | 2.975 | 3.730 | 6.750 | 2.506 | 22 | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 220.775 | 212.970 | 237.915 | 225.294 | 139.086 | 124.953 | 120.736 | 60.552 | 18.232 | 25.068 | 64.198 | 45.426 |
| Casa și conturi la bănci | 43.775 | 172.853 | 267.587 | 210.731 | 121.045 | 97.677 | 6.179 | 49.450 | 19.679 | 5.139 | 866 | 726 |
| Cheltuieli în avans | 102 | 1.729 | 1.226 | 1.821 | 447 | 997 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 91.421 | 279.405 | 415.108 | 433.190 | 291.231 | 331.610 | 147.632 | 77.413 | 32.544 | 95.497 | 165.088 | 202.689 |
| Capitaluri proprii | 199.272 | 149.921 | 161.504 | 127.695 | 85.949 | 56.443 | 24.674 | 102.545 | 70.091 | 22.774 | 16.649 | -17.335 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | — | 3 | 4 | 3 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 25.07.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 5320 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROMPT CURIER SRL |
| Nr. reg. com. | J26/759/2005 |
| EUID | ROONRC.J26/759/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-04-21 |
| Sediu social | Str. Ciucaş, 6, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CIUCAS, NR.6, AP.11 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| MOTOSERV SRL inactiv | aceeași clădire |
| PETRA AUTO PARTS S.R.L. | aceeași clădire |
| CLASS PRESS SRL | 25 m |
| CLOUDSTREET SRL | 25 m |
| POLIMAR SRL | 25 m |
| CYBER ONLINE S.R.L. | 40 m |
| MASTER CARDIO BLUE S.R.L. | 43 m |
| TARNAI CONSULTING S.R.L. | 43 m |
| SMART FACILITY ASSIST S.R.L. | 45 m |
| LORAL MEDICAL SRL | 50 m |
| OLTEA IMPEX SRL | 52 m |
| FORTUNA RETAIL S.R.L. | 56 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5320 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25