NATUR-FOREST SRL
CUI 17879045 · J2005000828199
NATUR-FOREST SRL are CUI 17879045, nr. de înregistrare J2005000828199, înmatriculată pe 17.08.2005. Sediul social e în Sat Platoneşti, Comuna Sărmaş, jud. Harghita. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8210. În 2025: cifră de afaceri 28.074.046 lei, profit net 1.607.985 lei, 43 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 28 mil lei · mediana 188 mii lei | de 149× mediana |
| Profit net | 1,6 mil lei · mediana 26 mii lei | de 63× mediana |
| Salariați | 43 · mediana 1 | de 43× mediana |
| Marjă netă | 5.7% · mediana 15.2% | 38% din mediană |
| Cifră pe salariat | 653 mii lei · mediana 127 mii lei | 516% din mediană |
Comparat cu 43.045 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28.074.046 | 22.864.422 | 17.798.597 | 15.349.389 | 13.448.922 | 9.931.581 | 9.393.294 | 6.980.412 | 5.125.943 | 4.619.048 | 3.396.062 | 1.704.553 | 1.728.022 | 1.604.069 | 1.110.213 |
| Venituri totale | 28.517.061 | 23.226.957 | 18.225.136 | 15.764.896 | 13.775.325 | 10.089.022 | 9.480.705 | 6.987.359 | 5.128.611 | 4.620.309 | 3.420.602 | 1.715.309 | 1.736.288 | 1.619.045 | 1.155.342 |
| Cheltuieli totale | 26.613.303 | 21.493.998 | 17.188.104 | 15.857.819 | 13.732.554 | 10.058.990 | 9.466.441 | 7.228.580 | 5.032.255 | 4.665.951 | 3.385.683 | 1.872.898 | 1.668.611 | 1.580.556 | 1.141.752 |
| Profit / pierdere brută | 1.903.758 | 1.732.959 | 1.037.032 | -92.923 | 42.771 | 30.032 | 14.264 | -241.221 | 96.356 | -45.642 | 34.919 | -157.589 | 67.677 | 38.489 | 13.590 |
| Profit / pierdere netă | 1.607.985 | 1.487.478 | 863.814 | -96.743 | 41.301 | 30.032 | 14.264 | -241.221 | 96.356 | -53.871 | 34.919 | -157.589 | 67.677 | 38.489 | 13.590 |
| Active imobilizate | 8.300.415 | 6.456.714 | 6.025.779 | 3.557.196 | 3.512.003 | 3.711.863 | 2.955.239 | 2.717.302 | 1.829.642 | 1.319.967 | 787.887 | 889.273 | 817.362 | 817.362 | 633.619 |
| Active circulante | 3.803.168 | 2.786.795 | 2.769.345 | 1.590.511 | 1.533.445 | 1.614.908 | 1.475.491 | 1.297.958 | 1.086.015 | 1.049.388 | 629.848 | 485.191 | 469.227 | 427.782 | 362.036 |
| Stocuri | 235.939 | 39.275 | 4.402 | 61.368 | 15.433 | 180.730 | 212.351 | 372.310 | 155.399 | 127.566 | 85.893 | 22.708 | 21.851 | 55.600 | 6.518 |
| Creanțe | 3.388.269 | 2.591.957 | 2.536.603 | 1.458.866 | 1.197.899 | 1.139.308 | 1.129.104 | 777.994 | 741.570 | 809.380 | 513.593 | 354.726 | 427.103 | 335.843 | 341.573 |
| Casa și conturi la bănci | 178.960 | 155.563 | 228.340 | 70.277 | 320.113 | 294.870 | 134.036 | 147.654 | 189.046 | 112.442 | 30.362 | 107.757 | 20.273 | 36.339 | 13.945 |
| Cheltuieli în avans | 346.230 | 228.697 | 274.031 | 144.557 | 70.776 | 51.574 | 82.823 | 100.852 | 122.992 | 62.102 | 21.362 | 5.630 | 746 | 0 | — |
| Datorii | 10.633.967 | 7.371.568 | 8.455.995 | 5.542.918 | 5.240.620 | 5.556.146 | 4.857.797 | 4.414.745 | 3.145.941 | 2.626.189 | 1.506.037 | 1.574.874 | 1.324.525 | 1.350.011 | 1.139.011 |
| Venituri în avans | — | — | — | 0 | 29.515 | 17.411 | — | 59.880 | 10.000 | 19.000 | 92.921 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.815.846 | 2.100.638 | 613.160 | -250.654 | -153.911 | -195.212 | -344.244 | -358.513 | -117.292 | -213.732 | -159.861 | -194.780 | -37.190 | -104.867 | -143.356 |
| Capital subscris vărsat | 119.200 | 119.200 | 119.200 | 119.200 | 119.200 | 119.200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 43 | 39 | 33 | 30 | 31 | 24 | 0 | 18 | 12 | 8 | 6 | 6 | 7 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jul 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.08.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita |
| CAEN principal | 8210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NATUR-FOREST SRL |
| Nr. reg. com. | J2005000828199 |
| EUID | ROONRC.J2005000828199 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-08-17 |
| Sediu social | Str. 1 Decembrie 1918, 10, Sat Platoneşti Com. Sărmaş, HARGHITA |
| Domiciliu fiscal | JUD. HARGHITA, SAT PLATONEŞTI COM. SĂRMAŞ, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.10 |
| Telefon | 0266350701 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CIPRY TEAM TRANSPORT SRL | aceeași clădire |
| DEMARCO COMP SRL | aceeași clădire |
| FABRI UNIMOB S.R.L. | aceeași clădire |
| BUZILĂ TRANSPORT S.R.L. | 954 m |
| MANENT HOLDINGS S.R.L. | 1.281 m |
| URSU PROD SRL | 1.281 m |
| LA ȘOPOTICA S.R.L. inactiv | 1.300 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4941 | 2023 – 2025 |
| 4613 | 2019 – 2022 |
| 4941 | 2015 – 2018 |
| 4613 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (11)
Alte firme din Harghita
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25