PREST INF AGRO SRL
CUI 17855798 · J2005001466020
PREST INF AGRO SRL are CUI 17855798, nr. de înregistrare J2005001466020, înmatriculată pe 09.08.2005. Sediul social e în Sat Sintea Mare, Comuna Sintea Mare, jud. Arad. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 2599. În 2025: cifră de afaceri 31.900 lei, profit net 2.218 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 32 mii lei · mediana 254 mii lei | 13% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 7 mii lei | 30% din mediană |
| Marjă netă | 7% · mediana 3% | 233% din mediană |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31.900 | 16.650 | 20.000 | 116.877 | 257.834 | 110.556 | — | — | — | 5.850 | 183.340 | 0 | 0 | 56.890 | 52.280 |
| Venituri totale | 31.900 | 16.650 | 20.000 | 116.877 | 257.834 | 110.556 | 2.000 | 0 | 0 | 5.850 | 183.340 | 0 | 0 | 56.892 | 52.280 |
| Cheltuieli totale | 29.682 | 30.918 | 38.864 | 108.075 | 189.953 | 87.740 | 14.145 | — | 360 | 3.061 | 27.038 | — | — | 53.645 | 47.793 |
| Profit / pierdere brută | 2.218 | -14.268 | -18.864 | 8.802 | 67.881 | 22.816 | -12.145 | 0 | -360 | 2.789 | 156.302 | 0 | 0 | 3.247 | 4.487 |
| Profit / pierdere netă | 2.218 | -14.268 | -18.864 | 6.869 | 65.443 | 21.752 | -12.205 | 0 | -360 | 2.613 | 150.802 | 0 | 0 | 1.953 | 3.445 |
| Active imobilizate | 10.554 | 28.646 | 46.822 | 67.277 | 4.811 | 4.050 | — | — | — | — | 0 | 6.939 | 6.939 | 6.939 | 10.939 |
| Active circulante | 13.376 | 9.103 | 19.460 | 30.816 | 68.672 | 87.982 | 76.416 | 193.981 | 193.981 | 194.427 | 191.727 | 34.650 | 34.650 | 34.889 | 34.566 |
| Stocuri | — | — | — | — | 22 | 5 | — | — | — | — | 0 | 40 | 40 | 40 | 4 |
| Creanțe | 2.070 | 7.340 | 9.500 | 6.704 | 65.000 | 70.390 | 76.400 | 190.040 | 190.040 | 190.040 | 190.040 | 26.004 | 26.004 | 26.004 | 34.538 |
| Casa și conturi la bănci | 11.306 | 1.763 | 9.960 | 24.112 | 3.650 | 17.587 | 16 | 3.941 | 3.941 | 4.387 | 1.687 | 8.606 | 8.606 | 8.845 | 24 |
| Datorii | 9.362 | 25.400 | 39.665 | 52.612 | 4.871 | 4.864 | 0 | 0 | 0 | 86 | 0 | 664 | 664 | 903 | 6.533 |
| Capitaluri proprii | 14.568 | 12.349 | 26.617 | 45.481 | 68.612 | 87.168 | 76.416 | 193.981 | 193.981 | 194.341 | 191.727 | 40.925 | 40.925 | 40.925 | 38.972 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | 0 | — | 0 | 0 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.08.2005 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Chişineu Criş |
| CAEN principal | 2599 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PREST INF AGRO SRL |
| Nr. reg. com. | J2005001466020 |
| EUID | ROONRC.J2005001466020 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-08-09 |
| Sediu social | , 179, Sat Sintea Mare Com. Sintea Mare, ARAD |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARAD, SAT SINTEA MARE COM. SINTEA MARE, , NR.179 |
| Telefon | 0728988646 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 2562 | 2020 – 2025 |
| 161 | 2016 – 2019 |
| 150 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Arad
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25