DETUNATA S.A.
CUI 1763078 · J01/180/1991
DETUNATA S.A. are CUI 1763078, nr. de înregistrare J01/180/1991, înmatriculată pe 03.04.1991. Sediul social e în Loc. Abrud, Oraş Abrud, jud. Alba. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 18.207 lei, profit net 11.726 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 18 mii lei · mediana 199 mii lei | 9% din mediană |
| Profit net | 12 mii lei · mediana 3 mii lei | 414% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 64.4% · mediana 1.6% | de 40× mediana |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18.207 | 19.018 | 19.144 | 44.241 | 201.463 | 74.605 | 29.355 | 36.629 | 47.224 | 79.466 | 104.036 | 136.367 | 221.591 |
| Venituri totale | 442.955 | 19.018 | 19.144 | 44.241 | 251.463 | 90.999 | 29.355 | 43.934 | 71.548 | 80.866 | 104.036 | 147.453 | 233.236 |
| Cheltuieli totale | 429.065 | 46.901 | 11.409 | 61.489 | 222.960 | 86.821 | 13.220 | 28.310 | 69.665 | 128.420 | 149.424 | 168.726 | 257.619 |
| Profit / pierdere brută | 13.890 | -27.883 | 7.735 | -17.248 | 28.503 | 4.178 | 16.135 | 15.624 | 1.883 | -47.554 | -45.388 | -21.273 | -24.383 |
| Profit / pierdere netă | 11.726 | -28.069 | 7.180 | -17.694 | 26.758 | 3.050 | 15.254 | 14.600 | 461 | -49.979 | -48.362 | -21.273 | -24.383 |
| Active imobilizate | 166.760 | 581.259 | 583.635 | 587.788 | 589.868 | 606.141 | 608.218 | 610.294 | 611.058 | 627.352 | 628.019 | 631.185 | 631.953 |
| Active circulante | 215.831 | 36.592 | 3.329 | 5.823 | 29.417 | 19.281 | 851 | 1.207 | 54.898 | 59.431 | 93.982 | 137.726 | 121.675 |
| Stocuri | 374 | 2.069 | 3.314 | 4.271 | 11.884 | 5.335 | 440 | 912 | 863 | 4.955 | 14.116 | 79.041 | 67.046 |
| Creanțe | 1.252 | 1.184 | — | 1.425 | 16.777 | 13.850 | 408 | — | 53.988 | 54.468 | 79.852 | 57.987 | 54.605 |
| Casa și conturi la bănci | 214.205 | 33.339 | 15 | 127 | 756 | 96 | 3 | 295 | 47 | 8 | 14 | 698 | 24 |
| Datorii | 209.979 | 452.868 | 393.912 | 414.611 | 422.590 | 455.485 | 442.182 | 460.044 | 529.100 | 550.388 | 535.381 | 533.930 | 497.373 |
| Capitaluri proprii | 172.612 | 164.983 | 193.052 | 179.000 | 196.695 | 169.937 | 166.887 | 151.457 | 136.856 | 136.395 | 186.620 | 234.981 | 256.255 |
| Capital subscris vărsat | 90.000 | — | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 |
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | — | 3 | 5 | 3 | — | — | 1 | 5 | 3 | 2 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.04.1991 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DETUNATA SA |
| Nr. reg. com. | J01/180/1991 |
| EUID | ROONRC.J01/180/1991 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1991-04-03 |
| Sediu social | Pţa. Eroilor, 3, Orş. Abrud, ALBA |
| Domiciliu fiscal | JUD. ALBA, ORŞ. ABRUD, PŢA. EROILOR, NR.3 |
| Telefon | 780284 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADVANCE CLEAN AUTO SRL | aceeași clădire |
| ALBU CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| AURE FASHION SRL inactiv | aceeași clădire |
| CIPRY CONSDESIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| CONSIGNATIE IMPORT EXPORT ACHIM SRL HUEDIN SUCURSALA ABRUD inactiv | aceeași clădire |
| DIVERTIS-COM SRL | aceeași clădire |
| EDELNOVA STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| EXTERN META S.R.L. | aceeași clădire |
| MINI BIROTIQ SRL | aceeași clădire |
| MONTLAND S.R.L. | aceeași clădire |
| SC GOLD CAFFE ABRUD SRL inactiv | aceeași clădire |
| AUGUSTA SRL | 134 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Alba
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25