MARKETING SOLUTION GROUP SRL
CUI 17891995 · J2005002143225
MARKETING SOLUTION GROUP SRL are CUI 17891995, nr. de înregistrare J2005002143225, înmatriculată pe 23.08.2005. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7020. În 2025: cifră de afaceri 3.016.933 lei, profit net 312.441 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-22 | Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina | Saci de ambalaj (Rev.2) | 570 lei |
| 2024-02-23 | STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU LEGUM | Saci de ambalaj (Rev.2) | 475 lei |
| 2024-01-30 | UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IO | Saci de ambalaj (Rev.2) | 405 lei |
| 2023-10-09 | STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU LEGUM | Saci de ambalaj (Rev.2) | 190 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,0 mil lei · mediana 172 mii lei | de 18× mediana |
| Profit net | 312 mii lei · mediana 31 mii lei | 992% din mediană |
| Salariați | 5 · mediana 1 | 500% din mediană |
| Marjă netă | 10.4% · mediana 23.7% | 44% din mediană |
| Cifră pe salariat | 603 mii lei · mediana 176 mii lei | 343% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.016.933 | 3.202.501 | 3.586.937 | 4.048.620 | 3.252.049 | 2.566.765 | 1.919.492 | 1.408.235 | 912.521 | 581.468 | 165.477 | 70.671 | 1.591 | 915 | 2.968 |
| Venituri totale | 3.048.844 | 3.231.982 | 3.623.565 | 4.089.906 | 3.252.381 | 2.567.680 | 1.920.230 | 1.408.338 | 913.064 | 582.088 | 165.486 | 70.794 | 1.591 | 915 | 2.968 |
| Cheltuieli totale | 2.674.345 | 2.798.639 | 3.153.409 | 3.416.922 | 2.932.374 | 2.328.637 | 1.855.879 | 1.374.176 | 895.315 | 559.327 | 142.074 | 44.987 | 15.393 | 10.101 | 1.361 |
| Profit / pierdere brută | 374.499 | 433.343 | 470.156 | 672.984 | 320.007 | 239.043 | 64.351 | 34.162 | 17.749 | 22.761 | 23.412 | 25.807 | -13.802 | -9.186 | 1.607 |
| Profit / pierdere netă | 312.441 | 357.787 | 413.843 | 639.832 | 293.660 | 217.928 | 48.096 | 20.080 | 8.624 | 18.979 | 18.447 | 23.688 | -13.850 | -9.186 | 1.607 |
| Active imobilizate | 32.268 | 55.179 | 74.834 | 108.740 | 26.953 | 40.519 | 34.961 | 3.026 | 3.611 | 1.319 | 853 | 1.147 | 1.439 | 2.997 | 4.555 |
| Active circulante | 863.355 | 926.476 | 834.062 | 1.524.482 | 809.760 | 763.300 | 509.652 | 408.344 | 294.945 | 189.352 | 100.983 | 25.902 | 3.737 | 15.804 | 24.403 |
| Stocuri | 242.203 | 253.110 | 235.769 | 275.212 | 166.504 | 158.831 | 112.328 | 58.239 | 27.554 | 5.854 | 4.580 | 406 | 166 | 1.661 | 1.661 |
| Creanțe | 573.076 | 598.685 | 561.192 | 944.914 | 380.350 | 332.952 | 268.665 | 260.852 | 142.302 | 119.572 | 46.834 | 2.008 | 3.490 | 2.146 | 840 |
| Casa și conturi la bănci | 48.076 | 74.681 | 37.101 | 304.356 | 262.906 | 271.517 | 128.659 | 89.253 | 125.089 | 63.926 | 49.569 | 23.488 | 81 | 11.997 | 21.902 |
| Datorii | 581.942 | 622.628 | 493.813 | 992.150 | 536.920 | 584.691 | 495.477 | 391.050 | 265.450 | 147.210 | 58.907 | 2.567 | 4.380 | 4.155 | 5.127 |
| Capitaluri proprii | 313.681 | 359.027 | 415.083 | 641.072 | 299.793 | 219.128 | 49.136 | 20.320 | 33.106 | 43.461 | 42.929 | 24.482 | 796 | 14.646 | 23.831 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 1 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Sep 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 01.06.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 7020 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARKETING SOLUTION GROUP SRL |
| Nr. reg. com. | J2005002143225 |
| EUID | ROONRC.J2005002143225 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-08-23 |
| Sediu social | Str. Sarmisegetuza, 1, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SARMISEGETUZA, NR.1, BL.252, TR.2, ET.8, AP.34 |
| Telefon | 0752070921 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 23 ERA SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACCOUNT OFFICE SRL | aceeași clădire |
| ANDRUŞCĂ TRANS SRL | aceeași clădire |
| BUTTONNO S.R.L. | aceeași clădire |
| DANEL STYLE SRL | aceeași clădire |
| DUSORI SRL inactiv | aceeași clădire |
| GOLDEN APARTMENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| HELICONIAN CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| HOME AMBIENT SRL | aceeași clădire |
| IAN GAN SRL | aceeași clădire |
| LUNARO MARKET S.R.L. | aceeași clădire |
| MADORNA SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 7022 | 2014 – 2025 |
| 4690 | 2013 |
| 7022 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (33)
Sunt 33 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (16)
Alte firme din Iaşi
| 1962895 | TOPAZ SRL |
| 1977578 | EUROPEAN EXPERT SRL |
| 4189248 | FERANG IMPEX SRL |
| 4254532 | A & D NERIO SRL |
| 6042234 | NICKROM MEM SRL |
| 6307986 | HIS IMPEX SRL |
| 6448500 | T.G.H. SRL |
| 8357425 | EXPERT MOLDOVA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25