EMILIA IMPEX SRL
CUI 18201074 · J2005001629278
EMILIA IMPEX SRL are CUI 18201074, nr. de înregistrare J2005001629278, înmatriculată pe 08.12.2005. Sediul social e în Municipiul Piatra Neamţ, jud. Neamţ. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 420.831 lei, profit net 6.663 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 421 mii lei · mediana 158 mii lei | 266% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 5 mii lei | 128% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 1.6% · mediana 3.2% | 50% din mediană |
| Cifră pe salariat | 210 mii lei · mediana 175 mii lei | 120% din mediană |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 420.831 | 373.707 | 349.853 | 445.106 | 361.988 | 369.323 | 229.620 | 226.519 | 171.037 | 174.060 | 148.852 | 147.465 | 130.686 | 152.627 | 169.905 |
| Venituri totale | 420.831 | 373.707 | 349.853 | 445.116 | 361.988 | 369.323 | 229.620 | 226.519 | 171.037 | 174.060 | 148.852 | 162.465 | 130.686 | 159.547 | 183.089 |
| Cheltuieli totale | 412.566 | 309.097 | 346.948 | 404.422 | 307.777 | 309.848 | 214.093 | 212.717 | 163.107 | 152.367 | 124.666 | 156.770 | 164.698 | 177.568 | 189.414 |
| Profit / pierdere brută | 8.265 | 64.610 | 2.905 | 40.694 | 54.211 | 59.475 | 15.527 | 13.802 | 7.930 | 21.693 | 24.186 | 5.695 | -34.012 | -18.021 | -6.325 |
| Profit / pierdere netă | 6.663 | 54.784 | 345 | 36.109 | 46.439 | 51.884 | 10.015 | 7.223 | 2.799 | 16.948 | 19.720 | 821 | -37.858 | -18.021 | -6.325 |
| Active imobilizate | 170.034 | 73.232 | 103.643 | 118.290 | 1.119 | 1.119 | 1.119 | 1.119 | 1.119 | 1.279 | 1.918 | 1.918 | 22.881 | 49.520 | 76.159 |
| Active circulante | 43.906 | 94.630 | 126.700 | 107.238 | 127.789 | 71.894 | 75.744 | 38.773 | 78.480 | 71.981 | 67.320 | 38.635 | 33.339 | 26.146 | 25.677 |
| Stocuri | 7.090 | 19.010 | 59.544 | 27.049 | 63.813 | 50.053 | 56.300 | 33.292 | 57.380 | 41.881 | 25.835 | 22.530 | 18.643 | 17.550 | 15.435 |
| Creanțe | 15.341 | 21.480 | 30.586 | 41.366 | 30.006 | 8.774 | 6.563 | 5.199 | 12.293 | 12.299 | 8.752 | 6.204 | 7.717 | 7.258 | 6.234 |
| Casa și conturi la bănci | 21.475 | 54.140 | 36.570 | 38.823 | 33.970 | 13.067 | 12.881 | 282 | 8.807 | 17.801 | 32.733 | 9.901 | 6.979 | 1.338 | 4.008 |
| Cheltuieli în avans | 14 | 14 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 170 | 170 | 170 |
| Datorii | 76.341 | 36.926 | 125.723 | 121.254 | 60.743 | 51.287 | 107.021 | 80.065 | 126.995 | 123.455 | 136.381 | 127.416 | 144.074 | 125.663 | 133.811 |
| Capitaluri proprii | 137.613 | 130.950 | 104.620 | 104.274 | 68.165 | 21.726 | -30.158 | -40.173 | -47.396 | -50.195 | -67.143 | -86.863 | -87.684 | -49.827 | -31.805 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 2 | 1 | — | — | — | — | — | — | 0 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.12.2005 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EMILIA IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J2005001629278 |
| EUID | ROONRC.J2005001629278 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-12-08 |
| Sediu social | Bld. Decebal, 94, Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, BLD. DECEBAL, NR.94, BL.G5, SC.A, ET.1, AP.6 |
| Telefon | 0741030820 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADA EXPERT GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| CEZAMY SRL inactiv | aceeași clădire |
| DANIEMA CONSULT SRL | aceeași clădire |
| DECOGIM SRL | aceeași clădire |
| DIA & EDI DESIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| EASY CLEAN AMB SRL inactiv | aceeași clădire |
| EMMA GLOW CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| MEDIASERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| ORIZONT NETWORK SRL inactiv | aceeași clădire |
| RHG PROCUREMENT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| TESATURI PETRODAVA SRL | aceeași clădire |
| VGRG PROCUREMENT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4941 | 2025 |
| 4711 | 2017 – 2024 |
| 4719 | 2015 – 2016 |
| 4711 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (24)
Sunt 24 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Neamţ
| 2010361 | BALAN SRL |
| 2043733 | CAMTEX SRL |
| 2047158 | AVMA SRL |
| 2615975 | MRG SPED SRL |
| 2616270 | PAVTRANS SRL |
| 2663042 | GAVIS COM SRL |
| 3428100 | LEMAPACT VARGYAS SNC |
| 3708010 | ANDREDY IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08