PLANT MED SRL
CUI 18313728 · J2006000114042
PLANT MED SRL are CUI 18313728, nr. de înregistrare J2006000114042, înmatriculată pe 25.01.2006. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4773. În 2025: cifră de afaceri 726.707 lei, profit net 45.659 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 727 mii lei · mediana 199 mii lei | 366% din mediană |
| Profit net | 46 mii lei · mediana 3 mii lei | de 16× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 6.3% · mediana 1.6% | 394% din mediană |
| Cifră pe salariat | 727 mii lei · mediana 224 mii lei | 325% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 726.707 | 732.433 | 661.292 | 618.375 | 574.961 | 668.612 | 736.469 | 780.228 | 763.033 | 710.506 | 624.902 | 441.822 | 515.854 | 646.494 | 775.985 |
| Venituri totale | 726.707 | 732.433 | 661.292 | 618.375 | 574.961 | 668.612 | 737.772 | 780.228 | 763.108 | 714.563 | 624.903 | 441.987 | 517.235 | 647.143 | 775.985 |
| Cheltuieli totale | 664.880 | 652.853 | 602.474 | 562.987 | 527.911 | 607.944 | 683.830 | 716.105 | 693.487 | 638.741 | 548.925 | 395.671 | 460.944 | 548.436 | 623.586 |
| Profit / pierdere brută | 61.827 | 79.580 | 58.818 | 55.388 | 47.050 | 60.668 | 53.942 | 64.123 | 69.621 | 75.822 | 75.978 | 46.316 | 56.291 | 98.707 | 152.399 |
| Profit / pierdere netă | 45.659 | 63.648 | 52.945 | 49.265 | 41.960 | 54.330 | 46.558 | 56.285 | 61.018 | 62.363 | 62.870 | 38.812 | 46.421 | 81.738 | 127.451 |
| Active imobilizate | 34.181 | 39.332 | 38.018 | 40.185 | 33.082 | 34.269 | 3.382 | 3.585 | 4.612 | 7.288 | 10.026 | 12.640 | 15.315 | 17.991 | 11.865 |
| Active circulante | 291.770 | 259.841 | 188.955 | 149.133 | 206.797 | 417.820 | 388.609 | 391.409 | 329.874 | 262.982 | 273.433 | 202.879 | 278.723 | 337.484 | 316.635 |
| Stocuri | 74.129 | 45.878 | 69.729 | 79.908 | 102.077 | 100.323 | 130.289 | 158.812 | 169.514 | 151.646 | 158.616 | 132.790 | 128.594 | 107.906 | 117.426 |
| Creanțe | 13.096 | 12.765 | 13.642 | 13.897 | 22.943 | 22.991 | 29.122 | 16.152 | 14.701 | 15.104 | 17.669 | 55.237 | 149.501 | 184.517 | 196.325 |
| Casa și conturi la bănci | 204.545 | 201.198 | 105.584 | 55.328 | 81.777 | 294.506 | 229.198 | 216.445 | 145.659 | 96.232 | 97.148 | 14.852 | 628 | 45.061 | 2.884 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 323 | 415 | 277 | — |
| Datorii | 148.373 | 118.654 | 77.102 | 92.392 | 34.218 | 37.388 | 31.620 | 37.181 | 32.958 | 29.760 | 38.704 | 33.958 | 36.381 | 59.100 | 46.086 |
| Capitaluri proprii | 177.578 | 180.519 | 149.871 | 96.926 | 205.661 | 414.701 | 360.371 | 357.813 | 301.528 | 240.510 | 244.755 | 181.884 | 258.072 | 296.652 | 282.414 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.01.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 4773 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PLANT MED SRL |
| Nr. reg. com. | J2006000114042 |
| EUID | ROONRC.J2006000114042 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-01-25 |
| Sediu social | Str. Panselelor, 1, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. PANSELELOR, NR.1, BL.1, SC.B, AP.6 |
| Telefon | 0743755502 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BIORITM SRL inactiv | aceeași clădire |
| CAMI RSVTI S.R.L. | aceeași clădire |
| DAPO INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| DIMO SRL | aceeași clădire |
| RAICIA CONSULT RSVTI SRL | aceeași clădire |
| ANCUTZA EVENTS PRODUCTION SRL inactiv | 33 m |
| DATAMIND ANALYTICS S.R.L. | 33 m |
| FAST DELIVERY SRL inactiv | 33 m |
| HAVANA ROUTE S.R.L. | 33 m |
| MC MED SRL | 33 m |
| MOICOM SRL | 33 m |
| NOVENTA CAR S.R.L. | 33 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4773 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (17)
Sunt 17 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Bacău
| 945748 | DANCEANU & CO SNC |
| 952877 | SALOFARM SRL |
| 956429 | DIAFARM SRL |
| 958322 | APOTECA SRL |
| 964073 | IRIS FARM SRL |
| 982460 | FARM-LIV SRL |
| 2814927 | BIOS-FARM SRL |
| 3203654 | MALVI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25