COLUMNA S.R.L.
CUI 1802053 · J1991000890359
COLUMNA S.R.L. are CUI 1802053, nr. de înregistrare J1991000890359, înmatriculată pe 06.06.1991. Sediul social e în Municipiul Timişoara, jud. Timiş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4725. În 2025: cifră de afaceri 731.050 lei, profit net 29.764 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 731 mii lei · mediana 199 mii lei | 368% din mediană |
| Profit net | 30 mii lei · mediana 3 mii lei | de 11× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 4.1% · mediana 1.6% | 256% din mediană |
| Cifră pe salariat | 244 mii lei · mediana 224 mii lei | 109% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 731.050 | 632.409 | 519.181 | 527.521 | 471.530 | 415.634 | 374.407 | 369.347 | 428.040 | 291.817 | 253.597 | 230.693 | 282.446 | 288.147 | 253.768 |
| Venituri totale | 733.928 | 635.591 | 522.594 | 529.480 | 471.887 | 416.213 | 374.661 | 369.409 | 428.056 | 316.120 | 254.271 | 230.693 | 282.446 | 288.147 | 253.970 |
| Cheltuieli totale | 697.844 | 590.307 | 478.652 | 500.031 | 432.316 | 377.819 | 340.690 | 336.200 | 368.937 | 250.529 | 218.915 | 202.165 | 261.001 | 273.014 | 235.214 |
| Profit / pierdere brută | 36.084 | 45.284 | 43.942 | 29.449 | 39.571 | 38.394 | 33.971 | 33.209 | 59.119 | 65.591 | 35.356 | 28.528 | 21.445 | 15.133 | 18.756 |
| Profit / pierdere netă | 29.764 | 37.271 | 39.216 | 24.567 | 35.093 | 35.215 | 30.139 | 29.438 | 54.758 | 62.364 | 27.663 | 21.607 | 17.039 | 14.126 | 18.756 |
| Active imobilizate | 29.812 | 55.424 | 83.450 | 112.765 | 142.686 | 11.889 | 6.278 | 7.882 | 2.904 | 3.382 | 4.059 | 3.626 | 654 | 1.389 | 15.162 |
| Active circulante | 346.402 | 299.072 | 220.206 | 163.160 | 146.940 | 254.983 | 245.535 | 211.761 | 188.858 | 153.914 | 127.466 | 104.489 | 71.766 | 91.929 | 65.570 |
| Stocuri | 144.148 | 109.482 | 88.787 | 46.650 | 51.006 | 94.328 | 107.980 | 106.866 | 97.193 | 133.907 | 104.500 | 71.094 | 53.385 | 60.586 | 57.139 |
| Creanțe | 8.401 | — | 542 | 45 | 20.176 | 10.120 | 10.120 | 10.400 | 122 | — | 8.989 | 8.733 | 7.844 | 13.854 | 6.252 |
| Casa și conturi la bănci | 193.853 | 189.590 | 130.877 | 116.465 | 75.758 | 150.535 | 127.435 | 94.495 | 91.543 | 20.007 | 13.977 | 24.662 | 10.537 | 17.489 | 2.179 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.650 | 1.173 | 790 | — | — | — | — | 154 | 154 | 154 | 154 |
| Datorii | 30.933 | 36.879 | 21.210 | 29.995 | 37.988 | 32.674 | 26.447 | 23.627 | 25.184 | 25.475 | 62.070 | 66.477 | 52.389 | 90.326 | 91.865 |
| Venituri în avans | 1.925 | 4.025 | 6.125 | 8.400 | 10.325 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 343.356 | 313.592 | 276.321 | 237.530 | 242.963 | 235.371 | 226.156 | 196.016 | 166.578 | 131.821 | 69.455 | 41.792 | 20.185 | 3.146 | -10.979 |
| Capital subscris vărsat | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 | 933 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.06.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş |
| CAEN principal | 4725 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COLUMNA SRL |
| Nr. reg. com. | J35/890/1991 |
| EUID | ROONRC.J1991000890359 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-06-06 |
| Sediu social | Str. Ana Ipătescu, 61-63, Mun. Timişoara, TIMIŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. ANA IPĂTESCU, NR.61-63 |
| Telefon | 0256245731 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| EMERGE ENGINEERING S.R.L. | 31 m |
| MEIDI CONCEPT CONS S.R.L. | 31 m |
| AL KADAM SRL | 44 m |
| GUTOVSCHI DENT SRL | 53 m |
| ARDE STUDIO S.R.L. | 60 m |
| ILIUCREATIVE S.R.L. | 60 m |
| SHOCK BY SORIN POP S.R.L. | 62 m |
| DENTAL IMPLANT EXPERT S.R.L. | 64 m |
| MYRALL INSTALL&REPAIR S.R.L. | 64 m |
| VENERA CONS 2013 SRL | 74 m |
| MOTORIUS GARAGE S.R.L. | 80 m |
| PAUL DECOR TIM S.R.L. | 80 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4725 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Timiş
| 3689180 | TITAN SERVICE SRL |
| 4120026 | BARTTERING SRL |
| 13540975 | RECAVIN CONSTANTIN SRL |
| 16146127 | AGRI CANADA SRL |
| 16481989 | DOLCE DONNA SRL |
| 17517118 | BLUEDEX SRL |
| 17941589 | LA RADU SI MICA SRL |
| 18298628 | ANTY SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08