PLEŞCAN DENTAL SRL
CUI 17996355 · J39/808/2005 · dizolvare
PLEŞCAN DENTAL SRL are CUI 17996355, nr. de înregistrare J39/808/2005, înmatriculată pe 28.09.2005. Sediul social e în Municipiul Focşani, jud. Vrancea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 1.750 lei, pierdere netă 6.987 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2 mii lei · mediana 220 mii lei | 1% din mediană |
| Profit net | -7 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -399.3% · mediana 22.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 2 mii lei · mediana 202 mii lei | 1% din mediană |
Comparat cu 38.019 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.750 | 34.530 | 39.760 | 39.420 | 31.867 | 51.456 | 54.786 | 48.575 | 41.270 | 44.465 | 20.735 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 1.750 | 35.193 | 39.760 | 39.420 | 31.867 | 51.456 | 54.786 | 48.575 | 41.270 | 44.551 | 20.735 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 8.684 | 52.709 | 45.150 | 43.327 | 35.960 | 58.850 | 53.136 | 36.108 | 38.841 | 32.011 | 2.771 | — | — | — | — |
| Profit / pierdere brută | -6.934 | -17.516 | -5.390 | -3.907 | -4.093 | -7.394 | 1.650 | 12.467 | 2.429 | 12.540 | 17.964 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Profit / pierdere netă | -6.987 | -18.572 | -5.390 | -3.907 | -4.340 | -7.878 | 1.102 | 11.981 | 2.016 | 11.651 | 17.342 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 11.008 | 24.325 | 25.435 | 25.435 | 25.435 | 25.435 | 25.435 | 25.435 | 25.435 |
| Active circulante | — | 4 | 4.070 | 8.276 | 11.670 | 17.467 | 38.759 | 37.727 | 24.292 | 34.051 | 24.364 | 12.641 | 12.641 | 12.641 | 12.641 |
| Creanțe | — | — | 1 | 1 | — | — | 12.600 | 12.600 | 12.600 | 12.600 | 12.600 | 12.600 | 12.600 | 12.600 | 12.600 |
| Casa și conturi la bănci | — | 4 | 4.069 | 8.275 | 11.670 | 17.467 | 26.159 | 25.127 | 11.692 | 21.451 | 11.764 | 41 | 41 | 41 | 41 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 228 | 228 | 228 | 228 | 228 |
| Datorii | 25.742 | 18.759 | 4.252 | 3.068 | 2.556 | 4.012 | 3.434 | 2.865 | 2.520 | 2.644 | 292 | 5.911 | 5.911 | 5.911 | 5.911 |
| Capitaluri proprii | -25.742 | -18.755 | -182 | 5.208 | 9.114 | 13.455 | 46.333 | 59.187 | 47.207 | 56.842 | 49.735 | 32.393 | 32.393 | 32.393 | 32.393 |
| Capital subscris vărsat | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 12.05.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PLEŞCAN DENTAL SRL |
| Nr. reg. com. | J39/808/2005 |
| EUID | ROONRC.J39/808/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-09-28 |
| Sediu social | Bld. Independenţei, 3, Mun. Focşani, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, BLD. INDEPENDENŢEI, NR.3, AP.2 |
| Telefon | 0237623678 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BRILIANTS EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| ELALYNA SRL | aceeași clădire |
| FELYNITTA S.R.L. | aceeași clădire |
| GBY26AUTOVN S.R.L. | aceeași clădire |
| LEICA & STRAUSS SRL | aceeași clădire |
| URBAN ELITE DRIVE S.R.L. | aceeași clădire |
| DAVE MARKET S.R.L. | 20 m |
| CASA DE SCHIMB VALUTAR GARANT SRL inactiv | 57 m |
| SCRIDA CARS S.R.L. | 57 m |
| MASIDACOM SRL | 59 m |
| VAD IMPEX SRL | 80 m |
| EDIL ROŞCA S.R.L. | 85 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vrancea
| 1440883 | OCTAVIDENT SRL |
| 1441277 | DENTOSAN STANCU SRL |
| 1441676 | SANODENT SRL |
| 1442922 | TRIDENTA SRL |
| 1448968 | MATEUTA SNC |
| 1452950 | STOMFARM SRL |
| 1455752 | MODENT SRL |
| 4141606 | CABINET STOMATOLOGIC CAMELDENT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25