ADVER COM SRL
CUI 17836591 · J2005001030331
ADVER COM SRL are CUI 17836591, nr. de înregistrare J2005001030331, înmatriculată pe 02.08.2005. Sediul social e în Municipiul Suceava, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 534.546 lei, profit net 67.207 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 535 mii lei · mediana 199 mii lei | 269% din mediană |
| Profit net | 67 mii lei · mediana 3 mii lei | de 24× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 12.6% · mediana 1.6% | 787% din mediană |
| Cifră pe salariat | 535 mii lei · mediana 224 mii lei | 239% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 534.546 | 497.288 | 423.920 | 333.484 | 337.213 | 248.910 | 408.644 | 405.464 | 410.318 | 429.447 | 404.498 | 372.255 | 337.699 | 428.012 | 302.543 |
| Venituri totale | 543.155 | 497.288 | 423.921 | 333.485 | 350.938 | 251.687 | 408.644 | 405.464 | 410.336 | 429.612 | 404.498 | 372.270 | 337.699 | 428.325 | 305.769 |
| Cheltuieli totale | 464.510 | 437.167 | 383.982 | 343.565 | 342.833 | 260.434 | 344.033 | 333.635 | 343.931 | 370.904 | 375.753 | 357.308 | 329.275 | 411.851 | 297.133 |
| Profit / pierdere brută | 78.645 | 60.121 | 39.939 | -10.080 | 8.105 | -8.747 | 64.611 | 71.829 | 66.405 | 58.708 | 28.745 | 14.962 | 8.424 | 16.474 | 8.636 |
| Profit / pierdere netă | 67.207 | 50.060 | 35.784 | -13.362 | 4.842 | -10.237 | 52.352 | 59.664 | 54.095 | 48.883 | 24.146 | 12.568 | 7.076 | 13.838 | 7.254 |
| Active imobilizate | — | — | 34 | 239 | 460 | 713 | 966 | 1.219 | 1.472 | 1.726 | 1.979 | 2.232 | 2.485 | 2.737 | 490 |
| Active circulante | 253.432 | 192.162 | 127.902 | 113.150 | 137.656 | 222.955 | 264.062 | 263.576 | 264.007 | 240.128 | 204.936 | 280.584 | 304.442 | 211.852 | 209.788 |
| Stocuri | 190.645 | 156.835 | 99.650 | 102.360 | 113.980 | 219.263 | 261.693 | 257.931 | 256.138 | 229.694 | 191.912 | 277.177 | 300.309 | 203.846 | 204.244 |
| Creanțe | 60.038 | 10.281 | 9.784 | 8.296 | 8.957 | 957 | 1.287 | 1.182 | 763 | 1.664 | 11.575 | 1.384 | 1.797 | 2.481 | 4.102 |
| Casa și conturi la bănci | 2.749 | 25.046 | 18.468 | 2.494 | 14.719 | 2.735 | 1.082 | 4.463 | 7.106 | 8.770 | 1.449 | 2.023 | 2.336 | 5.525 | 1.442 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 4.788 | 4.715 | 4.587 | 4.470 | 4.412 | 8.495 | 4.187 | 4.167 | 4.086 | 4.642 | 6.181 |
| Datorii | 185.823 | 141.700 | 91.750 | 101.375 | 87.003 | 122.124 | 126.359 | 128.441 | 166.511 | 201.064 | 136.041 | 236.068 | 272.666 | 187.960 | 199.027 |
| Capitaluri proprii | 67.609 | 50.462 | 36.186 | 12.014 | 55.901 | 106.259 | 143.256 | 140.824 | 103.380 | 49.285 | 75.061 | 50.915 | 38.347 | 31.271 | 17.432 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.08.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ADVER COM SRL |
| Nr. reg. com. | J2005001030331 |
| EUID | ROONRC.J2005001030331 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-08-02 |
| Sediu social | Str. Mărăşti, 10, Mun. Suceava, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. MĂRĂŞTI, NR.10, BL.25, SC.A, AP.3 |
| Telefon | 0743119539 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CIRCUS VARGAS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| HAPENCIUC MED SRL | aceeași clădire |
| ACCEPT CONTEXPERT SRL | 43 m |
| ALFRED CREATIVE S.R.L. | 43 m |
| ANDREI CIOBANU S.R.L. | 43 m |
| ARKINETIC STUDIO SRL-D | 43 m |
| BUILDING-PLANTED S.R.L. | 43 m |
| CARMINA PLANT S.R.L. inactiv | 43 m |
| CASTORMAN S.R.L. | 43 m |
| EFYRA LUX S.R.L. | 43 m |
| NICOL-CRIST BEAUTY SALON 2020 S.R.L. inactiv | 43 m |
| PO-ARTA DECO S.R.L. inactiv | 43 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4712 | 2025 |
| 4719 | 2022 – 2024 |
| 4771 | 2012 – 2021 |
| 4719 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
| 10439624 | COMPACT TELEINVEST SA |
| 18310470 | ADINOR SRL |
| 21417451 | HAPENCIUC MED SRL |
| 25235347 | RUSU I. VENERA-MARIANA - PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 28038307 | RAPORTURI DE MUNCĂ SRL inactiv |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Suceava
| 712424 | GHEPARD COMPANY SRL |
| 712459 | GENIUS SRL |
| 715013 | TAVI SRL |
| 718648 | ELECTROCASNICE COM SRL |
| 725114 | UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ |
| 730579 | FAMICOM SRL |
| 732979 | TONY SRL |
| 733427 | ORHIDEE - ROM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08