TRANSURBAN SA
CUI 18171186 · J2005001291307
TRANSURBAN SA are CUI 18171186, nr. de înregistrare J2005001291307, înmatriculată pe 28.11.2005. Sediul social e în Municipiul Satu Mare, jud. Satu Mare. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4931. În 2025: cifră de afaceri 29.199.810 lei, profit net 2.558.822 lei, 170 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-20 | INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SATU MARE | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 630 lei |
| 2024-05-21 | INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SATU MARE | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 180 lei |
| 2024-05-07 | Municipiul Satu Mare | Diverse servicii de intretinere si de re | 1 mii lei |
| 2024-04-23 | SPITALUL JUDETEAN SATU MARE | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 546 lei |
| 2024-04-23 | SPITALUL JUDETEAN SATU MARE | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 1 mii lei |
| 2024-04-18 | INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SATU MARE | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 90 lei |
| 2024-04-18 | Municipiul Satu Mare | Diverse servicii de intretinere si de re | 7 mii lei |
| 2024-04-16 | Municipiul Satu Mare | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
| 2024-04-12 | Directia Sanitara Veterinara si pentru Siguran | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 109 lei |
| 2024-04-11 | COMUNA CALINESTI OAS (PRIMARIA CALINESTI OAS) | Diverse servicii de intretinere si de re | 252 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 29 mil lei · mediana 158 mii lei | de 185× mediana |
| Profit net | 2,6 mil lei · mediana 5 mii lei | de 490× mediana |
| Salariați | 170 · mediana 1 | de 170× mediana |
| Marjă netă | 8.8% · mediana 3.2% | 275% din mediană |
| Cifră pe salariat | 172 mii lei · mediana 175 mii lei | 98% din mediană |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 29.199.810 | 27.784.361 | 23.560.020 | 24.405.471 | 21.603.410 | 17.390.705 | 15.608.929 | 9.608.556 | 8.829.170 | 8.290.995 | 8.036.893 | 8.264.466 | 6.969.740 | 6.640.457 | 6.606.869 |
| Venituri totale | 29.461.755 | 28.119.632 | 23.763.838 | 24.567.393 | 21.657.775 | 17.478.418 | 15.719.586 | 14.002.889 | 12.012.489 | 10.886.343 | 9.788.661 | 8.327.806 | 7.032.072 | 6.677.495 | 6.637.853 |
| Cheltuieli totale | 26.571.734 | 25.313.794 | 22.938.374 | 23.681.017 | 21.233.822 | 16.986.719 | 15.362.068 | 13.789.766 | 12.002.378 | 10.720.386 | 9.632.470 | 8.098.136 | 6.671.934 | 6.602.214 | 6.362.468 |
| Profit / pierdere brută | 2.890.021 | 2.805.838 | 825.464 | 886.376 | 423.953 | 491.699 | 357.518 | 213.123 | 10.111 | 165.957 | 156.191 | 229.670 | 360.138 | 75.281 | 275.385 |
| Profit / pierdere netă | 2.558.822 | 2.460.042 | 717.868 | 775.227 | 350.835 | 417.511 | 303.018 | 180.262 | 8.371 | 140.465 | 151.209 | 229.670 | 360.138 | 75.281 | 275.385 |
| Active imobilizate | 6.438.774 | 4.281.996 | 3.674.562 | 2.492.116 | 1.377.763 | 1.480.637 | 1.265.985 | 1.300.526 | 1.102.479 | 1.329.984 | 1.132.357 | 682.487 | 680.148 | 790.288 | 899.884 |
| Active circulante | 6.573.612 | 5.976.938 | 4.697.235 | 11.024.679 | 5.522.524 | 4.699.964 | 3.333.701 | 3.076.033 | 2.554.484 | 2.803.205 | 2.467.063 | 2.117.265 | 2.167.076 | 1.806.333 | 1.491.132 |
| Stocuri | 494.776 | 393.251 | 401.298 | 356.854 | 353.335 | 288.416 | 370.612 | 346.360 | 328.311 | 381.038 | 365.789 | 347.701 | 319.798 | 377.155 | 378.022 |
| Creanțe | 2.779.979 | 723.043 | 668.830 | 7.360.973 | 685.793 | 473.337 | 490.164 | 555.479 | 471.073 | 674.847 | 634.330 | 732.933 | 686.866 | 715.117 | 801.512 |
| Casa și conturi la bănci | 3.298.857 | 4.860.644 | 3.627.107 | 3.306.852 | 4.483.396 | 3.938.211 | 2.472.925 | 2.174.194 | 1.755.100 | 1.747.320 | 1.466.944 | 1.036.631 | 1.160.412 | 714.061 | 311.598 |
| Cheltuieli în avans | 16.316 | 32.713 | 15.679 | 8.189 | 30.649 | 19.841 | 22.159 | 34.247 | 42.250 | 27.605 | 24.451 | 31.587 | 23.885 | 8.923 | 15.903 |
| Datorii | 2.114.611 | 1.933.956 | 2.322.239 | 8.670.919 | 2.824.829 | 2.771.737 | 1.609.793 | 1.696.663 | 936.011 | 937.118 | 761.244 | 601.929 | 876.850 | 959.089 | 837.427 |
| Venituri în avans | 537.308 | 615.923 | 707.860 | 292.111 | 291.455 | 16.571 | 17.429 | 22.538 | 251.859 | 720.704 | 500.120 | 18.112 | 10.371 | 22.705 | 21.023 |
| Provizioane | 101.854 | 25.662 | 101.312 | 23.758 | 51.682 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 10.274.929 | 7.716.106 | 5.256.065 | 4.538.196 | 3.762.970 | 3.412.134 | 2.994.623 | 2.691.605 | 2.511.343 | 2.502.972 | 2.362.507 | 2.211.298 | 1.983.888 | 1.623.750 | 1.548.469 |
| Capital subscris vărsat | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 | 2.566.618 |
| Număr mediu de salariați | 170 | 167 | 169 | 160 | 157 | 155 | 168 | 155 | 162 | 166 | 172 | 176 | 182 | 178 | 179 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.11.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Satu Mare |
| CAEN principal | 4931 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TRANSURBAN SA |
| Nr. reg. com. | J2005001291307 |
| EUID | ROONRC.J2005001291307 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 2005-11-28 |
| Sediu social | Str. Gara Ferestrău, 9, Mun. Satu Mare, SATU MARE |
| Domiciliu fiscal | JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. GARA FERESTRĂU, NR.9 |
| Telefon | 0261759081 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4931 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (21)
Alte firme din Satu Mare
| 6851464 | AUTO REFLEX SRL |
| 7075981 | CCC TOUR S.R.L. |
| 10671216 | BRATUSCHA SRL |
| 14447654 | MURESAN MERLA TRANS SRL |
| 22103635 | SALSI SRL |
| 23919632 | RAVENA SRL |
| 24273520 | HONCA TRANS SRL |
| 37203853 | EUROLIVIUSS TRAVEL SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08