IT CONSULTING SRL
CUI 18276522 · J14/10/2006
IT CONSULTING SRL are CUI 18276522, nr. de înregistrare J14/10/2006, înmatriculată pe 12.01.2006. Sediul social e în Loc. Covasna, Oraş Covasna, jud. Covasna. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 48.000 lei, profit net 23.923 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 48 mii lei · mediana 172 mii lei | 28% din mediană |
| Profit net | 24 mii lei · mediana 31 mii lei | 76% din mediană |
| Marjă netă | 49.8% · mediana 23.7% | 210% din mediană |
Comparat cu 103.075 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 48.000 | 32.300 | 40.639 | 62.118 | 32.700 | 23.000 | 19.500 | 18.000 | 18.200 | 24.400 | 17.589 | 17.400 | 15.400 | 15.471 | 11.586 |
| Venituri totale | 48.473 | 32.300 | 43.339 | 62.118 | 32.700 | 23.000 | 19.500 | 18.000 | 18.200 | 25.400 | 17.589 | 18.400 | 15.400 | 15.472 | 11.587 |
| Cheltuieli totale | 19.841 | 29.043 | 19.133 | 11.762 | 12.360 | 8.559 | 9.717 | 14.712 | 10.010 | 18.689 | 16.435 | 8.788 | 12.185 | 15.461 | 22.753 |
| Profit / pierdere brută | 28.632 | 3.257 | 24.206 | 50.356 | 20.340 | 14.441 | 9.783 | 3.288 | 8.190 | 6.711 | 1.154 | 9.612 | 3.215 | 11 | -11.166 |
| Profit / pierdere netă | 23.923 | 2.596 | 20.825 | 48.529 | 19.379 | 13.802 | 9.198 | 2.748 | 7.644 | 5.949 | 626 | 9.060 | 2.795 | 11 | -11.166 |
| Active imobilizate | 13.253 | 10.619 | 22.262 | 16.051 | 3.207 | 0 | 0 | 0 | 2.250 | 4.500 | 3.250 | 6.500 | 1.719 | 5.580 | 8.428 |
| Active circulante | 13.634 | 2.132 | 9.342 | 34.044 | 17.340 | 14.370 | 9.471 | 3.371 | 6.026 | 2.522 | 3.971 | 6.966 | 3.196 | 458 | 906 |
| Stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Creanțe | 31 | 31 | 73 | 11.337 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 39 | 762 |
| Casa și conturi la bănci | 13.603 | 2.101 | 9.269 | 22.707 | 17.331 | 14.361 | 9.462 | 3.362 | 6.017 | 2.513 | 3.062 | 6.957 | 3.187 | 419 | 144 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 250 | 0 | 228 | 0 | 420 | 306 | 304 | 288 | 166 |
| Datorii | 2.724 | 346 | 598 | 1.326 | 928 | 328 | 283 | 383 | 620 | 833 | 1.348 | 8.105 | 8.611 | 12.513 | 15.699 |
| Capitaluri proprii | 24.163 | 12.405 | 31.006 | 48.769 | 19.619 | 14.042 | 9.438 | 2.988 | 7.884 | 6.189 | 6.293 | 5.667 | -3.392 | -6.187 | -6.199 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.01.2006 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IT CONSULTING SRL |
| Nr. reg. com. | J14/10/2006 |
| EUID | ROONRC.J14/10/2006 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-01-12 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 14, Orş. Covasna, COVASNA |
| Domiciliu fiscal | JUD. COVASNA, ORŞ. COVASNA, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.14 |
| Telefon | 0267340920 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| PROCOM IMPORT EXPORT SRL | 50 m |
| MAR-THAL S.R.L. | 65 m |
| UROLOGIE COVASNA S.R.L. | 70 m |
| OVI LACT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ | 122 m |
| SEKLER TEX SRL | 122 m |
| HEART-COR MED S.R.L. | 128 m |
| LESLYCOV SRL inactiv | 128 m |
| SZIGYI-CONT SRL inactiv | 128 m |
| SERVICII FERKO SRL | 134 m |
| BOTIMI SRL | 136 m |
| PRODUCTIE SERVICII MECOMFEX SRL inactiv | 152 m |
| "NOVALACTIS" SRL inactiv | 166 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Covasna
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25