COPY FAX DATA S.R.L.
CUI 17709202 · J27/988/2005
COPY FAX DATA S.R.L. are CUI 17709202, nr. de înregistrare J27/988/2005, înmatriculată pe 21.06.2005. Sediul social e în Municipiul Piatra Neamţ, jud. Neamţ. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9511. În 2025: cifră de afaceri 18.372 lei, profit net 802 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-26 | SCOALA GIMNAZIALA NR.8 | Cartuse de toner (Rev.2) | 599 lei |
| 2024-06-17 | SCOALA GIMNAZIALA NR.8 | Cartuse de toner (Rev.2) | 292 lei |
| 2024-06-10 | SCOALA GIMNAZIALA NR.8 | Toner pentru fotocopiatoare (Rev.2) | 426 lei |
| 2024-04-23 | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX CUVIOASA PARASCHEVA | Cartuse de toner (Rev.2) | 190 lei |
| 2024-04-17 | SCOALA GIMNAZIALA NR.8 | Toner pentru fotocopiatoare (Rev.2) | 151 lei |
| 2024-04-08 | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX CUVIOASA PARASCHEVA | Servicii de reparare a fotocopiatoarelor | 254 lei |
| 2024-03-26 | SPITALUL ORASENESC "SF. IERARH NICOLAE"BICAZ | Cartuse de toner (Rev.2) | 19 mii lei |
| 2024-03-18 | SCOALA GIMNAZIALA NR.8 | Toner pentru fotocopiatoare (Rev.2) | 641 lei |
| 2024-01-30 | SCOALA GIMNAZIALA NR.8 | Toner pentru fotocopiatoare (Rev.2) | 839 lei |
| 2023-12-05 | SCOALA GIMNAZIALA NR.8 | Cartuse de toner (Rev.2) | 565 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 18 mii lei · mediana 66 mii lei | 28% din mediană |
| Profit net | 802 lei · mediana 2 mii lei | 48% din mediană |
| Marjă netă | 4.4% · mediana 3.7% | 119% din mediană |
Comparat cu 29.296 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18.372 | 23.519 | 27.067 | 28.473 | 24.180 | 22.780 | 30.331 | 58.814 | 64.817 | 73.456 | 62.771 | 67.802 | 58.197 | 73.810 | 78.797 |
| Venituri totale | 18.375 | 23.522 | 27.067 | 28.473 | 24.180 | 22.780 | 30.331 | 58.814 | 64.817 | 73.456 | 62.771 | 67.802 | 58.197 | 73.810 | 78.797 |
| Cheltuieli totale | 17.420 | 21.529 | 24.978 | 24.947 | 25.369 | 23.406 | 33.465 | 59.825 | 64.559 | 66.692 | 57.009 | 61.680 | 56.244 | 71.525 | 75.802 |
| Profit / pierdere brută | 955 | 1.993 | 2.089 | 3.526 | -1.189 | -626 | -3.134 | -1.011 | 258 | 6.764 | 5.762 | 6.122 | 1.953 | 2.285 | 2.995 |
| Profit / pierdere netă | 802 | 1.674 | 1.755 | 2.529 | -2.169 | -1.308 | -4.044 | -1.601 | -1.146 | 4.560 | 3.879 | 4.088 | 312 | 1.919 | 2.516 |
| Active imobilizate | — | — | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.948 | 14.604 | 31.617 |
| Active circulante | 10.712 | 18.103 | 13.548 | 10.244 | 11.692 | 14.020 | 13.888 | 13.175 | 15.150 | 20.210 | 23.077 | 27.902 | 26.749 | 19.288 | 14.757 |
| Stocuri | 393 | 863 | 1.552 | 3.125 | 7.037 | 6.706 | 5.254 | 4.984 | 3.032 | 1.137 | 1.561 | 602 | 927 | 1.326 | 2.331 |
| Creanțe | 2.105 | 7.779 | 6.372 | — | — | — | 1.068 | 5.641 | 2.607 | 2.801 | 2.389 | 2.922 | 3.471 | 2.442 | 3.442 |
| Casa și conturi la bănci | 8.214 | 9.461 | 5.624 | 7.119 | 4.655 | 7.314 | 7.566 | 2.550 | 9.511 | 16.272 | 19.127 | 24.378 | 22.351 | 15.520 | 8.984 |
| Datorii | 5.947 | 9.139 | 6.258 | 4.710 | 8.686 | 8.845 | 7.404 | 2.648 | 3.022 | 2.376 | 5.924 | 10.540 | 15.111 | 18.699 | 30.584 |
| Capitaluri proprii | 4.765 | 8.964 | 7.290 | 5.534 | 3.006 | 5.175 | 6.484 | 10.527 | 12.128 | 17.834 | 17.153 | 17.362 | 13.586 | 15.193 | 15.790 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Aug 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.06.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ |
| CAEN principal | 9511 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COPY FAX DATA SRL |
| Nr. reg. com. | J27/988/2005 |
| EUID | ROONRC.J27/988/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-06-21 |
| Sediu social | Str. Violetei, 2, Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. VIOLETEI, NR.2, BL.O3, SC.D, ET.3, AP.54 |
| Telefon | 0233230334 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ELITE KIM SPEDITION S.R.L. | aceeași clădire |
| INTER ELYAS SRL | aceeași clădire |
| JUICE MOBILIARE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LUPTOM TRADE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| SIMIONESCU CONSULTANŢĂ AGENT DE ASIGURARE S.R.L. | aceeași clădire |
| ZAMORA CLEAN SRL | aceeași clădire |
| ZAMORA SRL inactiv | aceeași clădire |
| AAB SRL | 41 m |
| AAB TEL SRL inactiv | 41 m |
| BARBIE PERFECT BODY SRL-D inactiv | 41 m |
| CASTION COM SRL | 41 m |
| GLOBALSOCIETYIMOB S.R.L. inactiv | 41 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9510 | 2025 |
| 9511 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (21)
Sunt 21 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Neamţ
| 2864291 | NICOLAU VIVACO SNC |
| 9015854 | FIRE BIRD COM SRL |
| 11948138 | PC UNU SRL |
| 13764891 | HI TECH SRL |
| 16483939 | ALFASOFT SRL |
| 16722386 | DANTECH SRL |
| 16859287 | ROM ASIST SRL |
| 17878430 | PRO MAG SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25