ELECOMP SRL
CUI 17821019 · J2005000785191
ELECOMP SRL are CUI 17821019, nr. de înregistrare J2005000785191, înmatriculată pe 27.07.2005. Sediul social e în Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, jud. Harghita. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9511. În 2025: cifră de afaceri 818.340 lei, profit net 89.589 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-26 | SCOALA GIMNAZIALA KRIZA JANOS CAPALNITA | Material informatic (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-06-19 | SCOALA GIMNAZIALA KRIZA JANOS CAPALNITA | Material informatic (Rev.2) | 8 mii lei |
| 2024-06-06 | Liceul Tehnologic Gabor Aron Vlahita | Casti telefonice (Rev.2) | 840 lei |
| 2024-06-03 | Liceul Teoretic "Teglas Gabor" | Lucrari de reparatii generale si de reno | 295 mii lei |
| 2024-05-22 | SCOALA GIMNAZIALA KRIZA JANOS CAPALNITA | Accesorii pentru computere (Rev.2) | 988 lei |
| 2024-04-17 | Școala Gimnazială Székely Mózes Lueta | Toner pentru imprimantele laser/faxuri ( | 1 mii lei |
| 2024-03-20 | SCOALA GIMNAZIALA MORA FERENC | Toner pentru imprimantele laser/faxuri ( | 370 lei |
| 2024-02-27 | Liceul Tehnologic Gabor Aron Vlahita | Piese si accesorii pentru computere (Rev | 2 mii lei |
| 2023-12-22 | SCOALA GIMNAZIALA KRIZA JANOS CAPALNITA | Piese si accesorii pentru computere (Rev | 953 lei |
| 2023-12-21 | SCOALA GIMNAZIALA KRIZA JANOS CAPALNITA | Echipament de sonorizare (Rev.2) | 6 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 818 mii lei · mediana 66 mii lei | de 12× mediana |
| Profit net | 90 mii lei · mediana 2 mii lei | de 53× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 10.9% · mediana 3.7% | 295% din mediană |
| Cifră pe salariat | 818 mii lei · mediana 84 mii lei | 980% din mediană |
Comparat cu 29.247 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 818.340 | 1.093.139 | 732.995 | 837.160 | 476.673 | 692.149 | 443.673 | 648.966 | 362.060 | 268.659 | 244.189 | 265.075 | 278.140 | 86.440 | 56.473 |
| Venituri totale | 825.976 | 1.098.529 | 743.298 | 843.638 | 488.093 | 700.835 | 466.561 | 653.216 | 366.748 | 269.990 | 247.341 | 317.409 | 292.904 | 90.291 | 56.475 |
| Cheltuieli totale | 716.372 | 873.979 | 712.579 | 728.251 | 567.170 | 635.820 | 461.399 | 422.553 | 336.768 | 225.243 | 283.994 | 305.532 | 259.358 | 89.519 | 45.766 |
| Profit / pierdere brută | 109.604 | 224.550 | 30.719 | 115.387 | -79.077 | 65.015 | 5.162 | 230.663 | 29.980 | 44.747 | -36.653 | 11.877 | 33.546 | 772 | 10.709 |
| Profit / pierdere netă | 89.589 | 195.027 | 25.306 | 107.122 | -82.614 | 59.074 | 700 | 224.131 | 26.312 | 41.225 | -44.074 | 3.704 | 25.150 | 772 | 10.709 |
| Active imobilizate | 57.977 | 35.023 | 29.221 | 55.412 | 68.525 | 68.789 | 39.989 | 27.856 | 27.856 | 27.856 | 28.132 | 30.738 | 30.856 | 32.356 | 33.856 |
| Active circulante | 232.640 | 155.822 | 270.283 | 318.299 | 187.787 | 293.691 | 228.702 | 289.883 | 101.257 | 66.569 | 41.192 | 37.265 | 79.102 | 34.872 | 47.630 |
| Stocuri | 76.175 | 67.500 | 59.152 | 44.865 | 39.121 | 33.020 | 30.154 | 20.486 | 16.592 | 12.798 | — | 21.466 | — | — | 17.093 |
| Creanțe | 13.220 | 22.256 | 27.697 | 27.559 | 9.250 | 9.587 | 5.763 | 161.182 | 3.182 | 12.251 | 33.954 | 13.789 | 33.809 | 1.414 | 28.569 |
| Casa și conturi la bănci | 143.245 | 66.066 | 183.434 | 245.875 | 139.416 | 251.084 | 192.785 | 108.215 | 81.483 | 41.520 | 7.238 | 2.010 | 45.293 | 33.458 | 1.968 |
| Cheltuieli în avans | 159.362 | 149.958 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 63.016 | 43.429 | 16.797 | 38.550 | 28.274 | 51.828 | 17.113 | 66.861 | 102.366 | 93.990 | 110.115 | 64.720 | 109.693 | 92.113 | 105.050 |
| Capitaluri proprii | 386.963 | 297.374 | 282.707 | 335.161 | 228.038 | 310.652 | 251.578 | 250.878 | 26.747 | 435 | -40.791 | 3.283 | 265 | -24.885 | -23.564 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Sep 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.07.2005 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc |
| CAEN principal | 9511 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ELECOMP SRL |
| Nr. reg. com. | J19/785/2005 |
| EUID | ROONRC.J2005000785191 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-07-27 |
| Sediu social | Str. Primăverii, 40, Orş. Vlăhiţa, HARGHITA |
| Domiciliu fiscal | JUD. HARGHITA, ORŞ. VLĂHIŢA, STR. PRIMĂVERII, NR.40 |
| Telefon | 0266246575 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CSORGO-WASH SERV SRL | aceeași clădire |
| EVY AUTO LUX-SPA S.R.L. | aceeași clădire |
| KONRÁD TRAIN S.R.L. | aceeași clădire |
| MIMI-COMIND SRL | aceeași clădire |
| COMINDEST SRL | 153 m |
| FAGUS-COM SRL inactiv | 156 m |
| GEFAMI SRL | 156 m |
| IUVENIS SRL | 156 m |
| PROCLEANEX S.R.L. | 156 m |
| AMBRUS SRL inactiv | 252 m |
| CURCUBIA S.R.L. | 252 m |
| HMA LANGUAGE PRODUCTIONS SRL | 252 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9511 | 2015 – 2025 |
| 4651 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Harghita
| 515570 | ELKO SRL |
| 3494383 | ORIGO SERVICE SRL |
| 13171070 | REVALD SRL |
| 13711722 | X LEVEL IMPEX SRL |
| 14415717 | CHIP. CO SRL |
| 15194169 | D - VISION SRL |
| 15449335 | ATLA SERVICE-CONS SRL |
| 16605440 | METROTECH SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08